Чохли для крісел і диванів своїми руками: викрійка, чохли на крісла і диваниЧохол для крісла своїми руками. Для виготовлення одного чохла для крісла або дивана своїми руками вам знадобиться приблизно 2.2 м тканини(точнішу кількість ви зможете розрахувати тільки після того, як зробите виміри крісла і накреслите викрійки), нитки відповідного кольору і швейні шпильки. Тканину візьміть досить щільну, щоб вона менше м’ялася і не зморщувалася. Якщо ви уперше збираєтеся шити чохли для крісел, не варто вибирати тканину з малюнком, особливо великим, інакше вам буде важко впоратися з його підгонкою.

Шиємо чохли для крісел

1) Отже почнемо. Кравецьким сантиметром обмірте крісло. Накресліть зразкову схему-викрійку чохла і відмітьте на ній усі розміри (довжину і ширину сидіння, спинки і підлокітника). На міліметрівці або простій газеті накреслите викрійки, додавши з кожного боку по 10-20 см – ці припуски потрібні, щоб у вас був достатній запас для підгонки в процесі шиття. Звичайно, для досвідченої у кравчині викрійки можуть і не знадобитися – вона зможе відразу розмітити їх на тканині. А ось швачка-початківець відчує себе упевненіше, якщо зшиє пробний чохол з недорогої тканини(для цієї мети цілком згодиться старе простирадло).

2) Розкладіть викрійки на тканини і обведіть їх кравецькою крейдою або тонким сухим шматочком мила. Щоб не ускладнювати собі роботу, зробіть цілісною основну частину чохла (ту, що закриватиме спинку і сидіння). Підлокітники зазвичай теж вдається викроїти з цілісного шматка тканини: для цього складете тканину удвічі і виріжте деталі по викрійці. Якщо ж у вашого крісла підлокітники широкі, об’ємні, розрахуйте і скроїть по центру вставки (зазвичай їх роблять при товщині підлокітника понад 8 см). Вирізані деталі зметайте. “Чернетку” чохла, що вийшла, надіньте на крісло і ретельно розгладьте руками по усіх швах, западинках і вигинах. Залишені при розкрої припуски дозволять вам підігнати чохол так, щоб він прилягав до крісла щільно; при необхідності розмітьте і зашпиліть шпильками виточки або защипи.

3) Приміряйте заготівлю, що вийшла, на друге крісло і спробуйте знайти “золоту середину”, пам’ятаючи про те, що вам потрібно зшити два чохли, які однаково добре сидітимуть на обох кріслах. Як правило, розміри співпадають і особливо підганяти чохол для другого крісла не доводиться.

4) Приступайте безпосередньо до шиття. Спершу на усіх деталях зістрочіть і відпрасуйте виточки або защипи. Потім зшийте деталі підлокітників крісла. Перед тим, як вивернути їх на лицьову сторону, зробіть в кутах розріз, не доходячи 0,5 см до шва – так вони акуратніше виглядатимуть. Складіть основну частину чохла з деталями підлокітників лицьовими сторонами всередину, ретельно приметайте їх і зістрочуйте. Обробіть “зигзагом” усі шви. Тепер підверніть нижній край чохла на 4 см, пропрасуйте і підшийте. Так само зістрочіть другий чохол для крісла. Виверніть обидва чохли на лицьову сторону, надіньте їх на крісла.

Готово! Скориставшись нашими корисними порадами, вам залишилося тільки помилуватися результатами своєї праці. Крісло тепер як нове!

Не мало разів багато домогосподарок ставили питання собі про те, як зшити чохли для крісел і диванів своїми руками, тому, що вже зшиті готові чохли у продажі є тільки на класичні моделі м’яких меблів. Таким чином, ідеальним і вірним рішенням в ситуації, що склалася, будуть ваші власні руки, терпіння і трохи фантазії.

Для пошиття чохлів для крісел і диванів вам буде потрібно: спеціальний муслін для викрійки, необхідний розмір оббивної тканини, шнур для канта, декілька блискавок, по одній для чохла на крісло і по дві для дивана. Обов’язково блискавка має бути на 2,5 см менша, ніж на зовнішній стороні спинки бічний шов, для додавання об’єму знадобиться матеріал для підбиття, а також поліуретанова стрічка, яку слід нарізати смужками по 5 см і шпильки або спеціальні меблеві скріпки, за допомогою яких можна буде закріпити чохли на меблях.

Покрокова інструкція як зробити викрійку для дивана або крісла:

1. Зняти з крісла або дивана подушки і виміряти їх зовнішню сторону спинки між лініями швів, обов’язково слід додати до цих вимірів около10 см і відрізати муслін відповідного розміру. Зробити відмітку центральної лінії викрійки на зовнішній частині спинки і тільки по подовжній нитці. Далі розкласти муслін на кріслі або дивані, випрасувати і намітити лінії швів. 2. Виміряти довжину внутрішньої сторони спинки між лініями швів і додати до цих вимірів ще 25.5 см в довжину і 38 см в ширину, відрізати шматок мусліну необхідного розміру. Обов’язково необхідно на нижній частині деталі залишити 15 см в запасі. Зробити відмітку центральної лінії викрійки на внутрішній частині спинки обов’язково по подовжній нитці.

3. Необхідно наступним етапом з’єднати викрійки чохла крісла внутрішньої і зовнішньої сторін спинки виключно тільки по її верхньому краю. Відігнути зайву тканину на внутрішній частині спинки у верхніх кутах так, щоб утворилися необхідні виточки. Потім скріпити.

4. Зрізати зайву тканину з боків отриманої викрійки внутрішньої частини спинки, обов’язково залишивши по5 см. Надрізати муслін саме в тому місці, де викрійка щільно прилягає до підлокітників, для того, щоб він лежав рівно. Підіткнути близько 1,3-1,5 см ткани там, де щілини з боків і в нижній частині спинки намітити лінії швів.

Викрійка для підлокітника крісла із складками

1. Зробити вимір зовнішньої сторони підлокітника тільки між лініями швів, додати по 7-7,5 см і відрізати шматок мусліну необхідного розміру. Відмітити подовжню нитку. Приколоти викрійку із зовнішнього боку на місце так, щоб уся подовжня нитка обов’язково проходила перпендикулярно підлозі, а нижня частина краю на 1,3-1,5 см заходила за лінію шва, котрий проходить по верхньому краю волана. Запрасувати тканину по напряму строго від низу до верху і приколоти. Сколоти зовнішніми сторонами викрійки підлокітника і спинки. Намітити лінію швів.

2. Зробити вимір внутрішньої сторони для чохла підлокітника від самого сидіння до лінії шва, що знаходиться на верхньому краї із зовнішнього боку і починаючи з внутрішньої сторони спинки і закінчуючи передньою частиною підлокітника. Додати приблизно по 23 см і відрізати необхідного розміру шматок мусліну. Відмітити подовжню нитку. Приколоти викрійку з внутрішньої частини підлокітника на місце так, щоб вона на 18-18,5 см заходила на внутрішню частину цієї спинки, а нитка подовжня була розташована строго упоперек підлокітника. Далі прасувати тканину на підлокітнику майбутньої викрійки. 3. Сколоти викрійки зовнішньою і внутрішньою сторін підлокітника крісла попереду. Закласти усі складки, що утворилися, на закругленій частині підлокітника. Складки в обов’язковому порядку повинні розходитися тільки з однієї точки.

4. Закласти защипи з внутрішній стороні підлокітника задньої сторони крісла так, щоб в них пішли усі надлишки тканини і якщо є необхідність, надрізати викрійку з внутрішньої сторони підлокітника. Намітити лінію шва на самому початку і у кінці защипів з внутрішньої сторони підлокітника і із зовнішнього боку спинки.

5. Помітити там, де внутрішні сторони спинки і підлокітника великими жирними точками. Підіткнути приблизно 1,3 см тканини в щілину, що утворилася, між спинкою і сидінням/кріслом.

6. Розгладити тканину і намітити олівцем усі лінії швів на мусліні.

Викрійка чохла на крісло і сидіння

1. Виміряти ширину і довжину передньої частини сидіння, включаючи передній край крісла до шва волана і додати до цих даних 23 см в довжину, потім відрізати шматок мусліну. Зробити відмітку центральної лінії на мусліні, обов’язково слідуючи по нитці тканини і намалювати лінію шва на мусліні, при цьому відступивши 1,3 см від самого краю.

2. Приколоти муслін до крісла або дивана, при цьому слід поєднати відмічену лінію на шві волана з кантом, а лінію по центру – з центром наміченого волана. Запрасувати шматок мусліну на передньому краю і на сидінні, далі поєднати центральні лінії спинки і сидіння.

3. Відмітити викрійки з внутрішньої сторони підлокітника і сидіння великими жирними точками в тому місці, де сидіння повинне стикатися з передньою частиною внутрішньої частини підлокітника. Для дивана з подушками, які нагадують форму букви “Т” надрізати надлишки тканини саме до цих точок. Скласти зайву тканину по передніх кутах сидіння, щоб утворилися виточки. Сколоти і намітити лінії швів.

4. Сколоти викрійку сидіння з викрійкою зовнішньою стороною підлокітника на одній з боковин і відмітити лінію шва. Підіткнути приблизно 1,3 см ткани в щілинах, що утворилися, з боків і на задній частині крісла. Намітити лінії швів. Чохли на крісла і дивани майже готові. Можна за бажанням окремо зшити додаткові подушки або валики і укласти їх згори, і у такому разі навіть ваші друзі чи знайомі зовсім не дізнаються ваші меблі, що повністю перетворилися. А також можна реально заощадити. Якщо хочете додати подушки або валики під чохол, то пошийте їх заздалегідь, а вже потім приступайте до чохла, уклавши при цьому усі елементи на свої місця. Слідкуючи цим інструкціям, однозначно вийдуть красиві чохли для дивана або крісла. Тепер можна привітати Вас з обновкою, викрійка чохла на крісло, диван, сидіння готова!Спасибі що ви залишаєтеся з нами.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: чохли на крісла, чохли для крісел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *