“Правильно прибрана квартира – запорука чистоти і здоров’я!” , – цей постулат ми чуємо з дитинства. Але це твердження має і прихований зміст. Психологи довели, що більшість людей, хворих на психологічні розлади, схильні до депресій, різних маній і нервових порушень, як правило живуть у бруді. Не хочуть навіть помити підлогу швидко. Вони просто не здатні помічати пил навколо себе, папірці, недопалки, фантики, об’їдки. Поступово їх перестає турбувати і власна неохайність. Наш сайт корисних і потрібних порад з’ясував питання прибирання і хоче поділитися з Вами, дорогі читачі.
Лад у будинку, правильно прибрана квартира, підтримка в чистоті свого житла, зміна обстановки або невеликий ремонт можуть чинити на вас, на ваше здоров’я не лише фізичний, але і позитивний моральний вплив. Перш ніж почати прибирання будинку, надіньте фартух і хустинку, або одягніться в зручний спортивний одяг, який після наведення чистоти і порядку у будинку ви покладете до прального кошика, відчиніть вікно чи кватирку для провітрювання. Для початку швидкого прибирання квартири Вам знадобляться: волога серветка – для витирання підвіконь; суха серветка, бажано з м’якої тканини; віник або щітка; пилосос; відро з теплою водою для миття підлоги; ганчірка і швабра для миття підлоги. А тепер за роботу, друзі!
Починаємо правильно прибирати будинок або квартиру. При прибиранні у будинку перше, що необхідно зробити, – це витерти сухою серветкою пил з меблів, зібрати і викинути велике сміття. Роблячи це, розставляйте кожну річ на своє місце, інакше навряд чи хтось помітить, що ви прибирали. Друге, до чого варто приступити – це чищення килимів, доріжок, підлогового покриття і підлоги. Для цього краще використати пилосос зі змінними насадками (як користуватися ними, сказано в інструкції по його застосуванню). Але є і інший, простіший спосіб – підмести килими і житло зволоженим віником або щіткою. Щоб не піднімати пилу, можна посипати килимові покриття чаєм, напіввологою тирсою.
Як мити дерев’яну підлогу фарбовану і нефарбовану. Фарбовану підлогу миють теплою водою з додаванням оцту або нашатирного спирту (1 ст.л. на літр води). Коли підлога просохне, її можна покрити тонким шаром льняної олії, що надасть при висиханні блиску. Якщо фарба в деяких місцях стерлася, підлогу після миття можна натерти близькою по тону мастикою для паркету. Жирні плями на фарбованій підлозі забираються насиченим мильним розчином, який залишають на добу, а потім промивають місця гарячою водою. Щоб швидше позбавитися від запаху фарби в приміщенні, потрібно поставити в кімнаті на два-три дні відро холодної води. Нефарбовану дерев’яну підлогу миють з лугом або милом, її спочатку покривають цим розчином, а тоді труть жорсткою щіткою. У воду можна додати ложку скипидару. Жирні плями з нефарбованих підлог видаляють розчином сірчаної глини з оцтом, залишають його на ніч, а уранці змивають теплою водою.
Як мити лінолеум. Лінолеум витирають вологою ганчіркою. Раз на тиждень його миють теплою водою з господарським милом. Лінолеум не можна чистити спиртом, тарпентином, бензином, нашатирним спиртом : від цього він стирається. Якщо лінолеум на підлозі забруднився, втратив блиск і потемнів, його необхідно протерти вовняною ганчіркою, змоченою в теплій воді, насухо витерти, потім протерти м’якою ганчіркою, змоченою в молоці. Через кожні три місяці лінолеум рекомендується натирати оліфою і ретельно витирати м’якою ганчіркою (краще скористатися старою шовковою тканиною).
Миємо підлогу з кахельної плитки і синтетичної плитки. Підлогу, вкриту плиткою з синтетики, досить протерти вогкою ганчіркою або, якщо вона сильно забруднена, промити спочатку мильною, а потім чистою водою і витерти насухо. Плитку пластикову, що роздулася і відстала від підлоги, легко повернути на місце. Очистіть підлогу від бруду, покладіть плитку на місце, накривши її чистим аркушем паперу, і пропрасуйте сильно нагрітою праскою (спочатку швидко, потім повільніше). І оком не змигнете – вона розпрямиться і надійно прикипить до свого місця. Підлога з кахельної плитки добре миється розчином будь-якого прального порошку, а потім чистою теплою водою. Місця, особливо забруднені, можна до миття обробити порошком або пастою для чищення ванн і раковин.
Як мити паркетну підлогу. Паркетну підлогу, не покрита лаком, миють не частіше одного-двох раз на рік. Сліди на паркеті від цвяхів, що виступають на каблуках, потрібно покрити намоченим у воді товстим обгортковим папером, складеним у декілька разів, і поставити на нього помірно гарячу праску. Коли дерево розпариться, затерти нерівності. Якщо в паркеті з’явилися щілини, їх можна усунути. Спочатку прочистити щілини тонким дротом, потім за допомогою ножа закласти мастикою (з дрібної дубової або березової тирси і столярного клею). Паркетну підлогу добре протирати вологою ганчіркою, змоченою холодною водою з гліцерином (столова ложка на склянку води). Якщо ж паркетна підлога покрита лаком, то його також слід протирати вологою ганчіркою (але краще змочити ганчірку у воді з добавкою гліцерину). Мити паркетну підлогу гарячою водою не рекомендується. Якщо підлога у вашому будинку вкрита лаком і ви хочете, щоб вона не мала подряпин від меблів, стільців, столів – наклейте на ніжки столу, стільця, крісел шматочки фетру або товстого, щільного сукна. Тепер пересувайте їх скільки завгодно – підлога буде збережена.
Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.
Теги: як вимити підлогу після ремонту, чим мити деревяну підлогу