Як відучити дитину від слів-паразитів [draft]Мова – це відображення нашого мислення. Для того, щоб говорити правильно, ми повинні тримати думки чистими і стежити, щоб вони не заростали словесними “бур’янами”. Автор книги “Лексикон” Микита Замеховский-Мегалокарди дуже переживають за мову дітей і разом з героям книги хоче зробити її благозвучною, емоційною і чистою. Як? Ось декілька порад.

Заохочуйте дитину

Намалюйте сходи з семи східців. На найвищій зображуватимете подарункову коробку. Поясніть дитині, що за сім днів без словесних “бур’янів” він отримає приз від чарівника Лексикону. Пам’ятайте, що для формування звички потрібний мінімум 21 день, так що можна намалювати драбинку з 21 сходинки або пройти три рази по 7 сходинок.

Стежте за своєю мовою

Виховуйте себе. Скажіть дитині, що ви теж оголошуєте війну словам-паразитам, і попросите, щоб він став офіційним представником “Поліції красивої мови”. Можете навіть зробити йому посвідчення. Домовтеся, що якщо з вашої мови зривається “бур’ян”, дитина може виписати вам штраф на невелику суму. А потім ці “штрафні” бали потратьте разом на що-небудь корисне – наприклад, купите нові цікаві книги.

Додайте игри-“шутилки”

Лексикон дуже засмучується і починає хворіти, якщо діти вимовляють слова-паразити. Кожного разу, коли ви або ваша дитина скажете чергове “супер” або “кльово”, почніть зображувати Лексикону і кашляти. Или домовитеся, що “крякатимете” або “кукурікатимете”.

Робіть картки з “чарівними” словами

Ще одна корисна гра – картки із словами. Картки перемішуються, дитина витягує одну з них, і ви пояснюєте, що означає те або інше слово. Потім попросите ваше чадо скласти пропозицію з цим словом. Для зручності ви можете відразу написати пояснення на картках.

Грайте в “изучалки”

На прогулянці, в поїздці уважно дивіться на всі боки і шукайте слова, які ми рідше вживаємо в постійному ужитку, наприклад: пурпурний (колір заходу), клумба, фасад і ін. Познайомте дитину із словом, розкажіть, як воно вживається, і разом придумайте про нього історію для Лексикону. У таку гру можна грати не лише гуляючи, але і читаючи книги, розглядаючи картинки, фотографії, листівки.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *