Прогноз курсу біткойна на 2018 р. [draft]Останнім часом курс біткойна лихоманить настільки, що майнери починають сумніватися, чи варто їм вкладати інвестиції в криптовалюту. У 2017 р. спостерігалася нестабільність bitcoin на світовому ринку. Чого чекати від біткойна в 2018 р.? Чи зміниться його котирування, і що говорять експерти з цього приводу? Можливо, прийдешній рік ознаменується легалізацією розрахунків криптовалютою. Принаймні, оптимісти дуже на це сподіваються. Щоб не не здогадуватися і приблизно розуміти, як діяти, в цій статті представлений прогноз курсу біткойна на 2018 р.

Перспективи біткойна на 2018 р.

Більшість експертів неохоче беруться за прогнози котирування біткойна в 2018 р., але все ж філософствують на цю тему. Наприклад Том Прайс, який є стратегом агенства Morgan Stanley, проводить порівняння криптовалюти із золотом. Проте він вважає, що має пройти чимало часу, щоб інвестори стали вкладати грошові кошти у біткойн, повіривши в нього на 100 %. На даний момент bitcoin зі своїми коливаннями курсу відносно долара викликає лише сумніви. Проте стратег упевнений, що  повний успіх криптовалюти вірогідний і вона може навіть коштувати дорожче золота.

Стратеги Bank of America Merrill Lynch вважають, що на сьогодні курс будь-якого виду криптовалюти достатньо волатильний, але наступного року все може змінитися. Наприклад, підвищиться курс біткойна і його ліквідність. Як і Том Прайс, стратеги Bank of America Merrill Lynch вірять в успіх btc і вважають його зростання неминучим.

Яким буде курс BTC/USD 2018 р.?

Прогнозуючи  курс біткойна відносно долара на 2018 р., експерти сміливо висловлюють думку про підвищення курсу криптовалюти, яке має статися влітку. Іноді прогнозується вартість btc до 13 000 дол.

Підвищення курсу криптовалюти, на думку фахівців, буде пов’язане з виникненням проблем у різних сферах банківської системи. Деякі експерти говорять навіть про крах банківської системи. У зв’язку зі слабкістю банків і браком можливості тримати ситуацію під контролем, шлях біткойнів до успіху буде прокладений. Вірогідно, що віртуальна валюта стане легалізованою грошовою одиницею, і за її допомогою  у багатьох країнах можна буде оплачувати товари і послуги. Оскільки попит на криптовалюту підвищиться, то і курс так само. Проте це лише думки експертів, а як ситуація складеться насправді, ніхто точно сказати не може.

Цікаво, що в середині 2017 р. вже можна було спостерігати величезний попит на криптовалюту, що сталося в Японії. Там біткойни перетворилися на офіційний засіб платежу для певних сфер послуг.

А в Китаї склалася зворотна ситуація. У цій країні, навпаки, була встановлена заборона на криптовалюту. Така обстановка може стати поштовхом для зниження ціни біткойна. Експерти з Китаю дотримуються думки, що в 2018 р. його вартість знизиться, як мінімум, удвічі порівняно із сьогоднішньою вартістю.

Однак криптовалюта вже визнана на світовому ринку, що пояснюється величезними вкладеннями в неї інвесторів. Безумовно, є шанс, що вона може бути схвалена державами.

Примітка. Зовсім нещодавно Володимир Путін зробив заяву про те, що біткойн у майбутньому не отримає державної підтримки, оскільки криптовалюти можуть бути використані для ухилення від податків, відмивання грошей і поширення різних шахрайських схем.

За прогнозами експертів, курс біткойна в 2018 р. навряд чи підніметься вище 4500 -4800 дол. Проте оптимісти чекають на вищу вартість у майбутньому.

Під Верадиттакит з Pantera Capital Management, Джон Спалланзані з GFI Group Inc.і Том Лі з Fundstrat Global Advisors дотримуються такої ж думки. Вони вважають, що до кінця 2017 р. вартість біткойна становитиме 6000 дол. Далі на криптовалюту чекає тривале зростання. Як вважає Ронні Моас з Standpoint Research, вже 2018 р. за 1 біткойн даватимуть 7500 дол.

Щоправда, не всі аналітики описують ситуацію настільки оптимістично. Так, 13 серпня 2017 р. експерт Goldman Sachs Шеба Джафарі зробила прогноз, згідно з яким ціна біткойна знизиться 2018 р. на 40 %, ледве досягнувши 4827 дол.

За прогнозами астрофізика Маріуша Тарнопольского з Янгеловского університету, Польща, ціна біткойна до початку 2018 р. становитиме 4537 дол.

Таким чином, думки експертів розділилися. За прогнозами одних, у 2018 р. на біткойн чекає обвал, інші вважають, що його котирування підвищиться.

Потенційні ризики

Коли в червні поточного року курс біткойна піднявся до відмітки 3000 дол., багато хто почав вкладати в нього гроші. Проте вартість криптовалюти швидко впала, буквально за місяць вона знизилася приблизно на 20 %. Це послужило приводом для паніки інвесторів. Таким чином, найголовнішим потенційним ризиком віртуальної валюти є її нестабільність. Курс криптовалюти схильний до сильних коливань, тому важко бути впевненим в отриманні доходу. Вірогідність прибутку і збитку приблизно рівні.

Незважаючи на різке падіння курсу біткойнів, він все одно залишився високим. Якщо проаналізувати ситуацію з початку року, то виявиться, що котирування підвищилось удвічі.

Причиною обвалу для біткойна може послужити внутрішнє протистояння розробників. І це ще один потенційний ризик для криптовалюти, за рахунок якого в 2018 р. на вартість віртуальних грошей може чекати різкий обвал.

Крах біткойнів може спровокувати висока конкуренція майнерів. З кожним роком потрібно все більше потужностей для добутку криптовалюти. В результаті вартість устаткування виявляється такою, що не окупається, і добувати віртуальні гроші стає невигідно. І це ще один потенційний ризик інвестування в цифрову валюту.

Чинники зростання

Проте оптимістичні експерти виділяють і можливі чинники зростання біткойна. Основними чинниками зростання цієї криптовалюти є:

  1. Законодавчі зміни – визнання криптовалюти, як, наприклад, в Японії.
  2. Підвищення популярності криптовалюти – в ЗМІ все частіше можна прочитати або почути про біткойни.
  3. Бажання користувачів вкладати у біткойни великі суми грошей.

Якщо популярність криптовалюти не зменшиться, то можна незабаром чекати на те, що біткойн стане офіційною цифровою грошовою одиницею і використовуватиметься при виконанні фінансових операцій.

Чи тримати заощадження в bitcoin у 2018 р.?

Думки песимістів і оптимістів щодо питання: “Чи варто тримати заощадження в bitcoin у 2018 р.?” – різняться. Ті, хто впевнений у подальшому зростанні криптовалюти, без сумніву, вкладатимуть в неї свої заощадження. Однак ті, хто вважає цей вид бізнесу збитковим і чекає на обвал біткойна, не купуватиме його. Безумовно, зберігання грошових коштів у біткойнах припускає певний ризик, проте він є і у випадку з реальними грошовими заощадженнями.

Так або інакше, курс біткойна залежить від попиту на нього. Іншими словами, чим більше користувачів повірять у нього, тим вище буде вартість криптовалюти. Проте треба розуміти, що неможливо створити нескінченну кількість віртуальної валюти. Вона обмежена 21 млн біткойнів. Щоб добути хоча б невелику частину з цієї кількості, потрібні величезні потужності.

Багато експертів вважають біткойни валютою майбутнього, яка допоможе вийти зі світової кризи. У Росії криптовалюта не набула широкої популярності, тому на ринку цифрових валют у Рунеті триває відносне затишшя.

Отже, як зміниться курс біткойна у 2018 р.? Точно спрогнозувати динаміку вартості цієї криптовалюти навряд чи вийде. Чи коштуватиме один біткойн  13 000 доларів або його ціна впаде до 1000 USD, покаже час.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *