Як правильно вибрати наручний годинник?Для більшості з нас годинник – це не просто деякий пристрій, що показує час, але і стильний статусний аксесуар. Бренд, матеріал і ціна здатні продемонструвати ваш статус, смак і матеріальний стан. По-друге, красиві чоловічі годинники можуть надавати чоловікові солідність, наприклад, на весіллі, а жінкам жіночий годинник надає елегантності. Адже, погодьтеся, якщо на вашу руку будуть надіті Maurice Lacroix, то найперше враження виникне про вас у людини досить хороше. У цій статті хотілося б дати низку корисних рекомендацій, як вибрати годинник наручні.

Як правильно вибрати наручний годинник

 Для правильного вибору наручного годинника слід орієнтуватися не лише на фірму виробника, але також і на ціну. Поза сумнівом, дорогий годинник неправильним вибором бути не може, але годинник має чимало технічних особливостей, яким необхідно приділити увагу при підборі моделі, щоб вони не лише вказували на статус, але і за основними характеристиками вам підходили. Отже, переходимо до параметрів годинника безпосередньо.

Механізм. Перше, з чого слід починати вибирати – це вид годинникового механізму. Він буває механічний і кварцевий. Розглянемо детальніше їх особливості. Механічний годинник – це такий годинник, у якого є складний ходовий механізм, винайдений декілька століть тому, проте маєчималий попит досі. Механічний годинник складається з колісних передач і пружинок, що при взаємодії один з одним дають хід годинника. Механічний годинник може служити приблизно 20 років. Для роботи механічного годинника не потрібне джерело живлення, власникові досить один раз в декілька днів заводити годинник. Проте, є ряд недоліків. Можливо, найбільш важливий недолік – це міра погрішності ходу механічного годинника, яка доходить до 10 секунд за добу. Точність ходу залежить не лише від справності механізму, але і положення годинника, і температури довкілля. Механічний годинник потребує складнішого ремонту, а це відбивається на ціні. Кварцевий годинник працює на кварцевих генераторах, завдяки яким створюються електричні коливання, що забезпечують хід годинника. Завдяки подібному механізму забезпечується точніший хід годинника, а погрішність не перевищуватиме 25 секунд в місяць. Кварцевий годинник не потребує періодичного заводу, що для багатьох зручно. Кварцевий годинник завдяки своїй конструкції включає і ряд інших додаткових функцій, про які буде розказано нижче.

Відображення часу. На даний момент є 3 методи відображати час: стрілочні, електронні і комбіновані. Стрілочний метод. Час відображається за допомогою годинникових стрілок. Залежно від марки, кількість стрілок буває дві або три. Секундну стрілку наносять як на головний циферблат, так і на додатковий. На механічному годиннику стрілочний метод є єдино можливим методом відображення часу, і як варіант на кварцевому годиннику. Електронний метод. Електронний спосіб відображати час – це відображення часу за допомогою цифр. Для деяких саме цей спосіб вважається найбільш зручним. Цей спосіб відображати час застосовують лише в кварцевому годиннику. Тому, окрім відображення самого часу, на циферблаті можуть розташовуватися і інша інформація. Комбінований метод. Як можна здогадатися, при комбінованому способі відображати час застосовується як цифровий, так і стрілочний способи. Такий спосіб застосовується тільки в кварцевому годиннику. Варто окремо згадати нову систему відображення ” Twelv”, де кожна година відображається окремим кольором, а хвилини – заповненням простору, нагадує місяць. Але існує мало моделей такого годинника, і вони не стали настільки популярними, можливо тому, що створені були зовсім нещодавно, або унаслідок своєї незвичності.

Тип цифр. Якщо ви віддаєте перевагу стрілочному відображенню на годиннику, то слід визначитися, які цифри ви хотіли б бачити на циферблаті. Цифри ці можуть бути як римськими, так і арабськими. У кожного з варіантів є свої плюси. Також, слід визначитися з кількістю цифр циферблату. Циферблати бувають 12-цифровими, 4-цифровими, і навіть 24-цифровими. Найчастіше трапляються 12-годинні циферблати, і такий годинник прийнято називати класичним. На циферблаті розташовується цифри від одного до дванадцяти, що є зручним і практичним. Для розвантаження дисплея годинника виробники часто розміщують на циферблатах чотири цифри: 12, 3, 6, а також 9. Такий тип годинника зручний своїм мінімалізмом, проте це подобається не усім. І також, дуже рідко, ви можете побачити моделі годинника, на циферблатах яких розташовуються 24 цифри, але таке розташування не для кожного зручно. Також слід згадати про годинник, що зовсім не має цифр, замість яких є 12 поділок. Це для тих, хто віддає перевагу мінімалізму.

Формат часу. Формат часу – це спосіб відображення часу на цифровому дисплеї. Розрізняються 3 формати тимчасового відображення : дванадцятигодинний, двадцятичотиригодинний і комбінований. При першому форматі, доба ділить на два періоди по 12 годин: період до полудня і період після, які позначаються “AM” і ” PM”. Це є дуже зручним, оскільки нам звично сприймати час якраз по цій системі, наприклад: “друга година ночі” або “третя година дня”. 24-годинний формат відображатиме добовий час в звичайному виді, починаючи від нуля годинника 00 хвилин, і закінчуючи 23 годинами 59 хвилинами. Найбільше такий варіант популярний в країнах Європи. Зручніші годиники, що мають комбінований формат часу, коли користувачеві самостійно пропонується вибрати часовий формат, зручний йому.

Секундна стрілка. Зазвичай секундна стрілка – на головному циферблаті. Проте є годинники, де цю стрілку переносять на додатковий циферблат, або її може і зовсім не бути. Визначайте наявність секундної стрілки, виходячи їх необхідності.

Джерело енергії. У годинника можуть бути різні джерела живлення. Як вже йшлося раніше, в механічному годиннику джерелом живлення вважається пружинний механізм, завдяки своєму тиску механізм годинника приводиться в дію. Коли завід починає слабшати, то годинник зупиняється, і його потрібно заводити знову, або, щоб не робити цього, робити дозавід. Зазвичай одного заводу може вистачити на дві доби. Окрім цього, є моделі механічного годинника, в якому є автопізавід. Завдяки цій функції, годинник буде підзаводиться в автоматичному режимі. Автопідзавід робиться за допомогою коливань під час руху людини, тому, якщо ваша активність більше восьми годин в день, то автопідзавід для вас буде дуже ефективним. У кварцевому годиннику джерелом живлення виступає батарея, заряду може вистачити не на один рік. Подібний варіант дуже зручний для забудькуватих людей або тих, кому в годиннику потрібні додаткові функції. В якості ще одного джерела живлення може бути сонячна батарея. Це означає, що сонячні промені, який потрапляють на годинник, проходитимуть через циферблат і потраплятимуть на фотоелемент, що перетворює промені в енергію. Проте подібне джерело енергії дуже неефективне, адже необхідно, щоб сонячні промені періодично падали на годинник, а це проблематично, якщо ви працюєте в приміщенні, де відсутнє сонячне світло, а також взимку, коли сонце має дуже низьку активність.

Форма годинника. Найбільш популярні форми годинника: – у вигляді бочки; – квадратний годинник; – круглий годинник ; – овальний годинник; – прямокутний годинник; – ромбічний годинник; – годинник нестандартної форми. Вибір форми годинника ґрунтується на особистих вподобаннях.

Тип годинника. Годинник буває 4 типів: – дитячий годинник; – жіночий годинник; – чоловічий годинник; – годинник унісекс. В принципі, тут все ясно, єдино, варто пояснити об унісекс. Це тип годинника, відповідний як для чоловіків, так і для представниць прекрасної статі.

Матеріал корпусу. Існує немало матеріалів для виробництва корпусу годинника. Немає сенсу перелічувати їх, тому обмежимося лише найкращими і найбільш популярними. Золото. Найпершим, звичайно ж, слід сказати про корпус, виконаний із золота. Золотий корпус є найпрестижнішим і одним з найкрасивіших. Попри те, що цей метал дуже м’який і дуже дорогий, він все одно один з кращих матеріалів. Платина. Найбільш дорогим металом для корпусу вважається платина. Платина твердіша, ніж золото, але при цьому цей матеріал важчий. Зазвичай платиновий годинник роблять за індивідуальними замовленнями. Паладій теж часто застосовують для виготовлення годинних корпусів. Ви, напевно чули, що цей метал ще називають “білим золотом”. Паладій зовні схожий на платину, але при цьому легший. Цей метал дуже хороший , оскільки не схильний до окислення і появи корозії, і його поверхню відмінно можна полірувати. Титан – відмінний матеріал для корпусів годинника : він легкий, особливо міцний, і досить красивий зовні. Такий годинник має досить прийнятну ціну в порівнянні з попередніми металами. Нержавіюча сталь. Корпус годинника з нержавіючої сталі – дуже поширений. Він дуже дуже довговічний. В якості недоліку можна назвати те, що на поверхні корпусу можуть утворюватися подряпини, які потім можна видалити поліруванням. Такий годинник буде ідеальним поєднанням якості і ціни. Пластик. Найбільш бюджетний матеріал для годинного корпусу – це пластик. Його єдиними перевагами є практичність і невисока вартість.

Браслет або ремінець. Наручний годинник можна закріплювати на руці за допомогою браслетів або ремінців. Ремінці роблять з шкіри, пластика і силікону. Говорячи про шкіряні ремінці, вони найбільш зручні завдяки своїй м’якості і на руці виглядають дуже красиво. Альтернативою шкіри є текстильні ремінці, вони дешевші, але, на жаль, не такі довговічні і міцні. Пластикові і силіконові ремінці застосовують в недорогому і дитячому наручному годиннику. Говорячи про браслети, їх роблять з різних матеріалів: золото, нержавіюча сталь, титан і інші метали. Годинникові браслети також можна назвати показником їх вартості і статусу власника. Частенько браслет може відіграти важливішу роль, ніж сам корпус годинника. Якщо ви керуєтеся статусом при виборі годинника, то такий годинник буде із золотим браслетом, якщо ж потрібно щось простіше, то браслет буде з нержавіючої сталі.

Скелетон. Скелетоном називають годинник, що має прозорий корпус, через який можна побачити механізм. Такий годинник дуже красивий, тільки уявіть, що у вас буде можливість увесь час дивитися на цей дивовижний механізм, який складається з пружинок, що безперервно рухаються, шестерінок і передач. Сткло. Останній параметр, на який слід орієнтуватися, купуючи годинник – це скло, яке закриває циферблат. Є 4 типи скла для циферблату: – пластикове; – мінеральне; – сапфірове; – комбіноване. Скло з пластика прийнято використати в недорогих типах наручного годинника, отже, таке скло не має високої якості, і до того ж воно легко дряпається. Мінеральне скло також схильне до подряпин і легко розбивається. Сткло сапфірове дуже стійке до подряпин, але його легко розбити. Кращим варіантом можна назвати комбіноване скло, що складається з мінерального і сапфірового, що поєднує в собі міцність і не схильність до подряпин.

Як вибрати чоловічий годинник

По-перше, чоловічий годинник слід вибирати, ґрунтуючись на меті їх використання. Якщо їх мета – це показувати час, то це сталевий або титановий годинник або ж годинник з нержавіючої сталі. Але якщо вам потрібно, щоб годинник вказував на ваш статус, то це має бути годинник з паладію, золота, або навіть платини. А якщо вам хочеться годинник з ремінцем, то слід віддати перевагу ремінцю з шкіри. Говорячи про браслет, слід сказати, що для статусу краще купити годинник, у якого браслет буде із золота, а для практичності можна вибрати браслет з нержавіючої сталі. Також для підкреслення статусу виберіть годинник із стрілками і дванадцятигодинним циферблатом і римськими цифрами. Окрім часу, годинник також може мати хронометр, календар, компас, підсвічування, будильник і ін. Також варто сказати про удароміцність і водонепроникність годинника. Якщо годинник протиударний, то їх механізм захищений, але слід пам’ятати, що від ушкоджень не захищене скло і корпус. Воднонепроникний корпус не дає волозі проникати всередину, тому з годинником можна приймати в душ і навіть пірнати на певну глибину.

Як вибрати жіночий годинник

 Для представниць слабкої статі найбільше підійде годинник із стрілками. Матеріалом для корпусу може слугувати сталь або золото. Говорячи про цифри на циферблаті, ту перевагу краще віддати мінімалізму. Для надання собі статусу, віддайте перевагу годиннику з браслетом, а якщо вам потрібна практичність – то з ремінцем з шкіри. Зазвичай, жіночий годинник не має великого набору додаткових функцій , як чоловічі .

Яку марку годинника вибрати. Найпопулярніші марки годинника: – Appella; – Casio; – Citizen.

Який швейцарський годинник вибрати. З-поміж швейцарських годинників краще вибрати наступні бренди: Appella, Jaguar, Nina Ricci.

Які вибрати золотий годинник. Рекомендуємо марки: Dolce&Gabbana, Appella, Breguet і OMAX.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: Про що говорить прямокутна форма годинника?, Про що говорять цифри на годиннику арабськи та римські?

Коментарі 1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *