Як організувати мале підприємство?Усі підприємства підрозділяються на малі, середні і великі. Розмір організації залежить від технологічних особливостей, специфіки галузей і від масштабності дії. Деякі галузі виробництва з великим об’ємом і високою капіталомісткістю не вимагають організації великого підприємства. Малі підприємства сприяють забезпеченню зайнятості і ділової активності населення.

З чого почати організацію підприємства

З одного боку саме великі підприємства мають в розпорядженні великий розмір фінансових і трудових ресурсів, оскільки можуть вести наукові і технічні розробки великими масштабами. У малих підприємств також є ряд переваг, наприклад, вони з легкістю можуть пристосувати виробництво до запитів споживачів, розташовуватися недалеко від місць роздрібного збуту продукції чи випускати малими партіями. Великим підприємствам це невигідно, зате розвиток малого бізнесу веде до оздоровлення економіки завдяки розширенню сфери праці.

Мале підприємство може знаходитися у власності сім’ї або однієї особи. Власник розпоряджається усіма активами, доходом, а також відповідає за збитки і кредиторську заборгованість. Діяльність підприємства здійснює за рахунок особистих коштів.

До організації малого підприємства майбутньому власникові необхідно визначити напрям діяльності, щоб знайти свою нішу на ринку. Дізнатися все про майбутнього покупця вироблюваного товару або послуг.

Після вибору організаційної форми підприємства треба підготувати засновницькі документи, провести реєстрацію малого підприємства в податковій інспекції, органах статистичного обліку, фондах і місцевій реєстраційній палаті. Капітал фірми може полягати не лише в грошовій формі, внески можуть робитися в наявних запасах, основних засобах і так далі. Ведення обліку руху засобів здійснюється за допомогою спеціальних рахунків, журналів, відомостей і іншими інструментами. Найбільшою статтею витрат на малому підприємстві є оплата праці найманим робітникам. Для правильного нарахування оплати необхідно налагодити облік працівників як постійних, так і тимчасових. З постійними співробітниками полягає контракт і видається наказ. Оформлення договорів підряду або трудових договорів проходить з тимчасовими працівниками організації.

Ті підприємці, які працюють без утворення юридичної особи, повинні оплачувати прибутковий податок з доходів за вирахуванням витрат виробництва. Також є можливість купити патент на ведення вибраної діяльності. Для допомоги і підтримки малого бізнесу створюються спеціальні організації, учбово-виробничі центри, служби сприяння підприємництву. Ці структури допомагають налагодити зв’язки, навчити і надати потрібну інформацію.

Декілька корисних порад по організації

Існує безліч малих підприємств, які не займаються комерційною діяльністю, а функціонують для самозайнятості і мають безліч пільг. Необхідно постійно аналізувати свою діяльність і удосконалювати її, надаючи додаткові послуги або товари, адже організувати мале підприємство – це тільки початок.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: Як видкрыты свое пидпрыемство, дрочыть

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *