Розрахунок кредиту, як розрахувати платежі за кредитом?Нині люди беруть кредити у банку на різні цілі. І тільки невелика частина з них має уявлення про те, як розраховуються відсотки по ньому. Більшість банків видають своїм клієнтам кредити на умовах ануїтетних платежів. Як же це виглядай на практиці? Все просто. Це означає, що позичальник щомісячно виплачуватиме банку однакову суму. Це, загалом, то зручно і позичальникові і банку.

Як розрахувати кредит? Для розрахунку кредиту з однаковими сумами платежу існує спеціальна формула розрахунку кредиту. У її основі закладений ануїтетний коефіцієнт, за допомогою якого і йде розрахунок усіх параметрів кредиту.

a = p* (1+p) n / ((1+p)n – 1)
де, а – це ануїтетний коефіцієнт, який необхідно знайти.
р – це коефіцієнт відсоткової ставки. Вираховується по формулі:
р = з / 1200
з – це відсоткова ставка за кредитом, вказана банком, в річних.
І n – термін виплати в місяцях.

Як розрахувати кредит? За допомогою ще однієї формули можна розрахувати розмір щомісячного платежу, який спрямований на погашення самого кредиту:

s=a*k, де
s – щомісячний платіж,
a – ануїтетний коефіцієнт.
k тут – сума кредиту.

Для розрахунку повної вартості кредиту використовується наступна формула:
s=n*sa

Де s – це необхідна сума платежів,
n – термін, за який кредит має бути погашений,
sa – щомісячний платіж по кредиту.

Що б з’ясувати розмір переплати підійде формула:

sp = s – k
s – сума усіх платежів по кредиту,
k є сумою кредиту,
sp – це шукана переплата.

Як розрахувати платежі по кредиту? Ну що ж спробуємо розглянути конкретний приклад і розрахувати розмір кредиту. Припустимо, що Іван Петрович вирішив узяти кредит. Він пішов у банк і попросив видати йому кредит у розмірі 120 тис. грн. на рік. Банк вирішив, що зможе видати таку суму під 24% річних. Керуючись наведеними вище формулами, розрахуємо коефіцієнт процентної ставки:
р = 24/1400 = 0,02

Ануїтетний коефіцієнт розрахуємо по формулі:
а = 0,02 * (1 + 0,02) 12 / ((1 + 0,02) 12 – 1) = ~0,094571

Щомісячний платіж, який Іван Петрович зобов’язаний буде віддавати у банк, складе:
sa = 0,021779 * 120000 = 11 348,52

Знаючи суму щомісячного платежу, розрахуємо суму, яку Іван Петрович повинен буде повернути у банк:
s = 11 348,52 * 12 = 136 182,24

У результаті сума, яку необхідно буде повернути банку – 136 182,24 грн. Якщо Іван Петрович брав 120 тисяч, то означає, що переплачує він 16 182, 24 грн.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: ануїтетний платіж, розрахунок ануїтетного платежу

Коментарі 1 коментар

  • Також варто поцікавитися у банку, чи не включені якісь додаткові платежі. Як правило, працівники установи нав’язують позичальнику додаткові послуги, іноді навіть без його відома. Внаслідок чого, щомісячний платіж може відрізнятися від того, який був розрахований за формулою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *