Що можна і не можна вагітним [draft]Вагітність – це таїнство, яке в усі віки було оточено безліччю народних прикмет. Існувало ціле зведення правив, приписуючий, що вагітним можна, а що не можна. Деякі із заборон, як виявилося згодом, мають під собою наукове обгрунтування, інші ж є не більше ніж забобонами.

Що можна вагітним

Існує безліч поверий, пов’язаних з тим, куди можна, а куди не можна ходити вагітним жінкам. Традиційно заборона поширювалася на відвідування церкви і кладовища. Сьогодні до них додався ще і страх перед перельотами. Итак:

 • Насправді не існує церковної заборони у відвідуванні храму вагітною жінкою. Більше того, перебування в умиротвореній атмосфері серед лиця святих робить позитивний вплив на морально-психологічний стан жінки, тобто корисно для дитини.
 • Що стосується заборони відвідувати кладовище – це також один із забобонів. Поминання предків в усі віки вважалося благою справою, яка не здатна пошкодити ні матері, ні її дитині.
 • Перельоти на літаку не здатні пошкодити течії вагітності, але все таки на пізніх термінах від них краще відмовитися.


Існує повір’я, згідно з яким вагітним не можна гризти насіння. Ті, хто дотримується його, роблять це абсолютно марно, оскільки в цьому продукті міститься велика кількість цінних мікроелементів і вітамінів, корисних і майбутній мамі, і її малюкові. До того ж насіння благотворно позначається на роботі кишечника.Існує ще велика кількість продуктів харчування, в яких незаслужено відмовляють вагітним. Це:

 • Кавун. За умови, що ви упевнені у відсутності в нім нітратів і інших вредностей, – це дуже цінна ягода, що дозволяє задовольнити потребу організму у фолієвій кислоті.
 • Диня і виноград. Це дуже корисні продукти, за умови, звичайно, що при їх вирощуванні не використовувалася велика кількість добрив.
 • Мед. У цій речовині, яку багато хто звинувачує в алергічних реакціях, що виникають у дитини, насправді відрізняється великою кількістю мікроелементів і вітамінів, необхідних для нормального зростання малюка, а також самій жінці.
 • Шоколад. За умови відсутності алергічних реакцій невелика кількість улюблених ласощів здатна принести тільки користь.
 • Морожене. Це корисний продукт, якщо ви готуєте його самостійно або упевнені в його якості. Від продукту, що містить барвники і харчові добавки, краще відмовитися.
 • Часник. Цей продукт неймовірно корисний, особливо у тому випадку, якщо на носі – сезон вірусних захворювань. Фітонциди, що містяться в нім, вбивають бактерії і віруси, допомагаючи майбутній мамі залишатися здоровою.
 • Лимон. У невеликих кількостях цей продукт принесе тільки користь. В той же час, при поїданні цитрусових у великих кількостях існує ризик розвитку у дитини діатезу.
 • Ікра. У цьому продукті міститься велика кількість вітамінів і мінералів, які потрібно для нормального зростання плоду. До того ж ікра має велику кількість заліза і здатна запобігти анемії.

Що не можна при вагітності

Попри те, що вагітність – не хвороба, існує ряд обмежень, дотримання яких потрібне для нормальної течії вагітності. Итак, не можна:

 • Кататися на велосипеді. Це підвищує тонус матки і може спровокувати викидня. З цієї ж причини на час вагітності необхідно відмовитися від гойдання пресу і інших спортивних захоплень.
 • Приймати ванни. Гаряча вода здатна викликати приплив до матки крові, що може спровокувати маткову кровотечу.
 • Відвідувати солярій. Ця процедура сама по собі небезпечна, оскільки може спровокувати рак шкіри. До того ж вона чинить на плід канцерогенну дію.
 • Ходити в лазню. Висока температура може спровокувати викидня.
 • Пити каву. Оптимально цей напій замінити корисним цикорієм.
 • Пити пиво і інші алкогольні напої. Алкоголь навіть в найменших дозах – це отрута для плоду. Якщо вже зовсім не під силу, краще випити безалкогольне пиво, яке безпечне для майбутнього малюка.
 • Пити газовану воду. Цей напій містить велику кількість барвників, підсолоджувачів і інших хімічних речовин, які негативно позначаються на здоров’ї і мами, і малюка.
 • Палити. Нікотин – це страшна отрута для дитини.

Існує безліч рекомендацій, як наукових, так і народних, відносно того, що можна, а що не можна вагітній жінці. Передусім необхідно керуватися здоровим глуздом і відмовитися від потенційно небезпечного зайняття, яке характеризується підвищеною травмопасностью.
Що стосується продуктів харчування, один зі знаменитих педіатрів нашого часу доктор Євгеній Комаровский дав універсальну раду: краще всього є те, що могла їсти ваша бабуся, тобто віддавати перевагу натуральним продуктам, вирощеним у вашій кліматичній зоні. І не занадто засмучуйтеся, якщо ви з’їли або зробили щось, що належить до категорії забороненого, тільки тому, що дуже хочеться. Гарний настрій мами дуже важливий для нормального розвитку малятка!


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *