Як вибрати вебкамеру?

Ви ще не маєте вебкамери? А можливо камера Вашого ноутбука не влаштовує вас? Може Ви не знаєте просто, яким чином її вибирати? Тоді стаття про те, як вибрати вебкамеру якраз для Вас. Звідси Ви зрозумієте, на що необхідно приділяти більше уваги вибираючи вебкамеру. Все більший простір Інтернет займає в нашому житті сьогодні. Популярне спілкування в текстових чатах переросло в спілкування у відео-чатах. Родичі і друзі, що живуть в інших містах і навіть країнах, можуть спілкуватися, наприклад, по скайпу, що практично безкоштовно або як мінімум дешевше, ніж по мобільному телефону. І до того ж у Вас є можливість споглядати свого співрозмовника. З цієї самої причини вебкамери стали настільки популярними, навіть, незважаючи на той факт, що вбудовані є майже в усіх ноутбуках. Річ у тому, що якість зображення в таких камерах не найякісніша. Зовсім інакше справа з окремими вебкамерами, в яких присутнє дуже чітке перенесення кольорів і картинка у відмінній якості.

Так, як все-таки вибрати вебкамеру? У продажу є вебкамери трьох типів: інтегровані в ноутбуки, стаціонарні, а також універсальні. З першими все ясно, вони для портативних комп’ютерів, другі призначені для домашніх ПК, а треті можуть підійти як для першого, так і для другого випадку, оскільки у них є спеціальне кріплення, за допомогою якого камера кріпитися як до столу, так і до кришки вашого ноутбука. Поза сумнівом, такого роду вебкамери дорожчі. Перш ніж підібрати, необхідно визначитися заздалегідь, щоб не переплатити.

Як вибрати вебкамеру? Не обов’язково відразу приділяти увагу величині зображення, головне, щоб була хороша чіткість зображення. Напевно багато з нас в житті спостерігали, як збільшуючи картинку в кілька разів, вона стає абсолютно не чіткою і якоюсь розмитою. Тому про якісну картинку може сказати інтерпольований дозвіл, який заявлений в документі до вебкамери. Чим він більший, тим якість краща. Для пристойного зображення вибирайте вебкамеру з кількістю мегапікселів 3 або вище. Іншим, досить важливим параметром при виборі нової вебкамери є її кадрування. Щоб отримати хорошу і безперервну передачу зображення потрібне 30 FPS, приміром, при 15 FPS ваш співрозмовник бачитиме картинку, що деренчить. Якщо кількість буде більше, то у такому разі це і краще, та тільки не в усіх користувачів є такий широкий канал доступу в мережу, отже, відео-чат в 90 FPS не завжди можна відтворювати. Тому для нас краще всього вибиратиме в діапазоні 30-60, а краще всього, таку вебкамеру, в якій ці параметри можна відрегулювати самостійно.

Вибираючи вебкамеру, з’ясуйте тип її підключення. Більшість камер передбачають USB – роз’єм. При протоколі USB 2.0. забезпечується відмінна швидкість передачі даних в мережі. Так само можна застосовувати і підключення за допомогою модему. У такому разі на швидкість передачі вплине провайдер, якого Ви вибрали, ну і звичайно ж тип самого модему. Дорогі моделі мають функцію безпровідного процесу прийому-передачі. При роботі такої камери використовують Wi – Fi – технологію, завдяки якій сигнал і передається. Окрім головних критеріїв при виборі вебкамери потрібно звернутися також до тих додаткових функцій, які у неї є. Сюди можна віднести функцію редагування даних, зйомка відео і фото, можливість змінювати контрастність і яскравість, зміну кадрів.

Окрім цього, вебкамеру можна використати для відеоспостереження. Проте для цього потрібно, щоб у неї був поворотний механізм, а також детектор руху. Якщо у Вас немає необхідності в подібного роду додаткових функціях, то купувати складну і дорогу модель не варто. Також, потрібно, щоб вебкамера відповідала операційній системі, яка встановлена на цьому комп’ютері. Бувають такі вебкамери, які не є сумісними ні з якими іншими операційними системами окрім систем Windows. Отже, операційна система конкретного комп’ютера має бути в обов’язковому порядку сумісна з пристроєм, що купується. Якщо у нетбуків або ноутбуків вже є вбудовані мікрофони, то загострювати на цьому нашу увагу немає ніякої необхідності при придбанні вебкамери. Хоча бажано, щоб у вебкамері був вбудований мікрофон. Проте важливо не забувати, що мікрофон можна підключити окремо від самого пристрою.

Кріплення вебкамери слід підбирати, ґрунтуючись на власних перевагах. Цей гаджет можна встановити безпосередньо на столі або ж на моніторі. Далеко не останнє значення в процесі вибору вебкамери гратиме, звичайно ж, і її ціна. Пристойні моделі вебкамер не обов’язково знаходитимуться у високому ціновому діапазоні, але також і в середньому. Отже, не варто думати, що за пристойну вебкамеру доведеться заплатити чималу суму. І ще, камера буде тим дорожче коштувати, чим відоміший виробник. Природно, якщо камеру купувати для домашніх відео – конференцій, то не обов’язково купувати вебкамеру дуже високого класу. Економ – варіанта може цілком вистачити. У такої вебкамери як правило наступні параметри: – дозвіл 40*480 пікселів; – USB – роз’їм типу 2.0; – можливість автоматичного налаштування під кімнатне освітлення, – немає мікрофону. Якщо камеру купують для зовсім іншої мети, приміром, для відеоспостереження, то тут слід подивитися на моделі високого цінового діапазону. Можливі характеристики таких камер наступні: – дозвіл 1600*1200 пікселів, – можливість стежити за об’єктом і наближати, – новітнє програмне забезпечення, – наявність вбудованого мікрофону. 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *