Чи можливо завагітніти відразу після місячних? [draft]“Календарна контрацепція” – це метод, що грунтується на розрахунку овуляції і виявленні періоду так званого фізіологічного безпліддя, – часу, коли яйцеклітина не запліднюється.

Стадії менструального циклу

Менструальний цикл у статевозрілих жінок має наступні етапи:

  • Вироблення гормону, який стимулює дозрівання в яєчнику фолікула.
  • Овуляторная фаза, під час якої утворюється жовте тіло. Коли фолікул досягає зрілості, він проривається, внаслідок чого яйцеклітина проникає в порожнину матки.
  • Лютеиновая фаза, що характеризується потовщенням стінок матки, яка таким чином готується до прикріплення заплідненої яйцеклітини.
  • Коли запліднення не відбувається, через декілька днів знижується рівень статевих гормонів. При початку менструації верхній шар ендометрія разом з кров’ю виходить назовні.

Згідно з “календарем контрацепції”, шанс завагітніти після місячних є незначним, проте така вірогідність все ж існує. Подібна ситуація може відбуватися у цілому ряді випадків:

  • Короткий менструальний цикл, що триває менше 21 дня. В цьому випадку можливе швидке настання овуляції.
  • Тривала менструація, що перевищує 7 днів. Тоді нова яйцеклітина дозріває якраз до закінчення місячних.
  • Нерегулярний менструальний цикл. В цьому випадку овуляція відбувається в різні дні.
  • Паралельна контактна кровотеча, помилково прийнята за менструацію. В цьому випадку існує ризик збитися з рахунку і пропустити час овуляції.
  • Спонтанна овуляція, як називають одночасне дозрівання декількох яйцеклітин.

Так само не можна дати стовідсоткової гарантії, що незахищений статевий акт перед місячними не приведе до вагітності.З цієї причини метод “календарної контрацепції” частіше використовується для того, щоб визначити найбільш вдалий час для зачаття, а не навпаки.

Чи можна завагітніти після пологів

Існує упевненість, що після пологів завагітніти практично неможливо, якщо при цьому немає місячних. Під час годування грудьми не виробляються гормони, які провокують овуляцію.
Це правило має безліч виключень. Воно діє далеко не з усіма жінками, і деякі ризикують завагітніти вже через 3-4 тижні після пологів, навіть якщо менструальний цикл при цьому не поновився”.Лактаційна аменорея”, як називають цей метод контрацепції, може вважатися дієвою тільки у тому випадку, якщо дитина знаходиться повністю на грудному вигодовуванні. До того ж слід пам’ятати, що місячні вказують на те, що овуляція вже сталася, тобто з упевненістю сказати, на якому етапі лактаційний захист припинив свою дію, сказати не може ніхто. З цієї причини акушери-гінекологи не радять повністю довіряти цій методиці планування вагітності.
Ще один “народний” спосіб захисту – перерваний статевий акт. Він не дає скільки-небудь надійного захисту, оскільки невелика кількість сперматозоїдів потрапляє в піхву перед самим сім’явипорскуванням. Крім того, якщо після сім’явипорскування продовжити займатися сексом, мастильна рідина змішається з невеликою кількістю сім’я, яке залишилося в протоках. Цей метод підходить тільки тим парам, які не проти мати дітей.Найефективніше можна захиститися від вагітності, приймаючи протизаплідні засоби. При цьому потрібно в точності наслідувати правила прийому.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *