З давніх пір люди прагнули заглянути у своє майбутнє, шукали відповідь на питання – астрологічні прогнози правда або брехня? Появу астрології відносять на початок другого тисячоліття нашої ери. Астрологія – вчення про зірки, що займається пророцтвом долі людини по положенню зірок на момент її народження, майбутньому розташуванню, а також за характеристикою планет, що впливають на характер людини, що народилася під тим або іншим знаком зодіаку.
У історії немало прикладів, коли пророцтва астрологів і ворожок співпадали. Багато скептиків можуть рахувати їх просто збігами, але ці цікаві факти залишаються фактами. Ось декілька прикладів правдивих прогнозів.
Коли немовля Олександр, відоме нащадкам по прізвиську Македонський, збиралося з’явитися на світ, придворні астрологи, що метушилися разом з повитухами навколо його вінценосної матінки благали її почекати ще півгодини. За їх розрахунками, планети до моменту пологів обіцяли майбутньому цареві Македонії смерть в розквіті сил. Але як і кашляти, народити не можна почекати… Цар народився удосвіта, в призначений строк. І в 33 роки помер, як і було передбачено. Така легенда. Слід сказати, що у астрологів були причини хвилюватися. На їх думку, занадто зволікати з пологами теж не варто було. Зайві час-другий перешкодили б Олександру увійти до історії великим полководцем.
Чверть години різниці при появі на світ можуть мати відчутні наслідки. Інакше кажучи, астрологія залишає мало шансів для появи на Землі абсолютних двійників. Та все ж час від часу вони з’являються. Так, майже сто років тому, італійський король Умберто I зустрів людину, схожу на нього як дві краплі води. Правда, двійник був некоронованою особою, а усього лише власником маленького ресторанчика. Проте звали його теж Умберто і народився він, як і король, 14 березня 1844 року, та ще і в Туріні. Співпадіння тривали і пізніше. Одночасно – 2 квітня 1866 року – вони одружувалися на дівчатах на ім’я Малгожата, кожен мав сина Вікторіо. Схоже, розрізнялися король і його підданий лише становищем в суспільстві. Тому що знову-таки одночасно – 8 січня 1878 року – один став королем, а інший відкрив свій ресторан. Під час війни двійники брали участь в одних і тих же битвах і обоє були нагороджені медалями за хоробрість…
Збіги так потрясли обох Умберто, що вони домовилися зустрітися назавтра. Проте зустріч не відбулася. Власник ресторану випадково застрелив себе, необережно взявшись за зброю. А король, що вже почав фразу: “Не все, проте, співпало в наших долях. Він вже мертвий, а я…”, не встиг закінчити її, як вбивця вистрілив йому в серці.
Трохи фактів про астрологічні прогнози
Астрологи вивчили життя тисячі людей, що народилися в один день. З’ясувалося, що якщо у них дрібні життєві події були різні, то більш помітні частенько співпадали: наприклад, такі люди одночасно захворювали, потрапляли в аварії, помирали. Особливо наочно це проявляється у тих же близнюків. Нерідко вони, живуть з одним ім’ям, віддають перевагу схожим професіям і тому подібне. Історія знає немало збігів. Одне з таких, наприклад, зробив відомий Мішель Нострадамус (1503 – 1566). Літом 1559 року король Генріх II скликав родичів і друзів на великий лицарський турнір на честь весілля дочки і сестри. Королю явно не таланило: весь день у нього ламалися списи. До вечора, незважаючи на ради закінчити турнір, Генріх вирішив помірятися силами з молодим командиром королівської шотландської гвардії капітаном графом Габриелем Монтгомері. Довго не погоджувався молодий граф на цей поєдинок. Нарешті вони билися. При першому ж зіткненні у обох лицарів зламалися списи. Гострий уламок, що залишився в руці Монтгомері, випадково потрапив в очний отвір шолома його супротивника… Генріх II втратив праве око і жорстоко страждаючи, помер через декілька днів.
Лев в астрології – символ королівської влади. Прочитавши пророцтво Нострадамуса, в старому левові люди побачили Генріха II, молодий же – капітан Монтгомері – був родичем Генріха і, отже, теж королівської крові…
Генріх II відносився до Нострадамуса цілком доброзичливо, тому можна упевнено припустити, що астролог попередив короля про небезпеку. Та і сам король читав чотиривірш і повністю відніс його на свій рахунок, тим паче, що воно співпадало з пророцтвом його придворного астролога. Виходить, монарх нехтував забобонними страхами, визнав негідним бути обережним. А може бути, спрацював принцип фатальності подій, справедливий для високопоставлених осіб: якщо доля людини дуже міцно пов’язана з долею держави, з величезним числом людей, то і життя його запрограмоване жорсткіше, ніж у простих смертних. Але не виключено, що того фатального дня король забув про застереження, бувають же такі прикрі провали пам’яті. Як часто виявляється, що напередодні загибелі людина поводилася невластивим їй чином: акуратний раптом забував замкнути двері, обережний – подивитися по сторонах, уважний – бути уважним.
Інші приклади, що доводять, що астрологічні прогнози правда.
Знаменита петербурзька ворожка Олександра Філіпівна Кирхгоф передбачила А.С. Пушкіну отримання грошей, два посилання, одруження на першій красуні і популярність, але був і ще один прогноз, який збувся:
“На тридцять сьомому році ви повинні остерігатися високу, біляву людину на білому коні”. І перед дуеллю з графом Толстым (не плутати з Львом Миколайовичем) поет був спокійний: “Цей мене не уб’є, а уб’є білявий, як чаклунка пророкувала…” Адже знову співпало: Дантес був білявим і приїхав на білому коні.
Гвардійському офіцерові, майбутньому декабристові Сергію Івановичу Муравьеву-апостолу передрекли бути повішеним; Миколі Івановичу Бухарину – страчениму своїй країні. Напередодні Великої Вітчизняної війни школяр Лев Федотов напрочуд точно описав її початок і події першого року…
Довіряй, але перевіряй прогноз
Сліпо наслідувати астрологічні прогнози, звичайно, не можна, оскільки астрологією, окрім учених і людей, здатних бачити майбутнє, займаються дуже багато шарлатанів.
На жаль, підстави для іронічного відношення до прогнозів іноді дають самі ж астрологи. На зразок тих, що виступають на сторінках численних брошур, буклетів і пам’яток, що заполонили останнім часом ринок. Їх автори, наприклад, упевнено радять: “Цього року Овну треба бути далекоглядним і перевіряти ще раз думки, що склалися. Це дозволить поглибити дружні зв’язки і здійснити намічене, але для цього знадобиться уся сміливість”?!
Древні астрологи були ще і філософами і тому стверджували, що кожна людина може бути ковалем свого щастя. Старогрецький вчений Клавдій Птолемей говорив: “Зірки схиляють, але не зобов’язують”!. Македонський помер в передбачений термін, але він і не намагався щось змінити у своїй долі, а жив, як вимагали його царські справи. Римський імператор Диоклетіан, що царював через шість віків після великого полководця, віднісся до таких прогнозів з набагато більшою увагою. Дізнавшись, що йому загрожує передчасна смерть, імператор серйозно замислився. Доля глави держави дуже міцно пов’язана з долею його країни, і тут вже такі суто-особисті бажання, як, наприклад, прагнення продовжити земні терміни, відступають на задній план. Якщо ти імператор, то будь готовий прийняти свою долю. Диоклетіан подумав… і відрікся від корони. Вважав за краще стати простим садівником і прожив до глибокої старості.
Ці і інші приклади можливо не зовсім переконали вас, що астрологічні прогнози правда і серйозна річ. Завзятих скептиків саме життя змусить повірити в долю і вплив на нас 12 знаків зодіаку. Вивчаючи гороскопи, ви зумієте розібратися в собі, краще зрозуміти оточення і досягти гармонії у взаємовідносинах зі знайомими і близькими.
астрологія і прогнози, Астрологични прогнози просто будивництво, кожна людина міцно повязана зі своєю долею, ностардамус правда чи брехня, як скласти свій астрологічний прогноз
Гороскопи брешуть!
Кожному по вірі його! Можна вірити вибірково гороскопам, лише в хороше. Хоча я особисто знаю людину, яка пише астрологічні прогнози для місцевої газети, просто їх вигадуючи.