Особливості тренувальних поштовхів
До того як пробігти марафон, ми розпочинаємо біг з малих дистанцій. Перед тим, як скласти іспит в школі, готуємося до нього тривалий час з підручниками і зошитами. Так само чинить і наш організм. Пологи – процес, до якого поступово готувала нас природа з перших днів життя, але перед їх настанням тіло повинне пройти так зване інтенсивне тренування. Оскільки всі жінки індивідуальні, частина з них зовсім не відчують підготовку тіла, тонус і скорочення матки. Інші ж переживуть болісні відчуття під час тренувальних поштовхів і навіть подумають, що почалася пологова діяльність. Уперше пояснив те, як відрізнити тренувальні поштовхи від тонусу і початку справжніх пологів, Брекстон Хікс у 1872 р. Зараз їх іноді називають його ім’ям.
Тренувальні поштовхи можна вирізнити за такими ознаками:
- їх тривалість коливається від 0,5 до 2 хв;
- у попереку або внизу живота вагітна відчуває тягнучий біль;
- поштовхи рідкісні та нерегулярні. Вони можуть наставати з проміжком 4-5 год.;
- біль схожий на відчуття під час менструації;
- живіт стає твердим і напруженим;
- знаючи деякі хитрощі, вагітна може усунути неприємні відчуття.
Спогади жінок, які вже народили, про справжні поштовхи: “Їх важко переплутати з тренувальними”. Вагітна точно зрозуміє, що година ікс настала, коли біль буде нестерпним, віддаватиме в хребет, супроводжуватиметься відходженням навколоплідних вод, судомами і в деяких випадках – проносом. До того ж, за справжніх ознак настання пологів поштохи ставатимуть сильнішими і частішими.
Що робити, якщо почалися тренувальні поштовхи?
Спершу жінці варто заспокоїться і опанувати себе. Якщо вона зателефонує чоловікові та переконає його, то наступного разу чоловік може скептично поставитися до її дзвінка.
Вагітній рекомендується прилягти і розслабитися або ж відволіктися якоюсь важливою справою. Наприклад, приготувати смачну і корисну вечерю. Можна почитати форум, де описують як вирізнити тренувальні поштовхи. Позбавитися від болю допоможе:
- прогулянка на свіжому повітрі;
- теплий душ;
- трав’яний чай або тепле молоко;
- сон;
- масаж попереку;
- сечовипускання.
Якщо неприємні відчуття не припиняються, а посилюються, з піхви почалися виділення, біль терпіти стає дедалі важче, то жінці краще звернутися до лікаря. Особливо, якщо вона вагітна вдруге, оскільки в цьому разі матка розкривається швидше, і пологи проходять за прискореною програмою.
Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.