Громадськй портал Львова головна Головна    Додати до вибраного До вибраного   до вибраного Контакти   
Громадський портал Львова
Чи є місцева влада прозорою і відкритою?
реклама »
КОМЕНТАРІ
Інтерв'ю
Як би то мало бути
Позиція громадськості
Позиція місцевої влади

ІНІЦІАТИВИ
Громадські об’єднання та рухи
Громадські колегії
Громадські слухання
Громадські дискусії

НОРМОТВОРЧІСТЬ
Проекти регуляторних актів
Проекти нормативних актів
Громадська експертиза рішень ради

МІСЬКЕ УРЯДУВАННЯ
Депутати ради
Виконавчий комітет
Керуючий справами виконкому
Секретар ради
Заступники міського голови
Міський голова
Постійні комісії ради

E-урядування
Територіальній громаді
Юридичним особам
Службовцям (чиновникам)

ІНІЦІАТИВИ : Громадські дискусії

Роксолана Лемик хвилюється, бо "по-юридичному все зроблено хитро"

Четвер, 26 жовтня, 2006
Свято минуло давно, але прозвітувати про нього, як виявилося, нікому. На останній сесії міськради питання „підсумків святкування" подали під рубрикою "Різне". Як відомо, щодо питань цього розділу жодних рішень не приймають. Депутати хвилюються, що навіть такі грандіозні заходи, як святкування 750-річчя Львова, проводять не врахувавши їхню думку. Серед них - Роксолана Лемик, член фракції „Наша Україна".

- Пані Роксолано, чому у Вас виникло бажання вислухати пані Ксенію Курилишин (керівника ГО „Дирекція з організації святкування 750-річчям. Львова")?

 

- Насправді я не маю особистих претензій до Ксенії Курилишин. Розумію її становище як керівника з організації святкування Дня Львова. Вона опинилася між молотом і ковадлом. Але з іншого боку, мав би існувати якийсь моральний аспект роботи будь-якого професіонала. Пані Ксенії варто прийти і розповісти депутатам подробиці святкування, зокрема, фінансові. Потрібно підвести підсумки: когось похвалити, когось посварити. Зрештою, і від нас, депутатів, залежить, яким мало б бути свято такого масштабу, як 750-річчя Львова.

 

- На Вашу думку, свято було чудовим?

 

- Найбільшим мінусом, як на мене, є те, що свято все-таки було скероване на задоволення VІР-персон. Комфортно почували себе лише ці почесні гості. А львів'яни, які живуть у Львові довго, не відчули тієї уваги і значимості та величі свята. Можливо, свято і відрізнялося своїм ажіотажем, своєю масовістю, але відчувався великий безлад. Особливо відчутною була замала кількість представників правоохоронних органів. Злочинці били машини, ламали вітрини. Треба поставити себе на місце жертв. Хто попросить у них вибачення? Правоохоронні органи мали б бодай публічно вибачитися. Але вони повинні зробити це самі. Ми, депутати, не можемо їх до цього змушувати. Міськрада ж не допрацювала із самими заходами. До прикладу, концерти Руслани та Бреговіча можна було провести в іншому місці. Натомість їх могли побачити лише люди, які стояли у перших рядах.

 

- Про шоу Гофа взагалі не говоримо...

 

- Я не проти, щоб такі гіпермаркети, як „Епіцентр", відкривали у Львові, але представники цієї організації могли б теж подякувати львів'янам, депутатам, за ті земельні ділянки, які вони отримали на дуже пільгових умовах. Отже, комусь надають переваги за певний "хабар" місту у вигляді світлового шоу. Шоу було доволі сумнівним. Про те, скільки воно коштувало, ми не знаємо. Не має ніякого договору, в якому була б зазначена ця цифра. На комісії по культурі Ксенія Курилишин розповідала нам, що попередня ціна шоу - 500 тис. євро. Депутати відразу перепитали, а чи не краще за ці гроші зробити щось цінніше для міста. Адже 15 хвилин світла цього не варті.

 

- Але на своїй офіційній конференції Ксенія Курилишин повідомила, що не може назвати конкретної суми. Як вона могла раніше розповідати про вартість шоу. Забула цифру?

 

- На нашій комісії назвали суму 500 тис. євро. Це були попередні дані. Не знаю, що потім говорила пані Ксенія. Я мала намір переконати, що, можливо, ці гроші" краще скерувати на щось суттєвіше, до прикладу, дитячий садочок чи ремонт вулиці Городоцької. Але за словами пані Курилишин, шоу Гофа хотіли самі представники "Епіцентру". Але якщо міськрада розраховувалася з „Епіцентром" землею, то й депутати мали б вирішувати, куди скерувати гроші. Але організаторам насамперед потрібно було б подумати про нагальні проблеми Львова. Не штука - посвітити у місті прожекторами.

 

- Хто б мав офіційно розповісти про плюси і мінуси свята. Можливо, перепроситися?

 

- Оргкомітет святкування повинен не так вибачатись, як відзвітувати - розповісти, що вдалось, а що ні, повідомити, куди поділися гроші, якщо вони залишились? Інше запитання, щодо громадської організації, яка займалась святкуванням. Чи існуватиме вона далі, можливо, її місія вже завершилась? А що вони робитимуть із грошима, що залишилися? Куди вони їх подінуть? Це юридичні запитання.

 

- Як юрист, поясніть, будь ласка, наскільки вигідно організовувати святкування, користуючись послугами громадських організацій?

 

- Я б сказала, що по-юридичному це зроблено хитро. Зараз ця громадська організація не має юридичних підстав звітувати перед міськрадою, бо не міськрада її створювала. Те саме з коштами: депутати не могли простежити, на що витрачали гроші. Якби святкуванням опікувався оргкомітет, то депутати могли впливати на те, на що й скільки грошей дати. Андрій Садовий постійно повторює, що депутати можуть лише попросити громадську організацію, а ті можуть і відмовити...

 

- Як Ви ставитеся до суми витрат 1200 гри на одну VІР-персону, про які заявила Ксенія Курилишин?

 

- Слід зважити на те, з чого складалася ця сума. Якщо туди входять марка, монета, книжка, два фуршети і транспортні витрати, то відразу можу сказати, що транспортних витрат майже не було - всі шановні гості скаржилися на те, що до центру неможливо було доїхати. Вони не використовували цей транспорт. Щодо монет. Ксенія Курилишин на своїй прес-конференції повідомила, що ці монети належали до подарунків VІР -персонам. На сесії ж міський голова швиденько повідомив, що на святкування витратили певну суму, зокрема, на подарункові монети...

 

- Але ж пані Курилишин інформувала, що жодної копійки з міського бюджету не витрачали?

 

- Та, ні. Були витрати з міського бюджету (20 - 30 тис. грн). Але повернемося до тих 1200 грн, які витратили на почесних гостей. Транспорт безоплатно, монети - з міського бюджету, залишається книжка та марка. Вони коштували приблизно гривень 200. Фуршети ж не могли потягнути 1000 гри на особу! Я була на фуршеті і не сказала б, що на персону там припадало навіть по 100 доларів.

 

- Отож спонсори витратили гроші лише на фуршети?

 

- Спонсори, які давали гроші, або вже мали якісь пільги від міськради, як "Епіцентр", або ж їх просто притискали до стіни і вимагали дати готівку чи щось інше. Наприклад, як мені розповідали люди із "Кока-коли", їх не взяли спонсором свята через позицію компанії. „Кока-кола" була готова надати гроші для свята, але без організації будь-якого шоу. Тобто, організатори мали б вирішувати, що з ними робити Натомість компанія просила міськраду сприяти компанії у разі відновлення роботи їх заводу. Організатори не пішли їм на зустріч. Щодо інших спонсорів, то від них вимагали певні суми грошей просто так. Щось виглядало як оренда місця під заходи, але плата за цю оренду була як певний „нелегальний податок". Це не був ані місцевий податок, ані оренда. Виглядало це так: „Якщо ви хочете провести тут щось, платіть". Чому ці кошти не проходили офіційно? Адже за них можна було б купити корисні речі. Все просто: з боку громадських організацій дуже часто е багато зловживань, які дуже важко відстежтти.

 

Володимир САМУСЕНКО, Ратуша, 26.10.2006


Читайте також:
Огляд прес-конференції ЛОО НСХУ "Нові факти розгляду судових справ про повернення втраченого майна Спілки художників України"
Результати експертного опитування щодо визначення основних проблем та перспектив розвитку комунікації місцевої влади та громадськості
Листівки надрукувано і проплачено за розповсюдження, але ...
Народ має право на повстання
Анатолій ЗАБАРИЛО про гендерну рівність

 
Громадськість запитує у місцевої влади
Пошук рішень Львівської Міської Ради
Громадське обговорення проектів рішень

НОВИНИ
16 березня 2007 Асоціація комп’ютерних клубів Львова проти старих санітарних норм
16 березня 2007 У мерії презентували програму соціального захисту і реабілітації інвалідів
16 березня 2007 Служба перевезень неповносправних діятиме у Львові до кінця року
16 березня 2007 Садовий щедро подякував працівникам ЖКГ
16 березня 2007 Створено нову тарифну комісію

АНОНСИ
12 березня 2007 20 березня 2007 р. ГРОМАДСЬКІ ОБГОВОРЕННЯ: «ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ, ПРОБЛЕМИ ПРОЗОРОСТІ ТА ВІДКРИТОСТІ В ДІЯЛЬНОСТІ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ»
26 лютого 2007 Конференція "Молодь і церква в сучасному суспільстві". 3 березня 2007 р.
20 лютого 2007 Громадські слухання щодо створення конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг в частині прибирання міста Львова. Час проведення 2 березня 2007 р.
16 лютого 2007 Громадські слухання щодо розміру інвестиційного внеску інвесторів (замовників) на розвиток соціальної інфраструктури м. Львова. Час проведення 12 березня 2007 р.
07 лютого 2007 21.02.2007 р. Громадські слухання щодо розміщення малих архітектурних форм


РОЗСИЛКА

 

ПОШУК

 

Громадський портал Львова

.
Copyright © Ярослав Жукровський , Роман Библюк.
Інформаційно-правовий Центр "Наше право", Агентство Інтернет Реклами -­ 2006 р.