У житті трапляється всіляке, і навіть якщо Ви затятий трудоголік і Вам подобається ходити на роботу, іноді складаються ситуації, коли Ви змушені покинути робоче місце посеред робочого дня або взяти відгул. Якщо для цього є об’єктивні причини, то все гаразд. Головне, грамотно викласти їх начальникові й отримати вихідний. А якщо їх немає? Буває ж зовсім не робочий настрій, коли з’являється непереборне бажання прогулятися по парку або просто полежати на канапі перед телевізором вдома. Начальство навряд чи зрозуміє Ваше прагнення трохи перепочити. У такій ситуації вихід один – обманювати, причому грамотно і переконливо.
Як відпроситися з роботи у начальника?
Спочатку знайдіть правильну причину. Погане самопочуття після вчорашнього свята або безсонна ніч до цього списку не входять. Тому пропонуємо Вам ознайомитися з дієвими причинами, які допоможуть Вам піти з роботи раніше.Якщо є можливість, то просіть відгул заздалегідь. Краще за декілька днів. Тоді начальник зможе вчасно передоручити Ваші справи комусь із колег. І намагайтеся не робити це часто. Чим частіше Ви йдете – тим більше причини для відсутності втрачають важливість. Намагайтеся брати відгули не більше трьох разів на місяць. У розмові з керівником говоріть упевнено, чітко і не вдавайтеся до зайвих подробиць.
Причини, які допоможуть Вам відпроситися з роботи:
- Різке погіршення здоров’я. Краще за все підійде зубний біль. Тут доведеться застосувати трохи акторської майстерності. Зробіть обличчя страждальника, за необхідності навіть можете засунути в рот шматочок вати або невелику цукерку, щоб здавалося, ніби щока розпухнула. Навіть безсердечний диктатор-начальник, побачивши таку картину стаждань, відпустить Вас до лікаря. Якщо Ви знаходитеся вдома, а вчорашня бурхлива вечірка на ранок принесла не менш бурхливе похмілля, то Вам доведеться “захворіти” на день. Зателефонуйте начальникові й намагайтеся говорити слабким голосом. Якщо є здібності, то можете імітувати легкий нежить або хворе горло. Докладіть зусиль, щоб переконати керівника в тому, що до наступного дня Ви обов’язково видужаєте і зможете знову приступити до роботи.
- Родичі. Важлива радісна подія: ранок, ювілей, присутність на урочистому виступі дитини. Саме ці причини начальство вважає вагомими, тому без проблем відпустить Вас на день.
- Проблеми вдома. Ця причина дає широке поле для фантазії. Стандартний аргумент – прорвало трубу. Креативною причиною невиходу на роботу може бути замок (Ви не знаєте, коли прийдуть фахівці й зможуть відкрити квартиру та замінити замок), який заклинило. Щоб запізнитися на роботу на декілька годин, можна фіктивно застрягти в ліфті.
- Власний автомобіль. Він може різко зламатися на півдорозі або Ви, і зовсім застрягли в заторі. Тільки переконаєтеся, що він дійсно є, щоб начальник не викрив Ваш обман. Залізним аргументом для невиходу на роботу буде викрадення автомобіля. Тоді Вам доведеться довго бути в міліції для з’ясування обставин.
- Інстанції, на кшталт водоканалу, паспортного столу або газової служби нададуть Вам необмежений час на відгули, до остаточного розв’язання проблеми. Звичайно, можливий варіант, коли Вам періодично телефонуватимуть і запитуватимуть, коли Ви прийдете. Тому заздалегідь попередьте про масштаби справ і велику вірогідність того, що Вас не буде весь день.
- Куди можна піти з роботи раніше? Наприклад, на вокзал або в аеропорт. До Вас несподівано приїхали родичі з далеких країв і Вам треба зустріти їх і доставити додому.
- Здача крові – вагомий аргумент. За Законом вона припускає повний вихідний. Тільки обов’язково розкажіть, чому це повинні робити Ви (Ваша група крові підійшла хворому знайомому або родичеві).
Головне, не забувайте говорити впевнено і тихо піти після отримання дозволу взяти відгул. І намагайтеся не розповідати про це колегам. Начальникові може не сподобатися, що його прихильність до Вас стала темою для обговорення в колективі.
Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.