Допологова депресія не біда [draft]Вагітна жінка в останньому триместрі багато часу проводить удома, втрачаючи звичайне спілкування з колегами і подругами. Її фізичний стан нагадує хворобливість, гормони пригнічують настрій. Усе вищеперелічене може стати поштовхом до захворювання, що набуло назви “допологова депресія”. Визначити точно, депресія це або просто перепади настрою і тривожність за майбутні пологи, можна, виходячи із симптомів. Депресія в третьому триместрі вагітності властива багатьом жінкам. Такий стан зумовлений почуттям усвідомлення того, що сталося, і неможливістю реалізувати деякі мрії та плани. Також іноді виникає образа на чоловіка, життя якого не особливо змінилося.
Така депресія швидко проходить і лікується позитивними думками про народження малюка. Уявлення красивих картин з життя матері та дитини мають затьмарити всі негативні думки в цей період. Однак маємо приклади, коли допологова депресія стає некерованою і повністю поглинає жінку. Допологова депресія має такі симптоми:

 • сильна тривога за майбутнє, що супроводжується плачем і пригніченістю;
 • почуття емоційної порожнечі та самотності;
 • надмірна втома і агресивна дратівливість;
 • втрата або збільшення ваги, не пов’язані з вагітністю;
 • сильний страх за здоров’я і життя дитини;
 • негативні думки про самогубство;
 • думки про відмову від дитини.

Як видно, симптоми серйозні, а їх наслідки дуже небезпечні. Щоб впоратися з такою складною депресією, взяти все під контроль, необхідно насамперед заспокоїтися. Для цього можна відвідати улюблені місця, у тому числі – релігійні. Добре впливають на вагітних розмови з проповідниками. Кращий спосіб – звернутися до психолога. Сьогодні в усіх жіночих консультаціях є штатний психолог, який безкоштовно допоможе впоратися з недугою.
У тому разі якщо психолог не допоміг, або немає можливості його відвідати, впорядкувати думки і почуття можна самій. Для цього виділіть час і чітко поставте перед собою завдання впоратися з депресією. Звільніться від емоцій, тільки холодний розрахунок виведе Вас із цього стану. Дотримуйтеся наведеного нижче алгоритму дій:

 1. Запишіть на аркуші паперу в один стовпчик усі почуття, які Ви відчуваєте.
 2. Поряд з кожним почуттям напишіть причину, наприклад: “страх – немає значення в житті”.
 3. Напроти “причин” – “рішення”, тобто спосіб, у який це можна змінити.
 4. Після “рішення” – “результати” – те, що Ви отримаєте наприкінці.

Зрештою Ви матимете абсолютно позитивний список подій і способи їх досягнення.
Складаючи цей список, забудьте про те, що Вам хтось щось повинен робити. Ви доросла жінка, яка незабаром стане матір’ю, і Ви відповідальні за нове життя. Навіть Ваш чоловік, який обіцяв розділити все навпіл: і в радості, і в горі, не зможе допомогти Вам, якщо Ви самі не допоможете собі. Страждати і накопичувати негативні думки, передаючи їх малюкові – невиправданий егоїзм. Сконцентруйтеся на кращому, що подарувало Вам життя – на дитині. Багато жінок страждають на безпліддя і тільки мріють опинитися у Вашому положенні. А вам шалено поталанило: під Вашим серцем б’ється нове життя, Ваша часточка і скарб. Бережіть його і даруйте йому, ще не народженому, відчуття комфорту, любові та щастя.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *