Майнинг биткоинов − що це таке і як запрацювати на цьому [draft]Завдяки розвитку комп’ютерних технологій можна не лише розважатися, спілкуватися і навчатися, а також заробляти. На сьогодні існує безліч можливостей для цього. Один із способів заробітку за допомогою комп’ютера – майнинг биткоинов. Здобич криптовалюти доступна кожному користувачеві, проте без істотних фінансових вкладень багато запрацювати не вийде.

Що таке майнинг?

Говорячи простими словами, майнинг биткоинов (mining of bitcoins) – це процес здобичі віртуальних монет шляхом пошуку нових інформаційних блоків, що відбувається за допомогою устаткування високої потужності. У основу закладена технологія блокчейн.
Принцип роботи системи полягає в рішенні математичних завдань, за рахунок чого створюється криптовалюта. Операції поступають в список транзакцій і вдаються майнерам. Вони, у свою чергу, підбирають комбінації, що є секретним ключем до кожної транзакції. За нього і видається винагорода, що становить певну кількість биткоинов.

Основні принципи

Складність майнинга биткоинов полягає в тому, що для цього знадобиться потужне устаткування. Проте були випадки, коли користувачам вдавалося добувати досить багато монет криптовалюти і на домашньому ПК. Проте це у минулому.
На сьогодні навіть майнинг биткоинов за допомогою декількох потужних відеокарт часто не приносить прибутку. Річ у тому, що щорічно конкуренція зростає, а кількість монет, яку можливо добути при виявленні одного блоку, кожні 4 роки зменшується удвічі.
Крім того, майнинг биткоинов є нерегульованим видом заробітку. Тобто, держава не має можливості контролювати здобич криптовалюти. Це означає, що її можу і зовсім заборонити на законодавчому рівні.На замітку! Отримані при майнинге биткоини можна обміняти на електронні гроші або придбати за них товари через інтернет. Правда, далеко не будь-яка компанія погодиться брати в якості оплати криптовалюту. Це частіше практикується на заході і доки не прижилося в Рунеті.

Способи майнинга биткоинов

Щоб майнить биткоини, можна діяти самостійно або заробляти криптовалюту, об’єднавшись в пули з іншими користувачами.Відомі наступні способи майнинга биткоинов :

 • за допомогою обчислювальних потужностей персонального комп’ютера (соло-майнинг криптовалюти);
 • шляхом створення ферми, об’єднавши декілька комп’ютерів, що мають потужні відеокарти;
 • з використанням процесорів ASIC;
 • орендуючи необхідні потужності для здобичі биткоинов (хмарний майнинг криптовалюти).

Соло-майнинг биткоинов на звичайному ПК

Метод соло-майнинга биткоинов полягає в здобичі криптовалюти за допомогою звичайного домашнього комп’ютера з потужними складовими. Пошук блоків здійснюється за рахунок рішення математичних завдань.Заробіток за один хеш складає 12,5 биткоинов. Оскільки на сьогодні курс bitcoin досягає 2 700 доларів, прибутку цілком гідного. Здавалося б, що може бути простіше.
Але варто відмітити, що в соло-майнинге биткоинов існує каверза. Звичайному домашньому комп’ютеру з однією відеокартою просто не вистачити потужності знайти хеш. Тому про затію майнинга криптовалюти за допомогою домашнього ПК можна успішно забути. Майнить биткоини у такий спосіб можна було кілька років тому, а тепер це майже неможливо.

Майнинг з декількома відеокартами

Деяким користувачам вдається майнить биткоини шляхом створення ферми, що складається з наступних комплектуючих :

 • материнської плати;
 • оперативній пам’яті;
 • блоку живлення;
 • процесора;
 • жорсткого диска;
 • відеокарт (до 6 пристроїв).

Крім того, для складання майнинг ферми знадобляться перехідники, кабелі і інші елементи.
Важливо! Материнська плата, використовувана при створенні ферми для майнинга криптовалюти, повинна мати декілька PCI-слотов, в які і відбувається установка відеокарт. Що стосується оперативної пам’яті, необхідної для майнинга биткоинов, її об’єм не має бути нижчий 4 Гб. Вимоги до об’єму жорсткого диска – 32 Гб, інакше майнить bitcoin буде скрутне. Відеокарти мають бути потужними, допускається використати до 6 таких пристроїв для майнинга биткоинов. Найчастіше застосовують 4 відеокарти. Що стосується моделі, переважно вибирати Radeon R9 390x 8gb.
Необхідно розуміти, що устаткування для майнинга биткоинов коштує досить дорого. Тому важливо кілька разів подумати, перш ніж почати майнить цю криптовалюту. Адже витрати можуть перевищити доходи, і тоді майнинг биткоинов виявиться збитковим.

Використання процесорів ASIC

Сучасний спосіб майнинга биткоинов, який може принести максимально можливий доход, – використання процесорів ASIC. Це високопотужне устаткування краще всього підходить, щоб майнить криптовалюту.Для майнинга криптовалюти за допомогою ASIC процесорів вимагається чималих вкладень. Це дороге устаткування, але воно допомагає заробити більше биткоинов, чим попередні способи.
Щоб визначити, який АСИК краще всього підійде для майнинга биткоинов, треба керуватися наступними параметрами пристроїв :

 • ефективність – чим більше пристрою здатний хешировать, тим більше воно коштує;
 • споживання електроенергії – процесори ASIC досить потужні, тому споживають багато електроенергії, перед купівлею слід провести розрахунки і визначити, чи буде вигідним пристрій для майнинга биткоинов;
 • вартість – далеко не кожен майнер може дозволити собі купівлю занадто дорогого устаткування.

Незважаючи на високу вартість і ефективність процесорів ASIC, навіть на них не завжди вигідно майнить биткоини.

Хмарний майнинг биткоинов

Суть хмарного майнинга биткоинов полягає у відсутності необхідності придбання устаткування для здобичі криптовалюти. Майнер просто вкладає свої гроші, на які орендує пристрої на інших ресурсах. Але можна і придбати устаткування, якщо є бажання і фінансові можливості.Хмарний майнинг биткоинов здійснюється за наступною схемою:

 1. Користувач знаходить сайт і реєструється на нім.
 2. Вносить необхідну суму для отримання устаткування в оренду.
 3. Чекає результатів майнинга криптовалюти.

В результаті хмарного майнинга биткоини добуваються усіма майнерами одночасно, а потім прибуток ділиться між учасниками.

Покрокова інструкція по bitcoin mining

Як приклад буде розглянутий проект LTCraft. Покрокова інструкція по bitcoin mining припускає наступні кроки:

 1. Створити btc- гаманець, зареєструвавшись в системі. При цьому використовується пошта Gmail.
 2. Перейти у вкладку “Мої комп’ютери”, викачати архів з програмою. Якій вибрати? Це залежить від відеокарт, які використовуються для майнинга биткоинов. Також викачується файл для запуску програми.
 3. На будь-якому диску створити теку, усередині якої міститься ще одна. У цю “внутрішню” теку перетягнути розархівовану програму, вміст якої перенесений в WINRAR.
 4. Викачаний документ перемістити в третю створену теку, а потім запустити програму. Для цього слід просто вчинити клік по її файлу. Через декілька хвилин, якщо помилки допущено не було, можна відстежити статистику в ЛК.

Якщо з чимось виникнуть труднощі або програма не встановлюватиметься або не завантажуватиметься, користувач завжди може звернутися в службу підтримки. Фахівці дадуть відповідь на усі питання і допоможуть виконати необхідні дії.Хороша новина для майнеров: вивести можна від 5 сатоши (1 сатоши дорівнює 1/100 000 000 биткоина). При цьому використовуються відомі платіжні системи, такі як Вебмани, гаманець Ківі, Яндекс Гроші. Крім того, додатковий заробіток можна отримати, взявши участь в реферальной програмі.

Чи рентабельний майнинг в домашніх умовах?

Спочатку майнинг биткоинов був набагато вигідніший, ніж зараз. З моменту появи спеціальних інструментів добувати криптовалюту стало важче, оскільки зросла конкуренція. Тепер майнить биткоини за допомогою звичайного домашнього комп’ютера вже неможливо, потрібно, як мінімум, декілька потужних відеокарт. Проте і вони не завжди забезпечують прибуток при btc- майнинге. Крім того, серйозне устаткування не лише має високу ціну, але споживає багато електроенергії.
Таким чином, можна зробити висновок, що майнинг биткоинов в домашніх умовах за допомогою комп’ютера не відноситься до рентабельного виду бізнесу. Єдине устаткування, яке може принести вигоду, це ASIC процесори. На відміну від потужних відеокарт, які виробляють не більше 1,2 Гб хеша, у облаштувань АСИК цей показник, як мінімум, удвічі більше.

Плюси і мінуси майнинга

Переваги майнинга биткоинов наступні:

 • доступність – цей вид заробітку доступний для усіх цілодобово;
 • низький відсоток комісії або повна її відсутність при виконанні операцій з bitcoin;
 • сучасний і відносно перспективний вигляд заробітку;
 • можливість отримати пасивний доход, не виходячи з будинку;
 • відсутність оподаткування – оскільки криптовалюта не контролюється державою, податок на неї не покладений.

Недоліки майнинга биткоинов :

 • великі вкладення на старті;
 • сильні коливання курсу віртуальних грошей;
 • висока вірогідність збитку при майнинге btc;
 • недостатня вивченість процесів, які впливають на коливання курсу цифрових грошей.

Експерти досі не зійшлися в думці, чи треба вкладати гроші в криптовалюту або вона того не коштує.

Відео: як майнить биткоини

Наступні відео допоможуть детальніше дізнатися про те, як майнить биткоини.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *