Чому трясеться підборіддя у новонароджених? [draft]Кожна мама знає, що народження дитини – це величезне щастя. Ця маленька людина щойно починає пристосовуватися до життя, а матусі намагаються зробити все, що в їхніх силах, щоб допомогти своєму малюкові. Дуже важливо стежити за всім, що відбувається з новонародженим, але як визначити, що є проблемою, а що нормально для дитини? Часто батьки стурбовані тим, що у грудничка трясеться підборіддя. У медицині тремтіння різних частин тіла називається тремор – від латинського “тремтіти”, “трястися”. Чи небезпечно це, і які причини тремтіння підборіддя у новонароджених?

Чому у новонародженого трясеться підборіддя: фізіологічні причини

По суті, трясеться підборіддя у новонародженого тому, що нервова і ендокринна системи у малюка ще не повністю сформовані. Нервові центри, які відповідають за рух, відразу ж після народження і протягом наступних декількох місяців продовжують свій розвиток. У цей період м’язи ще не можуть повністю контролюватися організмом. Нервова система у новонародженого занадто чутлива до зовнішніх подразників. До того ж надниркові залози у грудничка виробляють надмірну кількість норадреналіну через свою незрілість при сильному емоційному збудженні. Тому тремор – явище абсолютно природне, якщо дитина переживає емоційний сплеск. Більше того, тремтіти може не лише підборіддя, а й інші частини тіла. Проте такі симптоми повинні з часом минутися.

Трясеться підборіддя у грудничка? Справа в гіпертонусі м’язів

Проте чому трясеться підборіддя у новонародженого, коли дитина в спокійному стані? Ось тут у батьків є причини для непокоєння – можливо, тремтіння підборіддя говорить про гіпертонус м’язів. У такому разі своїми силами не обійтися, кращим рішенням буде обговорити проблему з педіатром, який призначить відповідне лікування. Зазвичай допомагає розслабляючий масаж, теплі ванни з різними травами та інші водні процедури.

Тремтіння підборіддя у новонароджених може бути пов’язане з проблемами під час вагітності

Іноді тремор сигналізує про проблеми, які виникли ще при вагітності. Якщо мама переживає сильні стреси під час того, як дитина знаходиться в її утробі, то її надниркові залози виробляють надмірну кількість норадреналіну, який безперешкодно всмоктується в кров малюка через плаценту. Ще однією причиною, через яку в немовляти трясеться підборіддя, може бути гіпоксія плоду в період вагітності або в результаті пологів. Брак кисню може бути спричинений різними проблемами, наприклад, відшаруванням плаценти або загрозою викидня.

У дитини трясеться підборіддя: чи слід звернутися до лікаря?

Отже, у більшості випадків, якщо у новонародженого трясеться підборіддя, то це не провіщає біди і вважається абсолютно нормальним явищем. Проте повідомити педіатра про те, що у дитини трясеться підборіддя, треба у будь-якому разі, щоб не залишити поза увагою повну картину здоров’я грудничка. Турбуватися варто в наступних випадках:

  • якщо немовляті вже більше як 3 місяці, а тремор не припинився;
  • тривожним симптомом є те, що трясеться підборіддя у новонародженого не під час емоційних реакцій, а в спокійному стані або коли він спить;
  • якщо у малюка трясеться не лише підборіддя, а і вся голова.

За появи хоча б однієї з цих ознак треба негайно звернутися до лікаря, оскільки вони можуть бути сигналом неврологічних захворювань.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *