Як вибрати насос для свердловини?

зоб45

Свердловинні (глибинні) насоси потрібні, щоб добувати воду з підземних джерел з її подальшим поданням на поверхню. Їх використовують для водопостачання промислових і житлових об’єктів і будов. Для полегшення вибору такого насосу для конкретного об’єкту треба визначитися з необхідними параметрами пристрою.

Труби для глибинного насосу. Даний насос опускають на дно свердловини на сталевих тросах, а вода подається на поверхню за допомогою гнучкого шланга або труби. Труби, як правило, використовуються металопластикові, вони збираються з сегментів, що сполучаються за допомогою різьблення. Металопластикові труби надійніші за гнучкі шланги і довговічніші за останніх, але їх використання зв’язане з деякими труднощами монтажу і демонтажу насосної системи. Труднощі ці полягають в тому, що при демонтажі системи трубу неможливо витягнути окремо, без витягання насосу, її необхідно буде розбирати на сегменти, поетапно піднімаючи насос ближче до поверхні землі.

Тому труби у свердловинах глибше 50 м, використовувати ті ж, що і в промисловості і, котрі схильні до більш високих навантажень. Для дрібніших свердловин, використовуваних для житлових і інших невеликих приватних об’єктів, підходять гнучкі шланги, витягання і заміна відбувається набагато швидше і легше.

Переваги цих насосів. Однією з основних переваг таких насосів є можливість їх установки у свердловинах практично будь-якої глибини, тому дуже часто подібні системи є єдиним рішенням, відповідним для піщаних і артезіанських свердловин. Іншою важливою перевагою є відсутність шумів при роботі глибинного насосу. Якщо він занурений на велику глибину, то з поверхні його не чутно зовсім, а якщо насос розташований близько до поверхні – все, що можна почути, це тихе рівномірне дзижчання, помітне тільки за відсутності сторонніх шумів. Існує декілька різних моделей насосів, які відрізняються один від одного технічними характеристиками. Основні параметри, на які варто звернути увагу, – це продуктивність насосу (тобто об’єм води в кубометрах, який пристрій перекачує за тимчасову одиницю – як правило, за годину), а також максимальна висота підйому води в метрах.

Розрахунок продуктивності. Щоб порахувати мінімальну необхідну продуктивність системи подання води, необхідно скласти кількість кранів на об’єкті і помножити отримане число на 500 л/ч. Якщо планується облаштування саду або городу з поливальною системою, це прирівнюється до ще одного змішувача, а отримане число збільшується на 500 л/ч. Отриманий результат – мінімальна продуктивність насосу, необхідна для комфортного споживання води на ділянці, до нього треба додати запас міцності у розмірі 10-15%, що істотно продовжить термін служби системи.

Що стосується висоти підйому води – необхідно враховувати, що важлива не лише сама висота, але і натиск води – тобто тиск в трубах. У техпаспорті насоса вказується номінальний стовп води, мінімально необхідний для конкретного об’єкту. Він складається з глибини занурення насосу у свердловину, п’ятої частини довжини труби від входу у свердловину до входу в трубопровід будинку і 15%-го запасу міцності. Запас міцності важливий для кожного параметра, оскільки чим він більший, тим довше здатний прослужити насос. Якщо ж цією величиною нехтувати, насос може вийти з ладу досить швидко, а його ремонт або заміна спричинять додаткові великі витрати – бо як відомо, скупий платить двічі. 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *