Як навчити дитину вимовляти літеру “Р”?Маленькі діти приносять масу радості своїм бабусям, дідусям і батькам. Вони просто світяться радістю і веселощами, і кожна дитина дуже мила, зворушлива і красива. Їх наївні судження веселять усіх навкруги, нехитрі витівки у них в крові і, здається, що це їх істинне покликання. У такому ніжному віці діти не можуть вимовляти правильно деякі слова, а батьки вчать їх, постійно виправляючи неправильно вимовлені ними слова.

Таке навчання у вигляді гри з дитиною може доставити масу задоволення дітям і дорослим. Не дивлячись на те, наскільки прекрасна вимова у наших найменших родичів, є в нашому алфавіті “найхитріша” буква, яку навчитися вимовляти правильно вдається в саму останню чергу. Так, як же навчити дитину говорити букву Р? Чітко вимовляти її вдається не кожному малюкові, а іноді труднощі з її вимовою примушують уважних до мови дитини батьків відправитися на прийом до логопеда.

Лікар-логопед може надати професійну допомогу і навчити батьків необхідним вправам, за допомогою яких дитина зможе сама освоїти букву Р. Давайте розберемося, коли треба звертатися за професійною допомогою, а коли не варто бити тривогу і можна впоратися самостійно.

Не варто переживати, якщо ваш малюк знаходиться у віці до чотирьох років і не чітко вимовляє букву “р”, не треба навіть замислюватися над цим питанням, займайтеся з дитиною чимось, що відповідає його розвитку і віку: писати і запам’ятовувати нові слова, малювати квіти, вирізувати і клеїти, робити вироби з пластикових пляшок. Не треба примушувати його хвилюватися про якийсь звук “р”. Коли дитина досягне віку п’яти років, починайте робити прості вправи, які допоможуть йому освоїти цю букву. Всім відомі вправи, які використовуються багатьма батьками упродовж вже не одного століття.

Виберіть декілька коротких слів, в яких яскраво виражена і чутна буква Р, і намагатися чітко вимовити ці слова, роблячи акцент на цей звук Р.

Список слів, які підходять для того, щоб навчити дитину вимовляти букву Р:

Мотор.
Трактор.
Гриб.
Річка.
Риба.

Чи наступні звуки:

Ре-ре-ре-ре.
Тр-тр-тр-тр-тр.
Др-др-др-др.

Дитині треба повторювати ці слова, нехай вона намагається надати своїй мові необхідну вібрацію, якщо вібрації не буде, то нічого не вийде. Деякі логопеди і батьки радять дітям трохи посмикати пальцем вуздечку язика, щоб навчитися вібрувати. З часом, коли м’язова пам’ять добре виробиться, то більше не буде такої необхідності використати палець. Якщо ви не любите звертатися до професіоналів, то цілком самостійно можете знайти розширений список вправ для розвитку правильної артикуляції, і займатися щодня зі своєю дитиною по спеціальних уроках. Якщо ви правильно і з усією серйозністю підійдете до цього питання, то зможете швидко навчити дитину говорити букву р.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: як навчити дитину говорити букву р, yhs-default

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *