Вільний політ: як перестати боятися літати на літаках [draft]Страх – це захисна реакція нашого організму, що сигналізує про можливу небезпеку. Це означає, що боятися для людини так само природно, як спати, пити або дихати. Особливо, якщо небезпека цілком реальна, і від цього залежить життя людини.
Згідно з численними психологічними дослідженнями, однією з найпоширеніших фобій сучасності є аерофобія – панічний страх перед польотами на літаку. Якщо вірити статистичним даним, то приблизно кожен п’ятнадцятий дорослий пасажир випробовує психологічний і фізичний дискомфорт під час перельоту, який може виражатися як в легкому погіршенні здоров’я, так і в серйозній панічній атаці. Спеціально для тих, хто боїться літати, ми спільно з Aviasales.ru підготували декілька практичних лайфхаков, які допоможуть вам пережити політ набагато легше.

Рада №1: пошук причини страху

Якщо ви страждаєте нав’язливим страхом перед польотами, переконаєтеся спершу, що у вас дійсно аерофобія. Річ у тому, що більшість людей плутають цю фобію з іншими страхами, що проявляються в літаку. Наприклад, з клаустрофобією (боязню замкнутого простору) або акрофобией (страхом висоти). Саме від першопричини стресового стану необхідно відштовхуватися при його лікуванні. Щоб розібратися у своїх страхах, відвідайте кваліфікованого психолога або хоч би розпочніть з самодіагностики. Проаналізуйте свій стан під час перельоту, відмітьте момент, коли виникає дискомфорт і в яких симптомах він проявляється. Це допоможе вам зрозуміти, чого саме ви боїтеся, і вирішити, як з цим боротися далі.

Рада №2: гола статистика і елементарна фізика

Одним з головних симптомів справжньої аерофобії є нав’язливі образи авіакатастроф. Тому перш ніж летіти, прислухайтеся до голосу свого розуму, вивчіть доступні статистичні дані і повторіть основи фізики.По-перше, шанси загинути в авіакатастрофі нікчемно малі. Статистика для порівняння: щорічний світовий пасажиропотік авіакомпаній складає близько 5 млрд. чоловік, а загальна кількість жертв авіакатастроф – приблизно 300-400 чоловік. Отже, ваш “шанс” загинути під час перельоту рівний 1 до 12,5 млн. А ось ризик померти в ДТП, наприклад, в столиці нашої батьківщини набагато вище – 1 до 30 000.
По-друге, усі системи в літаках продубльовані двічі, а то і тричі. Так, авіатранспорт забезпечений 3 протипожежними системами, 3 системами управління і 4 гальмівними системами! А тепер згадаєте, скільки педалей гальма у вашого “безпечного” автомобіля, і можете сміливо вирушати на пошук відповідного авіаквитка. До речі, найвигідніші пропозиції від відомих світових компаній ви можете знайти на Aviasales.ru – найбільшій пошуковій системі авіаквитків Росії.І третє спеціально для тих, хто вважає, що “з моєю удачею ця штука обов’язково впаде”. Вам ми радимо освіжити у своїй пам’яті основи шкільної програми, щоб ще раз згадати основні закони фізики і засумніватися у своїй невезучести.

Рада № 3: позитивне мислення

Основу самодопомоги під час польотів повинно складати позитивне мислення. Ми зараз говоримо не про банальний “все буде добре”, а про серйозний настрій виключно на позитивний результат. Як добитися такого настрою? Розпочніть з простої дії, воно називається візуалізацією. Закрийте очі, постарайтеся розслабитися і намалюйте у своїй уяві картинку щасливого приземлення. Чим чіткіше і реалістичніше вона буде, тим більший ефект зробить. Продумайте усі деталі: як ви себе почуватимете, спустившись з трапа, хто вас зустрічатиме в аеропорту, які приємні справи чекають вас після прибуття. Не просто прокрутіть цю щасливу картинку в уяві, а постарайтеся відчути її так, немов ви в даний момент знаходитеся в придуманій ситуації.
Добре допомагає при аерофобії також прослуховування під час польоту аудіозаписів із звуками природи або композиціями улюблених виконавців. Якщо вам і це не допомагає, спробуйте сконцентрувати свою увагу на навколишніх людях, особливо на тих, хто абсолютно спокійний. Спробуйте непомітно скопіювати їх жести, міміку, ритм дихання. Таке своєрідне “дзеркало” дозволяє тілу прийняти комфортніше положення, а напруженим м’язам розслабиться, що, у свою чергу, приводить і до психологічної релаксації.Сподіваємося, що ці поради згодяться вам вже в найближчому польоті, і ви неодмінно застосуєте їх на практиці. Літайте із задоволенням і пам’ятайте, що квитки найнадійніших авіакомпаній світу можна завжди швидко і легко знайти на Aviasales.ru!


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *