Потрібно щось міняти – або світ, або відношення до нього

Зміни відношення до світу

Тепер починається найважче – спробуйте змінити свої очікування і бажання, щоб скоректувати емоційну реакцію на стрес. Це важко, тому що у вас склався певний тип реакції на стрес, який ви проявляєте завжди, навіть якщо він вам не подобається.

Іноді, щоб зняти напругу, досить невеликого зусилля. Деякі люди стають дуже неприємними в стресових ситуаціях – ви напевно чули, що роздратування показує негативні риси людини. Потренувавшись, ви зможете контролювати свою реакцію на стрес. Пригадайте і проаналізуйте свою поведінку у важких ситуаціях і відмовтеся від образливих для інших слів або вчинків. Якщо ви, наприклад, в пориві гніву можете стукнути кулаком по столу, заведіть чотки і, коли ситуація розжарюється, перебирайте їх.

Щодня ви стикаєтеся з людьми, що виводять вас з себе, і потрапляєте у складні ситуації. Дайте собі установку: не виражати своїх емоцій, не подумавши перед тим. Як це краще зробити?

Повторюйте собі це щоденно, і ви навчитеся контролювати негативні емоції, неминучі на роботі. Коли виникає небезпечна ситуація, говорите собі: “Я цього чекав. Що ж зробити, щоб вирішити питання?”

Щоб змінити своє відношення до стресу, одних нагадувань мало. Вам знадобляться ще:

  • вправи – якщо ви схильні зриватися на роботі, випускайте пару під час обідньої перерви або удома після роботи;
  • концентрація на вирішенні проблеми – зосередьтеся на можливих варіантах вирішення проблеми, а не на тому, як вона вас дратує.

Навчитися концентрації непросто, можливо, у вас відразу не вийде. Нічого страшного, продовжуйте тренування. З кожним разом виходитиме все краще

Ваше завдання – позбавитися від колишньої реакції на стрес і виробити нову, конструктивну і прагматичну. Тоді ви завжди будете ввічливі і спокійні, ви навчитеся концентрувати свої сили на вирішенні проблеми, замість того щоб розпиляти їх, даремно лаючи співробітників і прикидаючи, що було б, якщо

Нарешті, прочитайте книгу Стрес для “чайників” – там ви знайдете безліч корисних порад, як зберігати спокій і не витрачати даремно нервові клітини, які як відомо, не відновлюються.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *