Як відучити дитину від слів-паразитів? [draft]Мовлення – це відображення нашого мислення. Для того, щоб говорити правильно, ми повинні тримати думки чистими і стежити, щоб вони не заростали словесними “бур’янами”. Автор книги “Лексикон” Микита Замеховський-Мегалокарді дуже переживає за мовлення дітей і разом з героям книги хоче зробити його благозвучним, емоційним і чистим. Як? Ось декілька порад.

Заохочуйте дитину

Намалюйте сходи із семи східців. На найвищій зображуватимете подарункову коробку. Поясніть дитині, що за сім днів без словесних “бур’янів” вона отримає приз від чарівника Лексикону. Пам’ятайте, що для формування звички потрібний мінімум 21 день, так що можна намалювати драбинку з 21 сходинки або пройти три рази по 7 сходинок.

Стежте за своїм мовленням

Виховуйте себе. Скажіть дитині, що Ви також оголошуєте війну словам-паразитам, і попросіть, щоб вона стала офіційним представником “Поліції красивого мовлення”. Можете навіть зробити їй посвідчення. Домовтеся, що якщо з Ваших вуст зривається “бур’ян”, що засмічує мовлення, то дитина може виписати Вам штраф на невелику суму. Потім ці “штрафні” бали витратьте разом на що-небудь корисне, наприклад, купіть нові цікаві книги.

Додайте ігри-“жарти”

Лексикон дуже засмучується і починає хворіти, якщо діти вимовляють слова-паразити. Щоразу, коли Ви або Ваша дитина скажете чергове “супер” або “кльово”, почніть зображувати Лексикон і кашляти або домовтеся, що “крякатимете” або “кукурікатимете”.

Робіть картки з “чарівними” словами

Ще одна корисна гра – картки зі словами. Картки перемішуються, дитина витягує одну з них, і Ви пояснюєте, що означає те або інше слово. Потім попросіть дитину скласти речення з цим словом. Для зручності Ви можете відразу написати пояснення на картках.

Грайте у “навчалки”

На прогулянці, під час поїздки уважно роздивляйтеся на всі боки і шукайте слова, які ми рідше вживаємо в постійному ужитку, наприклад: пурпурний (колір заходу), клумба, фасад і т. ін. Ознайомте дитину зі словом, розкажіть, як воно вживається, і разом складіть про нього історію для Лексикону. У таку гру можна грати не лише гуляючи, але й читаючи книги, розглядаючи картинки, фотографії, листівки.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *