Щоб створити на Паску справжній святковий настрій, треба не лише приготувати традиційні блюда, але і прикрасити приміщення відповідним чином. Для цієї мети підійдуть будь-які тематичні зображення, виконані на папері своїми руками. Щоб ви легко впоралися із завданням, ми підготували детальні поетапні майстер-класи, які розповідять, як намалювати яйце і паску, що давно вважаються головними елементами класичного пасхального натюрморта.
Початківцям більше підійдуть прості уроки по малюванню олівцем звичних атрибутів Пасхи, а просунуті художники не залишать без уваги урок по зображенню унікального предмета мистецтва – яйця Фаберже. Для наочнішого опису процесу майстер-класи забезпечені покроковими фото і відео-матеріалом. Спираючись на таку інформацію, зробити ефектний і помітний святковий малюнок без всяких зусиль зможе кожна людина.
Як намалювати яйце олівцем поетапно для початківців – майстер-клас для дітей
Простий і доступний дитячий майстер-клас розповість початкуючим художникам, як легко і швидко намалювати основний символ Пасхи – яйце. Робота абсолютно елементарна і не представляє з себе ніякої складності. Треба тільки чітко наслідувати усі ради уроку і проявляти акуратність, створюючи зображення.
Необхідні матеріали для дитячого майстер-класу по малюванню яйця на Паску
- аркуш паперу
- лінійка
- простий олівець HB
- простий олівець B2
- стирательная гумка
- набір кольорових олівців
Покрокова інструкція, як намалювати олівцем яйце до Пасхи
- На аркуші паперу за допомогою лінійки намалювати прямокутник, що відповідає за розміром майбутньому яйцю. Розділити його рівно навпіл чіткою вертикальною лінією. Другу смугу провести горизонтально, розташувавши її трохи нижче середини зображення.
- Намітити усередині прямокутника напівовальні лінії і сформувати з них контур яйця. Потім пропрацювати його чіткіше за допомогою простого олівця B2.
- Приступити до створення орнаменту. Для цього вгорі і у денця яйця намалювати по одній напівкруглій лінії, как-би відділяючи невеликі фрагменти від основного малюнка. Потім намалювати ще по два обідки так, щоб в середині залишився досить широкий порожній простір.
- До самої верхньої і нижньої лініям додати проміннячка, символізуючі сонечко, а в порожніх обідках зображувати простий незграбний орнамент.
- У центрі порожнього простору про середину яйця намалювати квітку, а з боків додати 2-3 хвилястих лінії.
- Олівцем B2 пропрацювати усі контурні лінії, щоб вони добре читалися і виглядали помітно. Потім розмалювати зображення яскравими і контрастними кольоровими олівцями.
Як намалювати яйце і паску на Паску – поетапний майстер-клас акварельними фарбами
Паска в оточенні кольорових, яскравих яєць – традиційний варіант пасхального натюрморта. Як намалювати цей сюжет акварельними фарбами, розповість майстер-клас, представлений нижче. Великих труднощів в роботі немає, але акуратність і усидливість для виконання завдання, поза сумнівом, знадобляться. Особливо уважно доведеться підійти до подальшого прикрашання олівцевого нарису. Дуже важливо, щоб фарби не змішувалися і не створювали на зображенні незрозумілі брудні плями.
Необхідні матеріали для майстер-класу по малюванню яєць і паски до Пасхи
- альбомний папір
- набір акварельних фарб
- кругла біляча кисть
- простий олівець HB
- стирательная гумка
- линер
Покрокова інструкція, як аквареллю намалювати пасхальну паску і яйця
- На аркуші альбомного паперу зробити попередній нарис. Відмітити умовну лінію горизонту, грубими прямими лініями зображувати контури паски, яєць і свічки.
- Чіткіше і детально промальовувати свічку: зробити полум’я над гнітом, а трохи нижче пропрацювати віск, що оплив. Короткою зігнутою лінією уточнити місце входу свічки в паску. Закруглювати нижню частину паски, а згори намалювати глазур. Надати яйцям більше обтічної форми, додавши плавних ліній і прибравши усі гострі кути, властиві первинному нарису.
- Приступити до деталізації картинки і намалювати на крайньому правому яйці орнамент з подовженого листя. Друге яйце прикрасити зображенням великих кольорів з 5-6 пелюстками і великою круглою серединкою. На третьому яйці, розташованому з лівого боку біля паски, зробити графічний лінійний візерунок.
- Стирательной гумкою видалити усі зайві деталі і ретельно “вичистити” малюнок, звільнивши від непотрібних штрихів.
- Чорним линером пропрацювати усі контури малюнка і дрібних деталей, а також підмалювати в орнаменті яєць бракуючі елементи.
- Пензель умочити в коричневу фарбу і зафарбувати основу паски. Діяти акуратно, щоб темна фарба не потрапила на глазур.
- Свічу зафарбувати червоним кольором, а навколо полум’я за допомогою насиченого жовтого відтінку зображувати ореол відсвіту від вогню.
- Ясно-блакитним тоном пропрацювати стіл навколо паски і яєць. Додати до блакитного відтінку фіолетовий, добре перемішати і сильно розвести водою, щоб фарба стала майже прозорою. Отриманим складом фарбувати поверхню глазурі.
- Яйця розфарбувати яскравими, соковитими, контрастними фарбами.
- Приділити увагу фону. Біля лінії горизонту використати більше темно-коричневі фарби, а ближче до верхньої частини зображення поступово переходити на світлу, делікатну тональність.
- Закінчений малюнок залишити на столі, щоб дуже добре висох, а потім оформити в рамку або паспарту і повісити на стінку.
Як намалювати яйце Фаберже поетапно – майстер-клас з інструкцією, фото і відео
Яйце Фаберже – унікальний витвір мистецтва, зухвале захоплення у кожного, хто тільки на нього погляне. Зображувати його на папері досить складно і далеко не кожен впорається з таким завданням. Але якщо під рукою є покроковий майстер-клас з фото і відео, що детально розповідає, як поетапно намалювати яйце Фаберже, завдання стає цілком посильним. Головне тільки дотримуватися акуратності і чітко наслідувати інструкції. Тоді все вийде і робота виглядатиме ефектно, яскраво і привабливо.
Необхідні матеріали для поетапного малювання яйця Фаберже
- аркуш паперу
- простий олівець HB
- стирательная гумка
- набір кольорових олівців
- набір ручок гелів
Покрокова інструкція до майстер-класу по малюванню оригінального яца Фаберже
- На папері зробити попередній нарис. Приблизно в середині листа, розташованого горизонтально, намітити розташування основної частини яйця і овальної кришки, що відкривається.
- Потім намалювати на основі сіточку для майбутнього візерунка, а кожен перетин ліній прикрасити чотирикінцевим символом.
- Безпосередньо під основою яйця зображувати початок напівкруглих зігнутих ніжок.
- Під розкритою кришкою зробити контурний нарис карети з колесами і дверцями. Контур кришки підкреслити олівцем жовтого кольору, а саму поверхню затонировать сірим відтінком.
- Поверх сірого тону пройтися червоним олівцем. Потім зробити декілька штрихів білим маркером навколо карети, а верхівку кришки зафарбувати темнішим кольором, щоб створився ефект зігнутої поверхні.
- Жовтим олівцем підкреслити сітку малюнка на підставі яйця, порожні ромби візерунка затонировать чорним маркером, а поверх пройтися червоним, щоб колір вийшов складнішим і багатограннішим.
- Жовті кольором зафарбувати поверхню, розташовану під каретою. Чорним маркером пропрацювати контури гербів, що вінчають перетини ліній сітки малюнка. Білим маркером накласти декілька штрихів з правого боку, тим самим надаючи об’єм малюнку. Над кожним чорним гербом намалювати білу зігнуту “шапочку”.
- Розмалювати карету червоними і жовтими відтінками, а деталі проявити за допомогою білого і чорного маркерів.
- Жовтим олівцем підкреслити обідок біля основи яйця і зайнятися зображенням ніжок. Намалювати їх витончено-зігнутими і додати витіюватий візерунок по краях. Контур підкреслити маркером чорного кольору, а об’ємність додати за допомогою напівкруглих штрихів білого маркера.
- Зайнятися деталізацією карети і простору під нею. Спочатку пройтися по усіх зовнішніх лініях білим маркером, а потім виділити найзначиміші деталі чорним кольором.
- Яскравіше і насичено промальовувати кришку. Контур позначити білим тоном, внутрішні краї затемнити, а згори намалювати замок.
- Легкими короткими штрихами білого тону надати простору панорамність, щоб зображення яйця пішло вперед.
- Під самим яйцем простим олівцем зображувати відкидану тінь від ніжок і основи.
- Ще раз чорним маркером пройтися по малюнку, виділяючи контури сітки і гербів.
- Стирательной гумкою видалити усі допоміжні лінії, вставити малюнок в рамку і повісити на видному місці.
Як намалювати яйце до Пасхи – відео-урок для початківців
Простий і зрозумілий відео-урок розповість початкуючим художникам, як намалювати на Паску красиве і яскраве яйце. Для виконання знадобляться папір, синій линер і набір кольорових ручок гелів. Якщо у своїх силах є деякий сумнів, можна замість линера скористатися простим олівцем і з його допомогою зробити попередній нарис. Це дозволить підкоригувати зображення і, у разі потреби, видалити невдалі штрихи або деталі. Візерунок для декорування яйця вибраний простою, але в теж час помітний. У кінці його треба прикрасить яскравими, контрастними відтінками, що добре поєднуються один з одним. Вишуканим і елегантним доповненням малюнку служать гілочки верби, що делікатно виглядають із-за самого яйця. Вони надають композиції природність і перетворюють просте зображення на справжню святкову картинку, на яку приємно дивитися і дорослим, і дітям.
Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Стрий, Самбір, Коломия, Черкаси, Житомир, Біла Церква, Жовква, Полтава, Кам'янець-Подільський, Золочів, Червоноград, Харків, Хуст, Дубно, Надвірна, Ковель, Чернігів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.
Теги: малюнок яйця, малюємо яйце