Як оформити угоду продажу автомобіля

2669.jpg

Оформлення угоди продажу автомобіля. При оформленні продажу автомобіля використовуються три основні документи, у яких фіксується письмово факт продажу і його умови. Це договір купівлі-продажу, довідка-рахунок і доручення. Договір купівлі-продажу найбільш надійно юридично. Для його оформлення автомобіль з обліку, як правило, знімається, хоча це і необов’язково. Після зняття з обліку продавець і покупець складають договір письмово і в двох екземплярах. У момент підписання договору право власності на автомобіль переходить від продавця до покупця.

Новий власник автомобіля при реєстрації його в органах ДІПДР повинен буде пред’явити свій екземпляр договору купівлі-продажу. Ціна, яку необхідно вказати в договорі, визначається за домовленістю між продавцем і покупцем. У разі подальших судових розглядів, судом враховуватиметься тільки та ціна, яка прописана в договорі. Довідка-рахунок передбачає участь у продажі автомобіля третьої особи (посередника). Ним часто буває комісійний магазин або автосалон. Теоретично, продавець зобов’язаний погодити з посередником договір комісії, а покупець – договір купівлі-продажу.

Продавець разом з покупцем в магазин (салоні) оформляють на зняте з обліку авто довідку-рахунок і транзитні номери. Тут же новий власник вписується в ПТС. З цієї миті право власності переходить від продавця до покупця. При реєстрації автомобіля в ДІПДР новий власник повинен мати з собою цю довідку-рахунок. При судових розглядах надалі усі претензії пред’являються посередникові, а не продавцеві. Вартість авто в довідці-рахунку теж вказуйте реальну. Під час продажу автомобіля за дорученням приваблює простота оформлення угоди. Машина з обліку не знімається. Продавець просто нотаріально оформляє доручення на автомобіль покупцеві. При цьому право власності нікому не переходить. Тому такий метод є малопривабливим з юридичної боку як для продавця, так і для покупця.

Корисні поради і документи з оформлення угоди продажу авто: завжди використайте нотаріально завірені документи, що оформляються під час продажу автомобіля, зокрема договір купівлі-продажу авто, довідку-рахунок, доручення.

довідка рахунок на новий автомобіль, чи є довідка-рахунок угодою між продавцем і покупцем, як оформити купівлю-продаж автомобіля

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *