Варикозне розширення вен – найбільш поширена судинна патологія. Унаслідок виникнення патологї розрізняють первинне(без видимого передування захворювання) і вторинне(як ускладнення тромбофлебіту або природженого захворювання вен) варикозне розширення вен. Основними провокуючими чинниками можуть виступати природжена недостатність клапанного апарату вен, плоскостопість, надмірна вага, тривале вимушене перебування на ногах, будь-які перешкоди відтоку крові та ін. стінки вен, залучених в патологічний процес, втрачає еластичність і при підвищенні тиску відбувається локальне розширення у вигляді окремих або розташованих один за одним вузлів. Кровотік в розширеннях вен сповільнюється і завихрюється, що призводить до тромбоутворення. Зовні розширені вени виглядають під шкірою у вигляді вузлів або звитих горбистих утворень темно синього кольору.
Порушення живлення навколишніх тканин призводить до розвитку трофічних порушень. Спочатку це локальна підвищена пігментація шкіри над варикозними вузлами, надалі можуть розвинутися виразкові зміни. Часті скарги хворих на тяжкість в ногах, швидку стомлюваність м’язів ніг при ходьбі. До вечора з’являються набряки ніг, що проходять за ніч і при піднесеному положенні ніг. Вночі хворих часто турбують судоми в литкових м’язах. Для профілактики можливих ускладнень необхідно усунути усі чинники, що порушують кровотік в судинах нижніх кінцівок. М’язи ніг, скорочуючись при ходьбі, компенсують недостатність венозних клапанів, забезпечують кращий відтік крові. Виконуючи, таким чином, роль м’язової помпи. При сидячій роботі хвора нога повинна, по можливості, знаходиться в горизонтальному положенні. Кожні 1-1,5 години необхідно робити перерву в роботі для 2-3 хвилинної ходьби (можна замінити підйомом навшпиньки по 10-20 разів).
Про лікувальні властивості продуктів бджільництва відомо чи не усім. Бджолина отрута робить відмінний ефект на варикозному розширенні вен. А хто ж краще за саму бджолу доставить цілющі речовини до хворого місця. При укусі бджолою у вузли вен або білявенозну клітковину отрута потрапляє безпосередньо в уражені тканини. Білки, що містяться у бджолиній отруті, усувають больові відчуття, покращують венозний кровотік за рахунок розширення капілярів, лізирують тромби і покращують властивості реологій крові.
В результаті курсу укусів бджоли не лише проходять больові відчуття, нормалізується трофіка місцевих тканин, але і відновлюється первинний вигляд ніг. Венозна сіточка, яка приносить косметичні незручності багатьом жінкам, так само з успіхом може бути вилікувана із застосуванням методу бджолиних укусів. Ця консервативна бережна методика показує прекрасні результати в лікуванні варикозної хвороби ніг і цілком може виступати альтернативою традиційному оперативному способу лікування. Для профілактики слабкості судинної стінки венозного русла можна порекомендувати тонізуючі засоби, один з яких описане тут: http://vetinpharm.com/category/venotonoki Більш повну інформацію ви завжди зможете отримати на консультації у флеболога або судинного хірурга.