Своїми руками в дитячому саду або школі можна створювати самі різні, незвичайні і красиві вироби на День космонавтики. Де черпати ідеї для композицій? Звичайно, в наших майстер-класах з детальним описом і фото готових виробів. Матеріали підійдуть будь-хто, починаючи від кольорового паперу і макаронів, і закінчуючи пластиковими пляшками, картоном і пластиліном. На прості роботи знадобиться зовсім небагато часу, а складніші зажадають певних зусиль і уваги, але яскравий, ефектний результат з лишком компенсує усі трудовитрати.
Красиві вироби на День космонавтики своїми руками в дитячому саду – опис з покроковими фото
Фігурку, символізуючу образ першого космонавта, можна зробити з малюками в дитячому саду, користуючись рекомендаціями цього майстер-класу з покроковими фото. А доки хлопці займатимуться виготовленням виробу, варто в доступній формі розповісти їм про Юрія Гагаріна, першим на планеті того, що підкорив космічний простір і увійшов до історії завдяки цьому сміливому подвигу.
Необхідні матеріали для красивого виробу в дитячий сад до дня космонавтики
- сріблястий фольгинированний картон
- аркуш білого паперу
- іграшкові очки
- пластилін червоного кольору
- ножиці
- клей
- простий олівець
Покрокова інструкція, як зробити в дитячому садку своїми руками виріб на честь Дня космонавтики
- На тильній стороні фольгированного картону намалювати елемент, що нагадує за формою вершину гори з широкою основою і верхівкою, що звужується. По обох сторонах основи залишити невеликі “вушка”, які згодом послужать упором і нададуть фігурці стійкість. Вирізувати нарис ножицями і загнути “вушка” усередину.
- З картону, що залишився, вирізувати голову космонавта в шоломі.
- За допомогою клею з’єднати разом корпус скафандра і голову. Ненадовго покласти конструкцію під вантаж, щоб клей схопився і закріпився.
- З білого паперу вирізувати ножицями напівовал, трохи менший за розміром чим шолом скафандра і приклеїти його на місце, де має бути особа. Прикріпити космонавтові очки (чи намалювати від руки).
- Рот сліпити з пластиліну і приклеїти до особи клеєм “Момент”.
- Із залишків червоного пластиліну сліпити букви абревіатури “СРСР” і розташувати їх у верхній частині шолома.
- З кольорового паперу вирізувати руки космонавта і приклеїти їх з боків корпусу. Готовий виріб використати для подарунка або прикраси приміщення.
Вироби на День космонавтики своїми руками в школу – плакат “Сонячна система”
Для школи на День космонавтики варто виготовити цікавий і пізнавальний виріб, наприклад, плакат, що ілюструє розташування небесних тіл в Сонячній системі. Окрім естетичної складової така робота виконає ще і роль наочного посібника, допомагаючи хлопцям запам’ятати, як називаються планети і чим вони відрізняються один від одного.
Необхідні матеріали для виготовлення своїми руками в школі тематичного плакату
- лист щільного картону
- набір кольорового пластиліну
- зубочистки
- зернятка сочевиці
- пшоно і рис (крупа)
- фарба жовтого кольору
Покрокова інструкція, як зробити школярам виріб на честь Дня космонавтики
- Лист щільного картону дуже ретельно обмазати пластиліном чорного кольору. Це буде відкритий космос.
- З пластиліну різних відтінків скачати кульки планет сонячної системи, приблизно дотримуючись їх загальноприйнятого розміру і кольору. Для деяких планет змішати два або навіть три кольори пластиліну. Землю зробити у вигляді блакитної кулі, а згори наліпити зелені шматочки материків. Мати в розпорядженні планети злегка зігнутим рядом в центрі картини.
- З пластиліну жовтого кольору зробити комету. Для цього скачати невелику кульку і прикріпити до неї три плоскі пластилінові бруски.
- З жовтого пластилін скачати велику кулю і помістити її в лівому нижньому кутку композиції. Зубочистки пофарбувати в жовтий колір і вставити в правий край великої кулі. Ця фігурка стане Сонцем.
- Під рядом планет викласти із зерняток рису контур ракети. Усередині з сочевиці викласти круглий ілюмінатор, а решту вільного простору корпусу засипати пшоном.
- Узяти 15-20 пшеничних зерен і розсипати їх по усьому плакату, зображуючи таким чином зоряне небо.
- З тильного боку плакату з міцної мотузки зробити кріплення, щоб роботу можна було повісити на стіну, двері або вікно.
Прості вироби на День космонавтики з паперу для дітей
З дітьми до дня космонавтики можна зробити прості тематичні вироби з паперу, наприклад, яскраві ракети на паличках. Труднощів у виготовленні немає ніяких і хлопці легко впораються із завданням навіть без допомоги дорослих. Потім готовими роботами доречно прикрасити приміщення класу : прикріпити до дошки і вікон або поставити в скляночки з канцелярським приладдям. Такі милі елементи декору обов’язково піднімуть настрій і створять навкруги приємну, святкову атмосферу.
Необхідні матеріали для дитячих паперових виробів на честь Дня космонавтики
- набір кольорового паперу
- ножиці
- простий олівець
- клей (ПВА і “Момент”)
- пластикові палички
- кольорові олівці
Покрокова інструкція, як дітям зробити з кольорового паперу виріб до дня космонавтики
- На аркуші кольорового паперу яскравого відтінку намалювати космічну ракету в двох екземплярах і акуратно вирізувати кожного з них ножицями.
- З блискучого золотого і срібного паперу вирізувати маленькі зірочки і приклеїти їх клеєм ПВА на лицьовій частині уздовж основи ракети.
- З паперу контрастного кольору вирізувати фігурку на подібності сонечка з широкими, короткими проміннячками і приклеїти у верхній частині заготівлі.
- З білого паперу вирізувати круг діаметром трохи менше фігурки сонечка. Усередині цього круга кольоровими олівцями намалювати зображення інопланетянина. Потім вклеїти картинку поверх “сонечка”.
- Перевернути оформлену частину виворітною стороною і за допомогою клею “Момент” приклеїти до паперу пластикову паличку. Міцно притиснути її до поверхні і дочекатися, коли вона добре схопиться.
- Другий фрагмент ракети з виворітного боку по краю промазати клеєм ПВА і приклеїти до тильної частини першого фрагмента.
- Коли конструкція добре просохне, вийде оригінальний і красивий виріб – космічна ракета на паличці.
Дитячі вироби на День космонавтики з макаронів – майстер-клас з детальним описом
Наслідуючи ради цього майстер-класу, можна навчити дітей створювати цікаві і незвичайні вироби до дня космонавтики з макаронів. Матеріал дуже доступний і завжди є під рукою, а різноманітність форм і конфігурацій макаронних виробів дозволяє маленькому творцеві проявити фантазію і зробити по-справжньому унікальну і оригінальну річ.
Необхідні матеріали для дитячого виробу з макаронів на тему Дня космонавтики
- макаронні вироби різних форм (трубочки, черепашки, перо, завитки і ін.)
- клей ПВА і “Момент”
- картон
- кришка з-під коробки
- аерозольна фарба синього кольору
- кольоровий папір блакитного кольору
- фарба жовтого кольору
Покрокова інструкція по виготовленню виробу з макаронів до дня космонавтики
- З листа тонкого картону вирізувати заготівлі: одну розміром 30Х40 см і три – 20Х15 см Згорнути трубочкою і проклеїти, щоб не розгорталися. Це стане основою для ракет.
- Із залишків картону викроїти чотири фрагменти і зробити з них конуси (один великий і три маленьких), співпадаючі по діаметру з основою ракет.
- Приклеїти “Моментом” великий конус до великого корпусу, а маленькі – до маленьких і ненадовго залишити, щоб конструкція схопилася і стала цілісною.
- Картонну кришку перевернути і виклеювати зсередини блакитним кольоровим папером, пензликом намалювати на ній жовті крапочки або зірочки.
- Внутрішні боки коробки декорувати макаронними виробами зігнутої або опуклої форми. Для цього використати клей “Момент”.
- Клеєм ПВА просочити основу великої ракети і викласти його довгими і великими макаронами-трубочками. Також оформити підстави маленьких ракет. Для них довгі макаронні вироби розрізати на три частини.
- Частини ракет, що звужуються, обклеїти макаронами-черепашками. Розташовувати зернятка максимально близько один до одного, щоб покриття було щільним.
- Коли все буде закінчено, узяти балончик з синьою фарбою, рівномірно обробити ракети з усіх боків і залишити до тих пір, поки фарба не висохне повністю.
- Усередині картонної кришки, яка служитиме підставкою для композиції, намалювати круг, що відповідає діаметру великої ракети і обклеїти його по контуру макаронами-черепашками. Згори приклеїти до них велику ракету, а поруч “посадити” на клей три маленьких.
- З макаронних виробів різної форми за допомогою клею зібрати фігурки інопланетян і розставити їх біля ракети.
- На зовнішній частині великої ракети викласти черепашками круг, символізуючий ілюмінатор. Дати композиції добре просохнути і поставити на видне місце.
Вироби до дня космонавтики з пластикових пляшок – майстер-клас з фото
Для шкільного конкурсу з нагоди Дня космонавтики або для подарунка близькій людині можна виготовити своїми руками з пластикових пляшок дуже цікаву і незвичайну інсталяцію на тему міжзоряних подорожей. Робота не занадто складна, але вимагає акуратності і завзятості. Готовий виріб виходить яскравим, об’ємним і з першого погляду привертає увагу.
Необхідні матеріали для створення виробу з пластикових пляшок на День космонавтики
- пластикові пляшки – 2 шт (одна – на 1 л, друга – на 2 л)
- білий папір
- голографічний папір
- ножиці
- лінійка
- простий олівець
- стирательна гумка
- клей ПВА
- клей “Момент”
- фломастери
- лист чорного щільного картону
- набір фарб
- кисть
Покрокова інструкція до майстер-класу по виготовленню виробу на честь Дня космонавтики
- На прозорій 2-х літровою чорним фломастером намалювати два овал-ілюмінатори.
- Шматочками білого паперу обклеїти усю поверхню пляшки, окрім завуженої частини, прилеглої до кришки, і областей, залишених під ілюмінатори.
- Частину, що звужується, і шийку обклеїти голографічним папером.
- Потім з цього ж паперу вирізувати вузькі крила для майбутньої ракети і за допомогою клею ПВА прикріпити їх до боків корабля.
- Ілюмінатори залишити порожніми або вклеїти туди свої фотопортрети.
- У пляшки меншого розміру частково вирізувати серединку, а денце, що залишилося, з’єднати із завуженою частиною і проклеїти, щоб конструкція не розпадалася.
- Широку частину обклеїти голографічним папером так, щоб вона прикрила ніжки і утворила округлий купол.
- На листі чорного картону намалювати космічний пейзаж, зображує планети, зірки, комети, що летять, метеорити і частинку земної кулі.
- Ракету, зроблену з великої пластикової пляшки, клеєм “Момент” приклеїти так, щоб створилося враження, ніби вона стартує із Землі.
- Супутник, виготовлений з літрової пляшки, прикріпити в правому верхньому кутку. Залишити роботу на деякий час, щоб вона висохла. За бажання, з тильного боку приклеїти петельку з міцної нитки, щоб картину можна було повісити на стіну.
Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.
Теги: вироби до дня космонавтики