Майнінг біткойнів: що це таке і як заробити на цьому? [draft]Завдяки розвитку комп’ютерних технологій можна не лише розважатися, спілкуватися і навчатися, а також заробляти. На сьогодні є багато можливостей для цього. Один зі способів заробітку за допомогою комп’ютера – майнінг біткойнів. Добуток криптовалюти доступний кожному користувачеві, проте без істотних фінансових вкладень багато заробити не вийде.

Що таке майнінг?

Говорячи простими словами, майнінг біткойнів (mining of bitcoins) – це процес добутку віртуальних монет шляхом пошуку нових інформаційних блоків, що відбувається за допомогою устаткування високої потужності. В основу майнінгу покладена технологія блокчейн.
Принцип роботи системи полягає у розв’язанні математичних задач, за рахунок чого створюється криптовалюта. Операції надходять до списку транзакцій і видаються майнерам. Вони, у свою чергу, підбирають комбінації, що є секретним ключем до кожної транзакції. За нього і дають винагороду, що становить певну кількість біткойнів.

Основні принципи

Складність майнінгу біткойнів полягає в тому, що для цього знадобиться потужне устаткування. Проте були випадки, коли користувачам вдавалося добувати багато монет криптовалюти і на домашньому ПК. Однак цей час минув.
На сьогодні навіть майнінг біткойнів за допомогою декількох потужних відеокарт часто не дає прибутку. Щорічно конкуренція посилюється, а кількість монет, які можна добути при виявленні одного блока, кожні 4 роки зменшується вдвічі.
Крім того, майнінг біткойнів є нерегульованим видом заробітку. Держава не має можливості контролювати добуток криптовалюти. Це означає, що її можна заборонити на законодавчому рівні.

Примітка. Отримані за допомогою майнінгу біткойни можна обміняти на електронні гроші або придбати за них товари через Інтернет. Проте не завжди компанії погоджуються брати як оплату криптовалюту. Це практикується на Заході, однак ще не прижилося в Рунеті.

Способи майнінгу біткойнів

Щоб майнити біткойни, можна діяти самостійно або заробляти криптовалюту, об’єднавшись у пули з іншими користувачами.

Відомі такі способи майнінгу біткойнів:

 • за допомогою обчислювальних потужностей персонального комп’ютера (соло-майнінг криптовалюти);
 • шляхом створення ферми, об’єднавши декілька комп’ютерів, що мають потужні відеокарти;
 • з використанням процесорів ASIC;
 • орендуючи необхідні потужності для добутку біткойнів (хмарний майнінг криптовалюти).

Соло-майнінг біткойнів на звичайному ПК

Метод соло-майнінгу біткойнів полягає у добутку криптовалюти за допомогою звичайного домашнього комп’ютера з потужними складовими. Пошук блоків здійснюється за рахунок розв’язання математичних задач.Заробіток за один хеш становить 12,5 біткойнів. Оскільки на сьогодні курс bitcoin сягає 2700 дол., дохід буде гідним. Здавалося б, що все просто.
Однак у соло-майнінгу біткойнів є підводні камені. Звичайному домашньому комп’ютерові з однією відеокартою просто не вистачає потужності, щоб знайти хеш, тому про майнінг криптовалюти за допомогою домашнього ПК варто забути. Майнити біткойни у такий спосіб можна було кілька років тому, а тепер це майже неможливо.

Майнінг з декількома відеокартами

Деяким користувачам вдається майнити біткойни шляхом створення ферми, що складається з таких комплектуючих:

 • материнська плата;
 • оперативна пам’ять;
 • блок живлення;
 • процесор;
 • жорсткий диск;
 • відеокарти (до 6 пристроїв).

Крім того, для складання майнінг-ферми знадобляться перехідники, кабелі та інші елементи.

Примітка. Материнська плата, використовувана при створенні ферми для майнінгу криптовалюти, повинна мати декілька PCI-слотів, у які встановлюють відеокарти. Що стосується оперативної пам’яті, необхідної для майнінгу біткойнів, її об’єм не має бути нижчим за 4 Гб. Вимоги до об’єму жорсткого диска – 32 Гб, інакше майнити bitcoin буде важко. Відеокарти мають бути потужними, допускається використати до 6 таких пристроїв для майнінгу біткойнів. Найчастіше застосовують 4 відеокарти. Що стосується моделі,то частіше вибирають Radeon R9 390x 8gb.
Необхідно розуміти, що устаткування для майнінгу біткойнів дорого коштує. Важливо кілька разів подумати, перед тим як почати майнити криптовалюту, оскільки витрати можуть перевищити доходи, і тоді майнінг біткойнів виявиться збитковим.

Використання процесорів ASIC

Сучасний спосіб майнінгу біткойнів, який може дати максимально можливий дохід, – використання процесорів ASIC. Це високопотужне устаткування є найкращим для майнігу криптовалюти.Щоб майнити криптовалюту за допомогою процесорів ASIC потрібні чималі вкладення. Це дороге устаткування, але воно допомагає заробити більше біткойнів, ніж у разі застосування попередніх способів.

Щоб визначити, який ASIC підійде для майнінгу біткойнів, треба брати до уваги такі параметрами пристроїв:

 • ефективність. Чим більше пристрій здатний хеширувати, тим дорожче він коштує;
 • споживання електроенергії. Процесори ASIC потужні, тому споживають багато електроенергії, перед купівлею слід провести розрахунки і визначити, чи буде вигідним пристрій для майнінгу біткойнів;
 • вартість. Далеко не кожен майнер може дозволити собі купівлю дорогого устаткування.

Незважаючи на високу вартість та ефективність процесорів ASIC, навіть на них не завжди вигідно майнити біткойни.

Хмарний майнінг біткойнів

Суть хмарного майнінгу біткойнів полягає у відсутності необхідності придбання устаткування для добутку криптовалюти. Майнер просто вкладає свої гроші, на які орендує пристрої на інших ресурсах. Проте можна і придбати устаткування, якщо є бажання і фінансові можливості.Хмарний майнінг біткойнів здійснюється за такою схемою:

 1. Користувач знаходить сайт і реєструється на ньому.
 2. Вносить необхідну суму для отримання устаткування в оренду.
 3. Чекає на результат майнінгу криптовалюти.

За хмарного майнінгу біткойни добуваються всіма майнерами одночасно, а потім прибуток ділиться між учасниками.

Покрокова інструкція з bitcoin mining

Як приклад буде розглянутий проект LTCraft. Покрокова інструкція з bitcoin mining припускає наступні кроки:

 1. Створити btc-гаманець, зареєструвавшись у системі. При цьому використовується пошта Gmail.
 2. Перейти у вкладку “Мої комп’ютери”, скачати архів з програмою. Яку вибрати? Це залежить від відеокарт, які використовуються для майнінгу біткойнів. Також скачується файл для запуску програми.
 3. На будь-якому диску необхідно створити теку, всередині якої міститься ще одна. У цю “внутрішню” теку перетягнути розарховану програму, вміст якої перенесений у WINRAR.
 4. Скачаний документ перемістити в третю створену теку, а потім запустити програму. Для цього слід клікнути по її файлу. Через декілька хвилин, якщо помилки допущено не було, можна відстежити статистику в ЛК.

Якщо з чимось виникнуть труднощі або програма не встановлюватиметься або не завантажуватиметься, користувач завжди може звернутися до служби підтримки. Фахівці дадуть відповідь на всі запитання і допоможуть виконати необхідні дії. Гарна новина для майнерів: вивести можна від 5 сатоші (1 сатоші дорівнює 1/100 000 000 біткойна). При цьому використовуються відомі платіжні системи, такі як Вебмані, гаманець Ківі, Яндекс Гроші. Крім того, додатковий заробіток можна отримати, взявши участь у реферальній програмі.

Чи рентабельний майнінг у домашніх умовах?

Спочатку майнінг біткойнів був набагато вигідніший, ніж зараз. З моменту появи спеціальних інструментів добувати криптовалюту стало важче, оскільки посилилась конкуренція. Тепер майнити біткойни за допомогою звичайного домашнього комп’ютера вже неможливо, потрібно, як мінімум, декілька потужних відеокарт. Проте і вони не завжди забезпечують прибуток при btc-майнінгу. Крім того, серйозне устаткування не лише має високу ціну, але споживає багато електроенергії.
Таким чином, можна дійти висновку про те, що майнінг біткойнів у домашніх умовах за допомогою комп’ютера не відноситься до рентабельного виду бізнесу. Єдине устаткування, яке може дати дохід, – це процесори ASIC. На відміну від потужних відеокарт, які виробляють не більше 1,2 Гб хеша, у процесорів ASIC цей показник, як мінімум, удвічі більше.

Плюси і мінуси майнінгу

Переваги майнінгу біткойнів такі:

 • доступність. Цей вид заробітку доступний для всіх цілодобово;
 • низький відсоток комісії або повна її відсутність при виконанні операцій з bitcoin;
 • сучасний і відносно перспективний вид заробітку;
 • можливість отримати пасивний дохід, не виходячи з будинку;
 • відсутність оподаткування – оскільки криптовалюта не контролюється державою, податок з неї не стягується.

Недоліки майнінгу біткойнів:

 • великі вкладення на старті;
 • сильні коливання курсу віртуальних грошей;
 • висока вірогідність збитку при майнінгу btc;
 • недостатня вивченість процесів, які впливають на коливання курсу цифрових грошей.

Експерти не дійшли згоди  щодо того, чи вкладати гроші в криптовалюту, чи вона того не варта.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *