Допологова депресія – не біда [draft]Вагітна жінка в останньому триместрі багато часу проводить удома, втрачаючи звичайне спілкування з колегами і подругами. Її фізичний стан нагадує хворобливість, гормони пригнічують настрій. Усе вищеперелічене може стати поштовхом до захворювання під назвою “допологова депресія”. Визначити точно, депресія це або просто перепади настрою і тривожність за майбутні пологи, можна, спираючись на симптоми. Депресія в третьому триместрі вагітності властива багатьом жінкам. Такий стан викликаний почуттям усвідомлення того, що стався і неможливістю реалізувати деякі мрії і плани. Також іноді виникає образа на чоловіка, життя якого не особливо змінилося.
Така депресія швидко проходить і лікується позитивними думками про народження малюка. Представлення красивих картин з життя мами і її крихітки повинні перекрити усі негативні висновки в цей період. Але існують деякі приклади, коли допологова депресія стає некерованою і повністю поглинає жінку. Допологова депресія має такі симптоми:

 • сильна тривога за майбутнє, що супроводжується плачемо і пригніченістю;
 • почуття емоційної порожнечі і самотності;
 • надмірна втома і агресивна дратівливість;
 • втрата або збільшення ваги, не пов’язані з вагітністю;
 • сильний страх за здоров’я і життя дитини;
 • негативні думки про самогубство;
 • думки про відмову від дитини.

Як видно, симптоми досить серйозні, а їх наслідки дуже небезпечні. Щоб впоратися з такою складною депресією, і узяти все під контроль, необхідно заспокоїтися. Для цього можна відвідати улюблені місця, у тому числі – релігійні. Добре впливають на вагітних розмови з проповідниками. Але самий кращий спосіб – звернутися до психолога. Сьогодні в усіх жіночих консультаціях є штатний психолог, який безкоштовно допоможе впоратися з недугою.
У тому разі якщо психолог не допоміг, або ні можливості його відвідати, навести порядок в думках і почуттях можна самій. Для цього виділіть час і чітко поставте перед собою завдання впоратися з депресією. Відключіть усі емоції, тільки холодний розрахунок вас витягне з цього стану. Дотримуйтеся нижчеприведеного алгоритму дій :

 1. випишіть на листок в один стовпчик усі почуття, які ви випробовуєте;
 2. навпроти кожного напишіть причину, наприклад: “страх – немає визначеності в житті”;
 3. навпроти “причин” – “рішення” – тобто те, як це можна змінити;
 4. після “рішення” – “результати” – те, що ви отримаєте.

Зрештою ви отримаєте абсолютно позитивний список подій і шляху їх досягнення.
Складаючи цей список, забудьте про те, що вам хтось щось повинен. Ви доросла жінка, підготовлювана стать мамою, і ви відповідальні за нове життя. Навіть ваш чоловік, що обіцяв розділити все і в радості, і в горі, не зможе допомогти вам, якщо ви самі не допоможете собі. Страждати і накручувати негативні думки, передаючи їх малюкові – невиправданий егоїзм. Сконцентруйтеся на самому кращому, що подарувала вам життя – дитині. Багато жінок страждають безпліддям і тільки мріють опинитися у вашому положенні. А вам шалено повезло: під вашим серцем б’ється нове життя, ваша копія і усе ваше багатство. Бережіть його і даруйте йому, що ще не народився, відчуття комфорту, любові і щастя.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *