Достовірно відомо, що першими, хто став підводити очі, були єгиптяни. У ті далекі роки підведення було не прикрасою, а засобом захисту очей від хвороб, властивих спекотному клімату запорошеної пустелі. Паста, якою обводили очі, містила малахіт і свинцеву руду і дозволяла зупинити запалення. Відтоді утилітарна функція підведення перейшла в косметичну. І підведення очей олівцем, то злітає на пік моди, то стає менш актуальним. І в періоди підйому моди на підведення для очей, і в періоди затишшя інтерес до питання, як фарбувати очі олівцем – стрілки, не зникає.
У минулому столітті мода на форму стрілок диктувалася фільмами. У кінці двадцятих і в тридцяті роки досить жирна лінія, що виходить за край повіки приблизно на півсантиметра, прикрашала оч і Марлен Дітріх і Грети Гарбо. “Хвостик” такого підведення злегка злітав вгору і ниби продовжував розріз очей. З кінця сорокових і в п’ятдесяті моду на стрілки диктують фільми з Мерлін Монро. Товщина підведення стає акуратною і рівномірною по усій довжині від внутрішнього кута до зовнішнього. У зоні зовнішнього кута лінія товщає і далі сходить нанівець через один сантиметр. Цей варіант в наші дні вважається класичним і має назву “Котяче око”. Обидва описані варіанти візуально збільшують очі і роблять їх виразними.
У шістдесяті роки, фарбувати олівцем стрілки учить вже Одрі Хепберн. На повіку наноситься середньої товщини стрілка з вертикальним кінчиком, що сходить нанівець, біля зовнішнього кута ока. Нижня повіка також підводиться, але тонкою лінією і всього на дві третини. Таке око виглядає зворушливо, ніжно і злегка здивовано. Пізніше естафет ” стрілок” перехоплюють Софі Лорен, Елізабет Тейлор і Бриджіт Бардо. Це доводить, що легкий розчерк олівця здатний змінити імідж кардинально. Через те вибір олівця не може бути випадковим. Найкращий “одяг” для олівцевого грифеля – цілісне натуральне дерево, а не пресована тирса. Таке покриття є природним антисептиком і не дозволяє мікробам розмножуватися.
Зараз широко поширені олівці, грифель яких поміщений в пластмасовий корпус. Про асептичний ефект не може бути і мови, але такі олівці практичні і зручні. Грифель в них заточується автоматично при висуненні. Вибираючи олівець, зніми з нього ковпачок. Упевнися, що він добре фіксується. Далі слід оглянути грифель. Білий наліт – ознака втрати фарбувальних властивостей і сигнал до утилізації. Якщо є можливість, скористайся пробником і наочно зрозумієш, чи влаштовує тебе якість олівця, його колір і інше. Лінія, нанесена на повіки, має бути чітка та однорідна, без жодних вкраплень. Остерігайся занадто м’яких і занадто жорстких грифелів. Лінія перших не стійка – занадто жирна і розпливається, а жорсткі грифелі можуть подряпати повіку. І незрозуміло, як фарбувати очі олівцем, стрілки.
Фахівці рекомендують використати класичний чорний штрих індивідуально, без наявності тіней на повіках. Якщо ви любите малювати тонкий, ледве помітний контур уздовж лінії зростання вій, то це хороший спосіб підкреслити очі і вії найприроднішим і непомітним чином. До того ж такий контур завжди актуальний. Взагалі, категоричних і суворих правил, як фарбувати очі олівцем і стрілки, немає. Проте слід враховувати, що денний макіяж вимагає легкості, а це досягається підведенням тільки зовнішнього куточка ока. Повністю обведене око створює сексуальний образ, відповідний до вечірнього виходу у світ. Для виправлення можливих помилок, тримай завжди під рукою ватні палички.
як правильно наносити макіяж олівцем на очі б не розпливалися, як малювати олівцем пустели