Домашнє насильство над жінками: як боротися і де шукати допомоги [draft]Коли сімейні стосунки тільки починаються, складно повірити в те, що ніжний і люблячий чоловік з часом може перетворитися на жорстокого тирана. Проте, від фактів насильства в сім’ї не застрахована жодна людина і треба розуміти причини його виникнення і основні рекомендації до дії, якщо непоправне все ж сталося.

Що таке домашнє насильство?

Психологи під цим поняттям мають на увазі будь-які види дії на слабкішого партнера в сім’ї. Найчастіше ними стають самі беззахисні – жінки і діти. Проте ми звикли вважати, що домашнє насильство – це лише нанесення побоїв, тоді як насправді це поняття набагато ширше і багато що може бути приховане від очей.

 • Сексуальне – має на увазі примус до статевого акту жінки або дитини; приниження під час сексуальних стосунків або примус до небажаних видів сексу;
 • Емоційне – виражається в постійних загрозах (кинути сім’ю, побити або убити жінку або дитину, зневагу, патологічні ревнощі);
 • Економічні – це заборона на роботу зовні удома, відмова надавати гроші, відбирання грошей у членів сім’ї або умисне приховання власних фінансів;
 • Фізичне – найпоширеніше. Сюди входить не лише нанесення тілесних ушкоджень, але і псування предметів інтер’єру. Будь-яке рукоприкладство, навіть якщо воно не привело до травм, вважається фізичним насильством.

Так чому колись люблячий чоловік перетворюється на домашнього тирана? Домашнє насильство, як і інші психологічні поняття, має свої причини.
Багато хто вважає, що підняти руку на жінку може тільки груба і малоосвічена людина. Але є багато прикладів, коли поштовхи або ляпаси дружині або дітям дають і цілком освічені люди. Чому це відбувається? З психологічної точки зору чоловікові необхідно постійно самостверджуватися. Якщо вони не можуть відстояти свою позицію словесно, починають застосовувати силу. Але і це відбувається далеко не з усіма. Дружина і діти стають жертвами лише у тому випадку, якщо чоловік не зміг знайти гідного супротивника або злякався його, і вирішив знайти легший шлях підвищити самооцінку.

Як розпізнати домашнього тирана?

Існує ряд ознак, по яких можна визначити, що за певних життєвих умов, чоловік може стати причиною моральних і фізичних травм своїх близьких.

 • Презирство. Чоловік не поважає думку дружини і не цікавиться її діяльністю. Більше того, вважає її абсолютно даремною, про що і говорить прямо.
 • Грубі кепкування і зневага.
 • Спілкування з дружиною і дітьми виключно в наказовому тоні, постійна критика.
 • Патологічні і безпричинні ревнощі.
 • Примус подружжя до діяльності, яке може завдати прямої шкоди її здоров’ю.
 • Пряма словесна агресія.
 • Заборона користуватися телефоном або іншими засобами комунікації і виходити на вулицю.
 • Прагнення брати участь в усіх сферах життя і приймати рішення тільки на власну думку.

Що робити, якщо ви піддалися насильству

Це може здатися неймовірним, але деякі жінки винять в тому, що стався тільки себе і не збираються звертатися за допомогою. Але якщо це не припиниться, ви ризикуєте потрапити в ще небезпечніше положення, яке створить пряму загрозу вашому здоров’ю або навіть життю.Тому, в першу чергу треба усвідомити, що таке поведінка не нормальна, а ви повинні мати почуття власної гідності і розлучитися з людиною, яка абсолютно вас не поважає. Проте без сторонньої допомоги тут не обійтися. Існує декілька інстанцій, куди можна звернутися по медичну, психологічну і юридичну допомогу при домашньому насильстві. На офіційних сайтах є відповідні форуми, які можуть надати і анонімну допомогу :

 • дільничний міліціонер;
 • кримінальна міліція у справах неповнолітніх;
 • центри соціальних служб для сім’ї і дітей;
 • управління у справах сім’ї і молоді;
 • Міжнародний жіночий правозахисний центр.

Головне, перебороть в собі страх і залишки любові до цієї людини і дозволити самій собі розпочати життя з чистого аркуша.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *