У 2006 році у Львові надходження до бюджетів різних рівнів становили 2 млрд 600 млн гривень. Цю цифру озвучив директор департаменту економічної політики Львівської міської ради Олег Синютка сьогодні, 2 березня, звітуючи перед виконкомом міськради за роботу департаменту у 2006 році
За його словами, із суми у понад 2,5 млрд грн надходжень дохідна частина бюджету Львова становить 544 млн. гривень І хоча це на 130 млн більше, аніж у 2005 році, однак це лише п’ята частина.
Олег Синютка відзначив, що в основному міський бюджет формують надходження від зарплати та ринкового збору. Надходження від останнього у 2006 році становили 7 мнл 238 тисяч гривень, однак пан Синютка вважає, що у цьому питанні ще є резерви. Зростання надходжень від ринкового збору є одним із завдань, озвучених директором департаменту на 2007 рік. У 2006 році кількість ринків зросла і зараз становить 45 одиниць. Однак Олег Синютка зазначив, що є чимало проблем, тому департамент розглядатиме питання кожного ринку зокрема і прийматиме рішення або про продовження його роботи, або розширення, або про закриття.
Податок із реклами приніс бюджету 948 тисяч гривень. У цьому питанні, за словами пана Синютки, є певні прогалини, які не сприяють збільшенню надходжень, зокрема, не затверджена концепція надання рекламних послуг. Також зросли надходження до бюджету за право використання міської символіки – у 2006 році це було 246 тисяч гривень. У департаменті економічної політики вважають, що це свідчить про зростання інтересу до нашого міста.
Надходження від приватизації об’єктів комунальної власності у 2006 році становили 80 млн 688 тисяч гривень, при цьому директор департаменту економічної політики відзначив, що найбільше угод по приватизації було укладено у березні-квітні 2006 року.
Серед позитивних факторів, які мали місце у 2006 році, Олег Синютка відзначив приріст надходжень в основний капітал підприємств на 35 відсотків порівняно з 2005 роком. Також зросла середня заробітна плата, яка станом на січень 2007 року становила 1035 гривень на найманого працівника. Зі зростанням заробітної плати збільшилися і надходження до бюджету, оскільки 70 відсотків надходжень до міського бюджету становить податок на дохід.
Безробіття у 2006 році було на рівні 0,7 відсотків – у міському центрі зайнятості зареєстровано майже 4000 безробітних. Приблизно стільки ж у місті є вакансій. «Зараз у Львові така ситуація, що кожен безробітний може знайти собі роботу», – сказав Олег Синютка, відзначивши, що проблема в іншому – потреба у професіях не співпадає з наявною пропозицією.
Продовжуються виплати з погашення заборгованості, яка на початок 2007 року становила 13 млн 850 тисяч гривень. За словами Олега Синютки, у планах департаменту на 1 квітня 2007 року зменшити цю цифру до 10 мільйонів.
Оскільки не було кворуму (міський голова Андрій Садовий та кілька членів виконкому міськради були присутні на нараді у міністра палива та енергетики Юрія Бойка), звіт директора департаменту економічної політики виконком лише заслухав, а голосувати по ньому буде на наступних засіданнях.
ЗІК