Як зберігати жоржини взимку, в квартирі

жоржини

Жоржини – квіти дуже красиві і благородні. Вони радують своєю красою практично до кінця осені. Різноманітні відтінки їх забарвлення іноді вражають, своєю багатогранністю, неповторністю і пишністю. Ще одним плюсом є те, що вони досить стійкі і догляд за квітами жоржин досить простий. Вони досить легко переносять негоду, грунт, призначений для їх висадки, може бути не дуже хорошим і не вимагають частого поливу. Але, незважаючи на це, багато садівників-любителів, що займаються вирощуванням квітів на своїй ділянці, не дуже люблять жоржини, і більшу перевагу віддають іншим квітам. Головною причиною такої нелюбові є необхідність уміння правильного збереження їх бульб взимку. Проте, знаючи декілька секретів про те, як зберігати жоржини, кожен зможе без особливих проблем зберегти жоржини до наступної висадки.

Головними умовами, того щоб жоржини радували вас щороку на своїй ділянці є наступне: необхідно уміти правильно підготувати до зими жоржини. Треба уміти правильно зберігати бульби квітів взимку. Бажано уміти висаджувати жоржини, не пошкодивши бульби. Коли викопувати жоржини Дуже важливо знати, коли і як краще викопати жоржини для того, щоб не пошкодити їх, і вони могли мати можливість благополучно вирости наступного разу. Коли викопувати жоржини Багато хто рекомендує не викопувати жоржини до першого заморозку, але в цьому випадку є небезпека того, що бульба підмерзне і швидко почне гнити. Тому краще не чекати морозів і викопувати корінці квітів трохи раніше, приблизно за два-три дні до холодів. Для цього можна заздалегідь проглянути прогнози очікування першого морозу.

Перед викопуванням необхідно підрізати стебло квітів, залишивши його на відстані близько 10 сантиметрів від кореня. Викопувати бульбу жоржини треба дуже акуратно так, щоб не пошкодити її. Для цього необхідно захоплювати трохи більше землі, відступаючи від кореня приблизно на 20-25 см Після того, як бульба викопана, її треба трохи підсушити на сонечку. Не варто бульбу промивати водою, оскільки її буде складніше висушити, а також викопувати бульби тих квітів, які мали нездоровий вигляд. Після просушування жоржини акуратно очищаються від коренів, після чого їх можна готувати до зимівлі.

Дуже важливо не затягувати з обробкою бульб надовго, бажано це зробити впродовж дня, оскільки вони дуже швидко засихають і псуються. Існують різні способи, що допомагають зберегти бульби до наступної висадки. Розглянемо декілька з них. Найпростішим способом являється зберігання викопаних добре просушених бульб в спеціально підготовлених для цього, застелених газетою, дерев’яних ящиках. Заповнені ящики ставляться в прохолодне місце, наприклад, в сарай або гараж на тиждень, а потім накриваються газетою і забираються в підвал чи у будь-яке інше місце, призначене для зберігання овочів Як зберігати жоржини взимку в ящиках Якщо ви не маєте підвалу можна скористатися способом, який дозволяє зберігати жоржини в квартирі.

Для підготовки бульб жоржини цим способом потрібне наступне: Придбати парафін або звичайні свічки і скриньки або сітки. Підготовлений парафін розтопити на водяній бані на середньому вогні. Після чого в розтоплений парафін занурюють по черзі з двох сторін бульби. Робити це треба дуже швидко, оскільки парафін має властивість миттєво застигати. Потім оброблені бульби складаються в окремі скриньки по сортах і виставляються в комору або на балкон. Головна умова ефективності такого зберігання полягає в тому, щоб місце, куди будуть поміщені бульби, було прохолодне і не сире.

Такий спосіб дозволяє уберегти бульби жоржини від пересихання і гниття. Якщо у вас не так багато коренів, то вам цілком підійде наступний метод, що дозволяє зберігати жоржини, цілу зиму: добре очищені від коренів бульби жоржин викладаються в прохолодному місці на газету і залишаються просушуватися на два тижні. Після просушування стебла відрізуються до самого кореня. Потім в підготовлені ящики або інші ємності викладаються жоржини. Після чого в ящики засипається сухий пісок або тирса, так щоб сипкий матеріал покрив бульбу жоржини повністю. Економічнішим і зручнішим способом вважається метод зберігання бульб зимою в поліетиленовій харчовій плівці або в пакетах. Для цього способу бульби необхідно обробити колоїдною сіркою або будь-ким іншим призначеним для цих випадків розчинів. Після чого в пакетики засипається торф і туди поміщається оброблена бульба жоржини. Потім поліетиленовий мішечок необхідно щільно зав’язати. Упаковані бульби складаються в ємність і ставляться в сухе, не жарке місце. Перевагами такого способу є те, що у бульб не буде небажаного контакту один з одним, а їх стан можна буде перевірити досить легко, завдяки знаходженню їх в прозорій упаковці.

Зберігання жоржин в плівці

Для збільшення шансів збереження більшого числа бульб жоржини, необхідно також знати декілька маленьких секретів: Перед обробкою жоржини можна розділити їх на декілька частин. При цьому дуже важливо, відібрати для розділення більші бульби, на яких обов’язково мають бути хороші бруньки. Це дозволить збільшити кількість майбутніх кольорів, а також застрахує від великої втрати бульб. Дуже важливо часто перевіряти жоржини і прибирати ті, що зіпсувалися з ящика, запобігаючи псуванню усіх інших бульб. Якщо бульба жоржини куплена в магазині, перш ніж її забирати для зберігання, необхідно перевірити, чи є на ній бруньки, що вилупились.

Якщо таких не виявлено бульби треба відкласти для проростання. Посадка жоржин Після того, як бульби благополучно перезимували, приблизно в середині весни, починаємо відбирати пророслі бульби жоржини від тих, що слабо вилупились. Після чого перші залишаємо далі продовжувати чекати висадки, а другі висаджуємо в скриньки із землею для проростання. У землі такі бульби залишаються до самої висадки, причому необхідно не забувати періодично їх поливати. В середині травня усі бульби можна починати висаджувати на відведену заздалегідь ділянку. Технологія посадки жоржин досить проста і включає наступні дії: Викопуються не дуже глибокі ямки, глибиною приблизно 15 см.

Після чого в них наливається невелика кількість води, і додаються спеціально призначені для жоржин добрива. Потім в середину підготовленої ямки кладеться проросла бульба жоржини. Після чого ямка з бульбою присипається землею і поливається невеликою кількістю води. Для того, щоб корінь жоржини добре прийнявся і став швидше проростати, йому необхідно створити маленьку тепличку. Для цієї мети, можна, наприклад, пристосувати великі одноразові пластикові склянки або пластиковіпляшки від соку або мінеральної води без денець. Як можна побачити з написаного вище, вирощувати і зберігати жоржини не так вже і складно, потрібно тільки підібрати для себе зручніший спосіб зберігання бульб і приділити їм трохи своєї уваги.

жоржини как Сохранять на зиму, коли викопувати на зиму жоржини, як в квартирі можна зберегти зимою жоржини, як зберігати корінь жоржини зимою

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *