Лайфхаки гардеробу для подорожі і життя в місті [draft]Літо – самий час для подорожей, але і тим, хто залишається в місті, нудьгувати не доведеться. Саме зараз починається сезон лекцій на відкритих верандах, фестивалів, ярмарків і майстер-класів. Що треба робити, щоб залишатися стильним, при цьому почуваючи себе комфортно: і в місті, і в подорожі? Ось декілька порад від Ганни Шарлай, професіонала в трансформації людини через його образ і стиль.

Дайте волю креативності і творчості

Довгождана відпустка або просто поїздка на пару днів. Перед багатьма стоїть вибір: узяти більше віщою, передбачити можливі ситуації і волочити з собою важку валізу або їхати ні без чого, але виглядати щодня одноманітно.
Не треба шукати компроміс у вирішенні цієї проблеми. Спробуйте покреативить, включити фантазію при плануванні образу для подорожі або заходу в місті. Адже часто саме перекомпонування одягу призводить до нового розуміння свого стилю, способу життя в цілому і своїх можливостей для розвитку.

У кожній ситуації шукайте свій “обмежувач”

Нещодавно у мене була поїздка: спочатку потрібно було летіти в Мілан на шопінг з клієнтом, відвідати там світський захід, повернутися в Москву і відразу ж провести майстер-клас. Для усіх цих ситуацій треба було скласти такий гардероб, який завжди був би зручний; треба було виглядати красиво і почувати себе комфортно.

Нерозв’язне завдання?

Виявляється, все просто. При плануванні гардеробу для таких поїздок або заходів важливо знайти найбільший “обмежувач”. Це не обов’язково має бути одяг. Це ключова річ, на яку треба орієнтуватися і яка нас найбільше обмежує. У моєму випадку – це була сумка: я мала бути мобільною і бадьорою (а з валізою це не так-то просто).Тому усі образи для цієї поїздки будувалися навколо цієї речі з гардеробу.

Сумка – показник відношення до нашого емоційного досвіду


Для жінок сумка – це дуже інтимний предмет. А все тому, що на психологічному рівні саме сумка відбиває наш емоційний досвід. Це досвід взаємовідносин з матір’ю, з колегами, з дітьми, з чоловіком, зі своєю справою або хобі. І ми вибираємо собі сумку, неусвідомлено асоціюючи її з цим досвідом і переживаннями, а зовсім не виходячи із стилю або образу.Подумайте, у вас напевно є знайома, яка може одягатися по-різному, а сумка – одна і та ж у будь-якій ситуації.Усвідомити і зрозуміти своє “відчуття сумки” – важливий крок в складанні гардеробу в цілому, та і при складанні багажу теж. Чому це так важливо?
При сприйнятті нашого образу іншими людьми (та і нами самими) чим більше нескоординированних деталей, речей, тим більше витрат на обробку і сприйняття цього образу. А це впливає на їх відношення до нас. Тобто, коли ви змушуєте оточення витрачати багато енергії на усвідомлення вашого образу, ви втрачаєте їх розташованість, довіру і розуміння. Тому цілісний образ – це в першу чергу акт поваги до себе і іншим. І сумка для створення цього образу грає першу скрипку.

Можете розрахувати свій образ виходячи з дистанції до оточення

При складанні образу і плануванні своєї подорожі або поїздки можна враховувати дистанцію до оточення. Наприклад, якщо ви виступаєте перед великою аудиторією, то образ має бути виразним. Мінімум дрібних деталей, максимум плям. Яскравий приклад в цьому випадку – балерини з яскравим макіяжем. Цей образ з далеких рядів сприймається як гармонійний і правильний.Якщо ж ви працюєте коучем, вас чекає тісне спілкування на короткій дистанції, то образ має бути менш помітний, лаконічний, з індивідуальними деталями.Ще один важливий момент. Якщо ви виступаєте із складною темою (доповіддю, наприклад, або семінаром) – вам треба виглядати максимально просто. Це дозволить аудиторії не відволікатися і зрозуміти матеріал.
І навпаки: якщо завдання – просто притягнути увагу, то можна це робити за рахунок деталей в образі. Ви зацікавите слухачів, викличете довіру до себе, а потім і до самої теми розмови.

Виберете свій головний принцип поєднання речей

Таких принципів декілька.

  • Поєднання за кольором. Підходить для емоційних людей, для тих, кому важлива колірна історія. Цей принцип можуть вибрати і люди, у яких яскрава зовнішність (колір очей, волосся). Словом, там, де є колір і контраст, принцип поєднання одягу за кольором – дуже виразний засіб.
  • Поєднання по фактурах. Ідеально для тих, у кого яскраво виражені риси зовнішності. Це може бути складна форма особи, зморшки. Також такий принцип підходить людям, які знаходяться в короткій дистанції в роботі і житті. Що означає поєднання по фактурах? Це коли у вас тонка легка блуза і джинси, груба куртка – легкі брюки, з’єднання матового і блискіток. На психологічному рівні цього принципу варто дотримуватися тим, хто працює з матеріальними речами (флористи, художники, будівельники, кравці, дизайнери).
  • Cочетание по лініях. Це і лінія крою, і візерунки, орнаменти. Підходить для тих людей, які в зовнішності мають характерні риси (наприклад, ніс з горбовинкою). Коли вибираєте цей принцип, важливо, щоб внутрішні лінії гармоніювали з вашим обличчям. За допомогою цього принципу можна продемонструвати свій характер: вольовий, стрімкий, рішучий – лінії прямі і кутові; м’якший, гнучкіший характер – плавні, акварельні лінії, візерунки, квіти, мотиви.
  • Поєднання речей по силуету. Для подорожей і поїздок цей принцип найскладніший, оскільки суперечить зручності. Але він добре підходить тим, хто вважає свою фігуру ідеальною. На психологічному рівні вибір цього принципу говорить про те, що людина близька до свого тілесного світу, злегка схильна до ліні. При цьому, речі, що змінюють силует, такі як капелюх, пояс, каблуки, допомагатимуть цій людині зробити щось для нього нетипове.

Щоб правильно збирати речі для поїздок або правильно одягнутися на захід, потрібні три групи знання

  • Інформація про самі речі. Як вони поводяться? Мнуться, швидко брудняться, охолоджують вас або нагрівають? Вивчіть свої речі в цьому плані заздалегідь. Адже, якщо ми знаємо, що річ не мнеться, то можна її щільно згорнути, якщо мнеться – те вирішити проблему з праскою, а якщо трохи мнеться, то можна узяти крафтовий конверт і покласти туди (так помнеться ще менше).
  • Знати свої особливості і враховувати їх. Наскільки ви мерзніть, потієте, втомлюєтеся, бруднитеся? Якщо ви знаєте, що часто розливаєте каву, то важливо покласти в сумку серветки. Якщо схильні до застуди – невелику аптечку. Постарайтеся вивчити себе і передбачити такі ситуації. З підручним засобом себе почуватимете набагато комфортніше і спокійніше.
  • Знать, куди ми їдемо з точки зору контексту. Що за країна або місце, куди ви їдете або йдете? Які люди там будуть і що їм властиве? Навіть якщо ви йдете просто на світську вечерю, але ваша компанія буде одягнена неформально, то в їх оточенні ви себе почуватимете некомфортно у вечірній сукні. І навпаки, якщо ваші супутники люблять вбиратися навіть на звичайну вечерю, то сукня буде до речі.

Пам’ятайте, зараз “вилизаний” стиль – це неактуально

Сучасна тенденція говорить нам про те, що ідеальний “вилизаний” стиль – вже не модно. Тому не прагнете купувати взуття і сумку одного кольору, а краще дайте волю фантазії і творчості, поекспериментуйте. Адже саме експерименти, творчий підхід до проблем і завдань допомагає нам по-новому сприймати себе в умовах достатку.

Іноді треба дати собі час на роздум при купівлі віщій

Добре подумайте перед тим, як купувати нову річ. Походьте в магазині, подовше дивіться в дзеркало, “відчуйте” її і зрозумійте, як ви відчуваєте себе в ній. На щастя, зараз багато магазинів дають два тижні на повернення купленої речі з будь-якої причини. Використайте цей час для того, щоб зрозуміти, чи потрібна вона вам. Часто буває так, що в магазині річ не подобається, а через якийсь час вона стає коханою.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *