Як позбавитися від запаху котячої сечі [draft]Якщо кіт або кішка починає мітити територію у будинку або квартирі, це можна відразу зрозуміти, ледве переступивши поріг. Запах котячої сечі неможливо сплутати ні з чим. Нерідко зіпсовані речі доводиться викидати, оскільки позбавитися від зловонья просто не виходить. Але якщо постаратися, позбавитися від запаху котячої сечі все-таки вдасться. Причому для цього є декілька способів.

Підручні засоби для видалення запаху котячої сечі

За допомогою підручних засобів можна позбавитися від запаху котячої сечі, але тільки у тому випадку, коли він не занадто виражений. Найчастіше з цією метою використовують:

  • оцет;
  • сік лимона;
  • розчин марганцю;
  • перекис водню;
  • розчин йоду.

На замітку! Небажано користуватися миючими засобами, що містять у своєму складі хлор. Кішка має чутливий нюх, тоді як різкий токсичний запах білизни і інших засобів може зашкодити улюбленцеві.

Деякі люди вважають за краще використати нашатирний спирт, щоб позбавитися від запаху котячої сечі. Вони вважають, що цей засіб здатний його перебити. Але на ділі все виявляється по-іншому. Нашатирний спирт не лише не справляється із запахом котячої сечі, а, навпаки, робить його ще різкішим. Аналогічним чином діють дезодоранти і духи. Набагато краще застосувати спирт або пральне мило. Також позбавитися від запаху сечі кота або кішки іноді допомагають кава, заварка чаю, ефірні олії, сода, гліцерин.

Професійні засоби

Якщо підручні засоби не допомагають усунути неприємний запах котячої сечі, можна скористатися професійними препаратами. Вони ефективніші і у більшості випадків дають можливість швидко позбавитися від проблеми. До складу професійних засобів входять ензими, дія яких спрямована на руйнування молекули запаху.Серед професійних засобів зустрічаються такі, які здатні відштовхувати кота або кішку від обробленого місця, внаслідок чого тварина перестає його мітити. Але є і такі препарати, дія яких спрямована виключно на усунення запаху сечі.Найпоширенішими є такі засоби:

  • Odorgone – натуральний і безпечний препарат, видаляє запах котячої сечі, що навіть в’їдається, не викликає алергії, має бактерицидні властивості.
  • Зоосан – дезинфікуючий засіб для усунення запаху котячої сечі, в його складі відсутній хлор і фосфати, допомагає позбавитися від плям майже на будь-яких поверхнях.
  • Дезосан – вбиває запах котячої сечі на молекулярному рівні, до складу входять неіоногенні ЛІГШИ, а також харчовий аромат.

На замітку! На який би засіб не ліг вибір, перед його використанням важливо ознайомитися з інструкцією. Не варто чекати моментального результату, швидше за все, він проявиться через декілька днів після обробки.

Як вивести запах котячої сечі?

Кіт або кішка можуть мітити де завгодно, залишаючи після себе неприємний запах. Незалежно від місця, треба позбавлятися від плям відразу після їх виявлення, оскільки тварина знову ходитиме саме туди.

Цікаво! Іноді допомагає розкласти їжу там, де тварина повадилася паскудити. Річ у тому, що кішки не мітять місця, в яких їдять.

Ще один варіант відучити вихованця мітити по кутах – змінити наповнювача в лотку. Можливо, проблема полягає саме в цьому.Іноді причина полягає не в шкідливості тварини, а в його хворобі. Перш ніж почати боротися з шкідливою звичкою, варто показати його ветеринарові.

Диван

Коли кіт або кішка починають мітити по кутах – це не така велика проблема, як у випадку з плямами на дивані. Позбавитися від запаху котячої сечі в даному випадку треба негайно, щоб не довелося зрештою розпрощатися з меблями.Вивести “аромат” допомагає лимон, соком якого необхідно протирати зіпсовані місця оббивки. Він не лише здатний перебити неприємний запах, але і відштовхуватиме тварину. У результаті повернутися на колишнє місце, щоб його помітити, у вихованця відпаде бажання.

На замітку! Якщо оббивка на дивані темного кольору, краще використати марганець або йод. Треба зробити слабкий розчин і ретельно протерти пляму.

Якщо на дивані пляма свіжіша, видалити його набагато простіше, ніж після висихання. У такому разі доцільно використати оцет, який заздалегідь змішують з водою в пропорції 1 : 4. Отриманий розчин наносять на пошкоджене місце, а зверху присипають содою. Далі треба втерти миючий засіб для посуду, заздалегідь змішавши його з перекисом водню. Надлишки вологи необхідно промокнути сухою матерією. Ефект буде отриманий після повного висихання.Якщо підручними засобами позбавитися від запаху котячої сечі на дивані не виходить, варто скористатися професійними препаратами.

Килим

Коли коти або кішки починають мітити кути, найбільше дістається килимам. Вони швидко вбирають неприємний запах, що утрудняє його виведення. Якщо калюжа виявлена відразу, не варто зволікати. Треба промокнути її сухою тканиною, щоб вона ввібрала зайву рідину, і тільки потім приступати до боротьби з неприємним запахом.У трьох літрах води треба розвести 1 чайну ложку марганцю або 50 крапель йоду. Якщо килим світлого відтінку, можна використати розчин оцту. Вибраний засіб треба втерти в пляму на килимі і дочекатися повного висихання. Потім бажано скористатися ароматизатором, обробивши їм зіпсоване місце. З цією метою варто вибрати сік лимона, ефірна олія з ароматом чайного дерева і інше.

Взуття

Ні для кого не секрет, що деякі кішки люблять спати в кросовках або іншому виді взуття. Нерідко в подібних випадках вони мітять її, бажаючи тим самим закріпити за собою місце. Позбавитися від запаху котячої сечі непросто, проте можливо.Передусім, треба спробувати ретельно випрати взуття господарським милом. Неприємний запах буде відразу усунений, якщо він не встиг вбратися. У випадку із старими мітками доведеться діяти кардинально. В першу чергу варто винести взуття на холод. Особливо ефективні низькі температури. Взуття з неприємним запахом повинне пролежати на морозі близько двох місяців, щоб гарненько промерзнути.
Якщо цей спосіб виявився неефективний, треба скористатися розчином марганцівки або перекису водню, обробивши їм взуття. Щоб позбавитися від старих плям, на допомогу прийдуть професійні препарати.

На замітку! Якщо тварина помітила взуття, його хазяїну не варто обробляти її соком лимона або апельсина, оскільки при ходьбі, коли ноги нагріються, запах котячої сечі проявиться з новою силою.

Одяг

Як позбавитися від запаху котячої сечі на одязі? По-перше, випрати одяг стандартним способом, використовуючи пральний порошок. По-друге, прополоскати речі в розчині оцту, що допоможе відбити запах. Для цього треба змішати 1 столову ложку оцту в літрі води.
Щоб не зіпсувати одяг, треба спочатку перевірити, як реагує тканина на дію використовуваного засобу. Для цього необхідно нанести його невелику кількість на поверхню матеріалу в непомітному місці.

Машина

Іноді після транспортування тварин в машині залишаються плями сечі. Особливо важко видалити їх з сидіння. Щоб позбавитися від неприємного запаху, можна відразу скористатися професійними препаратами або спробувати виправити проблему за допомогою підручних засобів.
Усунути запах котячої сечі може допомогти лимонний сік, який треба вижати на те місце, яке помітило тварину, і витримати його годину. Кислота, що міститься в лимоні, розщепне сечовину. Потім слід розвести у відрі з водою невелику кількість засобу для миття посуду, злегка вспенить. Губкою нанести його на пляму, а надлишки вологи промокнути сухою тканиною. Якщо після висихання залишилися сліди від миючого засобу, варто обробити пляму чистою водою.

Відео: як позбавитися від запаху сечі кота

Якщо кіт або кішка поводиться неадекватно, починає мітити за межами свого лотка, коштує, передусім, знайти причину проблеми. Її усунення допоможе уникнути подальшої “розмітки” території. Але якщо пляма вже є, залишається два варіанти: викинути зіпсовану річ або очистити її, позбавившись від неприємного запаху сечі кота. Як це зробити, показано на відео.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *