Як правильно відпроситися з роботи у найстрогішого начальника [draft]У житті трапляється всяке, і навіть якщо ви завзятий трудоголік і вам подобається ходити на роботу, іноді відбуваються ситуації, коли ви вимушені покинути робоче місце посеред дня або зовсім узяти відгул. Якщо для цього є об’єктивні причини – все гаразд. Головне, грамотно викласти їх начальникові і отримати вихідний.А якщо їх немає? Буває ж зовсім не робочий настрій, коли з’являється непереборне бажання прогулятися по парку або просто повалятися удома перед телевізором. Начальство навряд чи зрозуміє ваше прагнення трохи передихнути. У такій ситуації вихід один – брехати, причому грамотно і переконливо.

Як відпроситися з роботи у начальника?

Спочатку знайдіть правильну причину. Погане самопочуття після вчорашнього свята або безсонна ніч в цей список не входять. Тому пропонуємо вам ознайомитися з дієвими відмовками, які допоможуть вам піти з роботи раніше.Якщо є можливість, просите відгул заздалегідь. Краще всього за декілька днів. Тоді начальник зможе вчасно передоручити ваші справи комусь з колег. І постарайтеся не робити це часто. Чим частіше ви йдете – тим більше причини для відсутності втрачають важливість. Намагайтеся брати відгули не більше трьох раз на місяць.У розмові говорите упевнено, чітко і не вдавайтеся до зайвих подробиць.

Причини, які допоможуть вам відпроситися з роботи

  1. Різке погіршення здоров’я. Краще всього підійде зубний біль. Тут доведеться застосувати трохи акторської майстерності. Зробіть обличчя страждальника, при необхідності навіть можете засунути в рот шматочок вати або невелику цукерку, щоб здавалося, що щока розпухнула. Навіть безсердечний диктатор-начальник побачивши такої жалюгідної картини відпустить вас до лікаря.Якщо ви знаходитеся удома, а вчорашня бурхлива вечірка на ранок принесла не менш бурхливе похмілля, вам доведеться “захворіти” на днинку. Подзвоніть начальникові і постарайтеся говорити слабким голосом. Якщо є здібності можете зімітувати легка нежить або хворе горло. Але обов’язково переконаєте керівника, що до наступного дня ви обов’язково видужаєте і зможете знову приступити до роботи.
  2. Родичі. Важлива радісна подія: ранок, ювілей, похід на виступ дитини. Ці причини начальство вважає досить вагомими і без проблем відпустить вас не день.
  3. Проблеми будинку. Ця відмовка надає широке поле для фантазії. Самий стандартний аргумент – прорвало трубу. Більше креативними причинами невиходу на роботу може бути замок (ви не знаєте, коли прийдуть фахівці і зможуть відкрити квартиру і замінити замок), що заклинив. Щоб запізнитися на роботу на декілька годин, можна фіктивно застрягти в ліфті.
  4. Особистий автомобіль. Він може різко зламатися на півдорозі або ви, і зовсім застрягли в пробці. Тільки переконаєтеся, що вона дійсно існує, щоб начальник не викрив вас у брехні. Залізним аргументом для відсутності на роботі цілий день буде викрадення автомобіля. У такому разі вам доведеться довго бути в міліції для з’ясування обставин.
  5. Інстанції на зразок водоканалу, паспортного столу або газової служби нададуть вам необмежений час відгулу. Звичайно, можливий варіант, що вам періодично дзвонитимуть і запитуватимуть, коли ви прийдете. Тому заздалегідь попередите про масштаби справ і великої вірогідності того, що ви будете відсутні цілий день.
  6. Куди можна піти з роботи раніше? Наприклад, на вокзал або в аеропорт. До вас несподівано приїхали родичі з далеких країв і вам треба зустріти їх і доставити додому.
  7. Здача крові – дуже вагомий аргумент. За законами вона припускає повний вихідний. Тільки обов’язково розкажіть, чому це повинні робити ви (ваша група крові підійшла хворому знайомому або родичеві).

Головне, не забувайте говорити упевнено і тихо віддалитися після отримання відгулу. І старайтеся не поширяться про це серед колег. Начальникові може не сподобатися, що його прихильність до вас стала надбанням колективу.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *