У процесі навчання в школі кожен учень набуває знання і вміння в певних освітніх галузях. Відобразити отримані навички можна у вигляді портфоліо, яке містить основну інформацію про дитину, його сильні сторони, здібності, досягненнях і т. ін. Завдяки цьому документу учитель може скласти уявлення про те, чим цікавиться школяр, до яких предметів проявляє схильність, у чому добився успіху. У цій статті ми розповімо Вам, як зробити портфоліо учня початкової школи.
Що являє собою портфоліо?
У документі зібрана інформація про знання і вміння, набуті дитиною в період здобуття нею початкової шкільної освіти. Переглянувши портфоліо, можна дізнатися про школяра різні відомості:
- чим найбільше цікавиться дитина;
- до чого прагне;
- у яких галузях освіти намагається розкрити свій потенціал;
- яких результатів досягла за певний період;
- у чому виражені результати набутих знань і вмінь (вироби, твори, малюнки, фотографії тощо)
Крім того, що портфоліо надає педагогові основну інформацію про школяра, воно також допомагає самому учневі оцінити свої успіхи, підвищити мотивацію до досягнення поставлених цілей.
Як зробити портфоліо учня?
Цей документ складається з декількох розділів. Розглянемо структуру портфоліо детальніше:
-
Особисті дані дитини. У цей пункт входять наступні підпункти:
- титульний аркуш;
- розповідь школяра про себе;
- основні відомості про поставлені цілі та плани на майбутнє.
Важливо знати, що титульний аркуш повинен містити фотографію учня. Надайте йому можливість самому вибрати потрібний знімок.У розділі, де наводиться розповідь дитини про себе, він може написати про свою сім’ю і друзів, походження прізвища, своє місто, захоплення, відвідувані гуртки, цікаві факти з життя. Найголовніше, щоб учневі було цікаво те, про що він розповідає.
-
Досягнення. Виходячи з цього розділу, вчитель зможе повною мірою зрозуміти, чим цікавиться школяр, до чого проявляє здібності, в чому йому слід трохи допомогти. У цю частину входить наступне:
- анкета зі списком досягнень учня;
- результати наукової діяльності у вигляді різних робіт, статей, проектів і т. ін.;
- нагороди, які отримав учень як в школі, так і поза нею: дипломи, грамоти, похвальні листи;
- характеристика наукової і творчої діяльності;
- опис планів на майбутнє і поставлених цілей.
-
Демонстрація досягнень дитини в конкретній сфері діяльності. У цьому пункті можуть бути представлені результати творчої діяльності, до яких відносяться: малюнки, фотознімки, відеоролики, літературні твори і т. д. У цій частині також може бути:
- інформація про суспільно корисну діяльність учня;
- бланки, в які заносяться відомості про творчі роботи, відвідування гуртків, факультативів, курсів;
- список прочитаних дитиною книг;
- навчальний план;
- дані про нагороди, призи, заохочення.
- Останній розділ портфоліо містить відгуки і побажання. Слід сказати, що ця частина документа дуже важлива для школяра, оскільки схвалення якнайкраще мотивує дитину. Крім того, учень зможе прочитати конструктивну критику або рекомендації та зробити з них правильні висновки.
Як бачите, портфоліо учня скласти нескладно. У цій статті ми детально описали всі розділи, з яких повинен складатися цей документ.
Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.
Теги: як зробити портфоліо учня