Що таке біткойн-ферма простими словами? [draft]Відразу після появи криптовалюти, яку створив Сатоші Накамото, користувачі почали заробляти на ній. Її першою і найпопулярнішою грошовою одиницею є біткойн, який дорівнює 100 000 000 сатоші. Найбільш дієвий спосіб заробітку криптовалюти – майнінг. Це добуток біткойнів, що здійснюється із застосуванням устаткування високої потужності. Майнити також можна по-різному. Наприклад, на хмарному майнінгу і кранах багато грошей не заробити. Часи, коли виходило добувати bitcoin або хоча б кілька сатоші за допомогою домашнього комп’ютера, вже минули. Тепер для заробітку віртуальних монет потрібне потужніше устаткування. Оптимальним варіантом є біткойн-ферма, яка складається з устаткування високої потужності.

Що таке ферма з добутку Bitcoin?

Багато користувачів запитують про те, що таке ферма з добутку bitcoin? У сучасному варіанті вона являє собою сукупність великої кількості комп’ютерної техніки, що функціонує для виконання загальних завдань.

Щоб зібрати ферму з добутку біткойнів, знадобиться декілька потужних відеокарт. Підходять ATI RADEON від сьомого покоління і вище. Також важливим є об’єм оперативної пам’яті, блоку живлення та ін. Щоб зібрати ефективну ферму для майнінгу біткойнів, доведеться врахувати кожен нюанс.

Варто зазначити, що навіть правильно зібрана біткойн-ферма не гарантує успіху, а за припущення помилок призведе до збитку. Прорахувати кожну дрібницю важливо ще й тому, що устаткування для майнінгу bitcoin дорого коштує.

Примітка. Сьогодні на комп’ютерному ринку можна знайти готові майнінг-ферми для добутку біткойнів.

Види біткойн-ферм для заробітку

Є декілька видів ферм для майнінгу біткойнів:

 • зібрані на основі відеокарт ADM. Такі пристрої користувалися популярністю у момент появи біткойнів, вони споживають багато електроенергії та потребують якісної системи охолодження;
 • зібрані з модулів FPGA. Вирізняються меншою енергоємністю, компактніші, ніж відеокарти ADM, і надійні;
 • зроблені на основі ASIC-процессоров.  Сучасне устаткування, створене спеціально для майнінгу біткойнів, допомагає швидко знаходити нові, але дорогі блоки, які мають великий термін окупності.

Останнім часом стало проблематично знайти устаткування, щоб зібрати ферму для майнінгу біткойнів. Такий вид заробітку набуває популярності, тому пристрої, необхідні для добутку віртуальних монет, виявляються в дефіциті.

Примітка. Для добутку біткойнів найбільше підходить майнінг-ферма з устаткуванням ASIC. Майнити bitcoin за допомогою декількох відеокарт вже практично неможливо. Такий спосіб заробітку краще використати для добутку ефіру, монеро та інших видів криптовалюти.

Майнери зі всього світу тримають під контролем виробництво віртуальних монет bitcoin, супроводжують фінансові операції в системі, завдяки чому вдається зберігати єдине ціле мережі й підтримувати її стан.

Ще кілька років тому, коли виникли певні складнощі з добутком біткойнів, майнери почали об’єднуватися, створюючи пули. Система розпізнає пул як одного користувача. За секунду команді вдавалося створити декілька сотень гігабайтів хешів. Отримані біткойни (а не якісь жалюгідні сатоші) ділилися порівну між усіма учасниками.

Проте далі і з пулами виникли складнощі. Конкуренція посилилась, знадобилися ще більші потужності, генерувати блоки навіть на btc mining фермах стало важко. Внаслідок цього майнери почали замислюватися над тим, як добувати інший вид криптовалюти, поки її популярність на віртуальному фінансовому ринку не встигла підвищитись.

Як зібрати BTC- ферму своїми руками?

Незважаючи на певні труднощі, з якими доводиться стикатися майнерам при добутку біткойнів і сатоші різними способами, bitcoin, як і раніше, залишається найпопулярнішим видом криптовалюти. Саме тому користувачам цікаво: як зібрати BTC- ферму своїми руками для отримання стабільного пасивного заробітку? Причому багато хто хоче уникнути великих фінансових вкладень. У цьому немає нічого дивовижного, адже ніхто заздалегідь не знає, як піде справа і чи буде прибуток. Гарантій дати неможливо, але точно відомо, що без істотних вкладень створювати майнінг-ферму для добутку біткойнів не варто.

Щоб зібрати біткон-ферму своїми руками, потрібні:

 • материнська плата зі слотами PCI;
 • ОСУ, яка відповідає материнській платі, з об’ємом не менше 4 Гб;
 • блок живлення;
 • процесор;
 • жорсткий диск об’ємом не нижче 32 Гб;
 • відеокарти високої потужності (Radeon R9 390x 8gb та ін.);

Також знадобляться перехідники, шнури, кнопка для запуску ферми і т. ін.

Складання біткойн-ферми виконується поетапно:

 1. Каркас збирають з алюмінієвих куточків, за допомогою саморізів кріпиться фанера знизу.
 2. Материнська плата встановлюється посередині фанери. Між нею і фанерою має бути повітряна подушка (слід підняти материнську плату над поверхнею, встановивши її на шматочках пластика або іншого матеріалу).
 3. Встановлюється процесор з кулером на материнській платі.
 4. Закріплюється блок живлення.
 5. Приєднується кнопка для ввімкнення системи.
 6. Прикріплюють жорсткий диск, сполучають його з материнською платою шнуром.
 7. Підключають відеокарту за допомогою перехідника Райзер і додаткового живлення.

Поради зі складання біткойн-ферми

Фахівці, які вже давно займаються добутком біткойнів за допомогою створення майнінг-ферм, радять новачкам:

 • Блок живлення має бути, як мінімум, на 1200 Вт.
 • Материнська плата повинна мати декілька слотів PCI, оскільки саме в них будуть установлені відеокарти.
 • Щоб біткойн-ферма працювала повноцінно, знадобиться карта пам’яті об’ємом 16 Гб.
 • Небажано встановлювати всі вищеперелічені комплектуючі в корпус комп’ютера, краще спорудити для них окремий короб, використовуючи дерево або метал.
 • Для біткойн-ферми важлива якісна система обдування, оскільки устаткування працює на високих потужностях, тому швидко і сильно перегрівається (як мінімум, можна використати звичайний домашній вентилятор).
 • Відеокарти мають бути продуктивними, для заробітку на біткойн-фермі підходять моделі типу Radeon R9 390x 8gb.
 • Для винесення відеокарт злегка вбік потрібно буде скористатися шлейфом з додатковим живленням.

Це лише основні рекомендації, якими досвідчені майнери діляться з новачками.

Примітка. Для складання біткойн-ферми краще вибрати 2 відеокарти зі швидкістю близько 800 TH/s, ніж одну зі швидкістю 1600 TH/s.

Після створення ферми для заробітку біткойнів залишиться лише вибрати відповідний пул. За правильно виконаних діяй та ефективності устаткування витрати окупляться тільки через півроку, а якщо поталанить, то через 3 міс.

Примітка. Заробіток нараховується на btc-гаманець, його треба створити заздалегідь.

Якщо ж біткойн-ферма виявиться збитковою, повернути частину витрачених грошей можна, продавши устаткування.

Рентабельність біткойн-ферми

Щоб розрахувати рентабельність біткойн-ферми, можна взяти як приклад установку ASIC моделі Antminer S9. Швидкість добутку такого устаткування становить 14 TH/s. Виконавши нескладні обчислення на спеціальному калькуляторі для біткойнів, можна отримати 1 bitc/міс.

Проте це не чистий прибуток, оскільки в даному випадку не беруться в розрахунок витрати на оплату електроенергії, купівлю устаткування та інші витрати на біткойн-ферму. В результаті чистий дохід здається менш переконливим і обчислюватиметься не в біткойнах, а в сатошах.

Точно сказати, скільки коштує майнінг, важко. Оскільки видів криптовалюти багато, то невідомо, на які саме треба витрачати час. Експерти радять звернути увагу на Litecoin, Dogecoin і Peercoin.

Проте сатоші та біткойн були і залишаються найпоширенішими віртуальними валютами, з якими працюють деякі інтернет-магазини. У Росії цифрові монети не набули підвищеного інтересу у користувачів, чого не скажеш про західні країни. Там можна розплатитися сатошами або біткойнами за товари і послуги.

 

Відео

Як зібрати біткойн-ферму і заробити на ній, наочно показано на відео.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *