Як почистити мікрохвильову піч в домашніх умовах [draft]Нині мікрохвильова піч використовується настільки часто, що питання її очищення стоїть досить гостро. Існує велика кількість спеціальних миючих засобів, здатних впоратися з проблемою, проте не кожна хазяйка готова використати агресивні хімічні засоби. Як почистити мікрохвильову піч в домашніх умовах? Відомі декілька способів очищення СВЧ-печи за допомогою підручних засобів, які є в кожному будинку.

Способи почистити мікрохвильову піч в домашніх умовах

Перш ніж приступити до процесу очищення мікрохвильової печі в домашніх умовах, слід ознайомитися з основними рекомендаціями:

 • Щоб правильно почистити мікрохвильову піч, треба спочатку дістати з печі скляну тарілку, потім протерти верхню, бічні і тільки потім нижню стінки, помити дверці.
 • Щоб чищення мікрохвильової печі здійснювалося як можна рідше, рекомендується використати спеціальний ковпак з пластика, який забезпечить надійний захист внутрішнім стінкам СВЧ-печи від забруднень.
 • Миття мікрохвильової печі відбувається тільки після відключення приладу від мережі.

На замітку! Спеціальний пластиковий ковпак можна замінити на харчову плівку для захисту мікрохвильової печі зсередини. Якщо використати кришку для посуду при розігріванні їжі, мікрохвильову піч доведеться мити рідше.

Якщо після миття мікрохвильової печі усередині залишився неприємний запах, позбавитися від нього можна за допомогою кави, змочивши в нім губку і промив нею стінки печі (потім каву треба змити водою). З цією ж метою використовують сіль: 100 г продукту насипати у блюдце і поставити в мікрохвильову піч, закрити дверці і через декілька годин вийняти. Замість солі можна застосувати 10 пігулок активованого вугілля, заздалегідь подрібнивши їх.Ще один спосіб уникнути або мінімізувати неприємний запах в мікрохвильовій печі – не закривати відразу дверці після приготування їжі. Це дозволить СВЧ-печи вивітритися зсередини.

Спосіб 1: як почистити мікрохвильову піч оцтом

Пари оцту прекрасно роз’їдають забруднення, що навіть задавнилися, тому цей спосіб користується великою популярністю, коли треба швидко почистити мікрохвильову піч в домашніх умовах.
Процес очищення мікрохвильової печі оцтом складається з декількох простих кроків:

 1. Налити в посуд, який можна гріти в мікрохвильовій печі, півстакана води, потім додати 2 столових ложки оцту. Місткість помістити всередину печі і включити її, встановивши таймер на 10 хвилин.
 2. Коли встановлений час витече, слід відкрити дверці мікрохвильової печі, вийняти місткість і скляну тарілку, на якій вона стояла. Мікрохвильову піч необхідно ретельно відмити усередині за допомогою звичайної губки. Завдяки дії пари оцту жир і інші забруднення відходять легко. Скляну тарілку можна відмити окремо в раковині.

Тепер мікрохвильова піч усередині виглядає, як нова. Її стінки чисті, ніби в камері печі нічого і ніколи і не готували.

Дійсно, за допомогою оцту можна швидко і ефективно почистити мікрохвильову піч. Але він має один недолік, який для деяких може стати причиною відмови від очищення цим способом. Річ у тому, що пари оцту виділяють неприємний запах, тому кухню доведеться додатково провітрювати.

Спосіб 2: як почистити мікрохвильову піч лимоном

Щоб почистити мікрохвильову піч своїми руками, варто використати сік лимона. До речі, такою ж дією відрізняється лимонна кислота, тому цілком можна обійтися і їй. У кислому середовищі і під впливом високих температур жир і інші забруднення зникнуть без сліду. Цей спосіб очищення мікрохвильової печі має ще одно істотну перевагу: усередині СВЧ-печи пошириться приємний аромат. Таким чином, вдасться убити відразу двох зайців: позбавитися від плям і неприємних запахів.
Щоб почистити мікрохвильову піч за допомогою соку лимонів або лимонної кислоти, знадобиться:

 • ємність з водою (приблизно підлога літра);
 • лимонна кислота (1 столова ложка) або лимонний сік (4 столових ложки);
 • губка.

Щоб почистити мікрохвильову піч лимонним соком або кислотою, треба зробити наступне:

 1. Додати в ємність з водою сок або лимонну кислоту. Поставити її піч і включити на декілька хвилин, що залежить від міри забруднення. Якщо стінки мікрохвильові печі сильно брудні, треба близько 15 хвилин. Якщо техніка усередині лише злегка забризкана жиром, вистачає 3 хвилин. Потужність приладу має бути максимальною.

На замітку! Якщо прийнято рішення використати сік лимона для очищення СВЧ-печи, бажано кинути в ємність з водою залишки плоду після віджимання. Це зробить розчин більше концентрованим, а результат ефективніший.

 1. Коли встановлений час витече, потрібний ще близько 5 хвилин потримати дверці закритої. Після цього СВЧ-печь слід відкрити, дістати ємність з лимонною кислотою і ретельно протерти стінки усередині губкою, змоченою в цьому розчині.

Для довідки! Якщо мікрохвильова піч покрита емаллю, часто користуватися методом очищення з лимонною кислотою небажано.

Спосіб 3: як почистити мікрохвильову піч содою

Засобом для очищення мікрохвильової печі може стати і харчова сода. Вона є повноцінною заміною лимонної кислоти і діє навіть дбайливіше на стінки печі. Незважаючи на це, результат перевершує усі очікування.Щоб почистити мікрохвильову піч содою в домашніх умовах, необхідно:

 1. Підготувати підлогу літра води і розвести в ній 1 столову ложку соди. Потім поставити місткість на скляну тарілку усередині печі.
 2. Закрити дверці приладу, встановити потужність на максимум і виставити таймер на 10 хвилин. Коли мікрохвильова піч відключиться, треба ще на 5 хвилин залишити дверці закритої. Потім стінки печі треба протерти вологою ганчіркою або губкою.

По суті, цей варіант очищення мікрохвильової печі не відрізняється від попереднього, де використовувалася лимонна кислота.

Спосіб 4: як почистити мікрохвильову піч за допомогою парової лазні

Виявляється, не обов’язкове застосовувати різні засоби, щоб відмити стінки мікрохвильової печі усередині. Досить застосувати пару звичайної води.Досить виконати наступне:

 1. Налити воду в ємність і поставити її в мікрохвильову піч. Закрити дверці, встановити максимальну потужність і час 15 хвилин.
 2. Як і в попередніх способах очищення, не треба відразу відкривати прилад. Треба витримати близько 5 хвилин, щоб конденсат краще розчинив плями, що в’їдалися. Потім залишиться просто протерти ганчіркою стінки.

На замітку! Очищення мікрохвильової печі за допомогою парової лазні підходить виключно для слабких забруднень. Щоб звичайна пара впоралася із старими плямами, доведеться включати піч, як мінімум, на 2 години. Такий варіант навряд чи комусь сподобається, легше в даному випадку використати додатково засоби для очищення.

Спосіб 5: як почистити мікрохвильову піч миючим засобом

Варто відразу відмітити, що в даному випадку йдеться не про механічний спосіб очищення за допомогою чистячих засобів. На забруднення впливатиме все та ж пара. Тільки замість підручних засобів використовується побутова хімія. Підійде, приміром, будь-яка рідина для миття посуду.Треба зробити наступне:

 1. Видавити невелику кількість засобу для миття посуду на губку, заздалегідь зволожену водою.
 2. Стиснути кілька разів губку з миючим засобом в руці, щоб отримати піну. Потім помістити її на тарілку і поставити в мікрохвильову піч. Включити прилад на максимальну потужність і встановити час близько половини хвилини. Важливо знаходитися весь цей час поряд з приладом і стежити через скло дверець, щоб губка не розплавилася.
 3. Коли мікрохвильова піч відключиться, слід дістати тарілку з губкою з печі, а коли вона злегка охолоне, відмити їй стінки приладу усередині.

На замітку! Під час роботи із засобами побутової хімії бажано надіти гумові рукавички.

Спосіб 6: як почистити мікрохвильову піч рідиною для миття стекол

Щоб швидко і ефективно відмити стінки мікрохвильової печі своїми руками, можна скористатися звичайним очисником для стекол. В даному випадку очищення здійснюється без “ефекту лазні”.Треба діяти таким чином:

 1. Змішати склоочисник з водою в співвідношенні 2: 1. Можна додати воду прямо в ємність з речовиною, щоб надалі скористатися розпилювачем. (при його наявності). Змочити губку в отриманому розчині і ретельно протерти стінки усередині і зовні. Можна діяти також таким чином: розпорошити засіб по робочій поверхні, залишити на декілька хвилин, а потім змити.
 2. Коли забруднення будуть відмиті, слід ще раз протерти мікрохвильову піч сухою ганчіркою.

Спосіб 7: як почистити мікрохвильову піч нашатирним спиртом

Вже давно відомо про властивості нашатирного спирту, який швидко і ефективно видаляє плями, що навіть в’їдаються. Тому його цілком можна використати, щоб відмити мікрохвильову піч від забруднень.Щоб зробити очищення, слід виконати прості дії.

 1. Досить змочити ганчірку в нашатирному спирті і ретельно протерти стінки мікрохвильової печі.
 2. Щоб позбавитися від плям, що задавнилися, варто нанести на них засіб і витримати декілька хвилин, а потім змити.

Коли усі стінки блищатимуть від чистоти, треба змити сам нашатирний спирт за допомогою миючого засобу.

Відео: як швидко почистити мікрохвильову піч в домашніх умовах

Швидко почистити мікрохвильову піч в домашніх умовах допоможуть наступні відео.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *