Як перевірити справність зчеплення

Перевірка роботи зчеплення авто. Їздити на машині з несправним зчепленням дуже небезпечно, а збої в його роботі можуть привести до прискореного зносу інших деталей автомобіля. Щоб перевірити на справність зчеплення, частенько навіть не треба звертатися в автосервіс: обізнаний водій може зробити це сам.

Кілька разів натисніть на педаль зчеплення при вимкненому двигуні і прислухайтеся. Тривожною ознакою може стати наявність сторонніх шумів: стуку, скреготу, скрипу і тому подібне. Крім того, педаль не повинна заїдати. Також можна перевірити робочий хід, вимірявши відстань від педалі до підлоги при вимкненому, а потім при включеному зчепленні, і вичисливши різницю між ними. Величина робочого ходу не повинна перевищувати 146 мм. Запустіть двигун, потримайте його трохи на неодруженому ходу. Потім вижміть зчеплення, почекайте 2-3 секунди і спробуйте включити задню передачу. Якщо при цьому чутний хрускіт або інший різкий виразний звук, значить, ведений або натиснутий диск зчеплення несправний. Ще гірше, якщо передача взагалі не включається. Це може свідчити про вихід зчеплення з ладу і необхідності термінового ремонту.

Врахуйте: перевірка має сенс тільки у тому випадку, якщо коробка передач працює нормально. Спробуйте перемикати передачі при включеному двигуні. Явна ознака несправності – скрегіт або стук при перемиканні передачі. Найчастіше сторонні шуми супроводжуються ускладненим виключенням передачі. Спробуйте рушити. Якщо машина починає рухатися ривками, є вірогідність, що причина полягає в несправному зчепленні. Перевірте справність зчеплення в русі. Дійдіть до третьої передачі, а потім різко і сильно натисніть на педаль газу. Якщо прискорення автомобіля не відповідає збільшенню оборотів, значить, проблема в зчепленні. Ви легко помітите це: обороти колінчастого валу дуже швидко ростимуть, на відміну від швидкості руху машини. Зверніть увагу, чи не з’являється характерний запах гару при роботі зчеплення автомобіля. Якщо Ви відчули його, значить, фрикційні накладки веденого диска нагріваються занадто сильно і починають “горіти”. Це не завжди свідчить про необхідність термінового ремонту зчеплення, але все таки якщо неприємний різкий запах з’явився не один раз, має сенс звернутися по допомогу до автомеханіка.

як визначити чи справне щеплення, чи появляється якись звук при несправному зчепленні, Зчеплення під час сексу, якщо іздити з несправним щепленням, на авто сенс несправний диск щеплення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *